Niedziela
22.05.2022
nr 142 (6139 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Sasiedzi..

Autor: 28rafal  godzina: 05:33
narzynacz,,,,zabłądziłeś w lesie zbierając chrust do worka? Mam coś dla Ciebie do przetłumaczenia..Jak to możliwe, że Narodowe Lasy Kiedyśpaństwowe odwalają takie wały? Mają w du=ie swój Narodowy Naród? Jak porąbiesz gałązki i odpoczniesz, napisz jakiś podnoszący Narodowego Ducha tekst.. spidersweb.pl/bizblog/drewno-ceny-lasy-panstwowe-wywiad-rafal-szefler/

Autor: kudłatyx  godzina: 08:35
Teraz kosztuje??,,,,,460-480 za taki sam metr... jak pomyślę, że za Tuska to tak kradli, że taki sam metr kosztował aż 100 zł, to mnie nerw bierze. Jak to dobrze, że teraz jest prawie i sprawiedliwie,,,,, za jedyne 480 złociszy! Praca, pokora, umiar,,,,,,, nawet koń się nie chce śmiać! ............ a benzynka dochodzi do 7,50,,,,,,, naganiacz napisz coś, jak to za złego Tuska tak kradli, że dochodziła do 6 złociszy, No weź, napisz, nie daj się prosić!

Autor: Alej.....  godzina: 09:00
Rafał, naganiacz już dawno pisał, że wycina czereśnie, tnie i rąbie... i suszy na zimę. On juz dawno wie... o Polsce w ruinie, on wie co teraz będzie - on ma przekazy... i nawet, jak go czytac między wierszami, zawsze się wygada...

Autor: 28rafal  godzina: 09:16
Alej..... musi wiedzieć..Ścichł,,,już tak nie wojuje. Czereśniami szkoda palić..Lepiej na nich wędzić. Jak uwędzi miodu,,,sprzeda i kupi węgiel po 3500zł za tonę.

Autor: kudłatyx  godzina: 09:21
naganiaczowi zima nie straszna,,,, przechowuje w stodole 25 milionów łatwopalnych kopert i kart do głosowania,,, za jedyne 70 milionów złotych,,,,

Autor: 28rafal  godzina: 09:39
kudłatyx,,,,jeszcze mu płacą za utylizację.

Autor: pięta  godzina: 10:18
No bo teraz z tym PIS-owskim"dobrobycie|" ryza papieru ostatnimi dniami "skoczyła " z 10zł z groszami na 25 za ryzę . Ma gość jeszcze po starej cenie zima mu nie będzie straszna.Ps swoją drogą nie wiem czy zauważyliście jak nastały rządy tych "lepszych" bo z prawicy to winę za niepowodzenia zwalano na komunę /której notabene nigdy u nas w Polsce nie było bo był tylko nieudolny socjalizm/ potem nawinął się ze swymi rządami niejaki pan TUSK z PO /pomyje leją mu na głowę codziennie co najmniej te 5 minut / w rządowej szczekaczce pana Kurskiego o godz.19.30 no a teraz nawinęła się wojna na Ukrainie . Nieudolność jest znów na kogoś zwalić!!! Osobiście się boję ,że nie doczekam czasów kiedy to polskie" elity rządzące" publicznie stwierdzą samokrytycznie ,że to ich wina nieudolnego rządzenia ... i stąd ten bałagan gigantycznie rosnące zadłużenie i kryzys/ .....o rozdawnictwie nic nie wspominam by się tu komuś nie narazić /co bierze te niektóre ...plusy/...... pomarzyć warto!

Autor: 28rafal  godzina: 12:10
pięta,,,,jakie elity? Jakie elity? Ktoś oderwany granatem od gnoju nawet nie zna znaczenia tego słowa..

Autor: J.Chudy  godzina: 12:40
Pięta pomylił elity z .... jelitami. ;-))))

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 14:15
Panie Tukan, czas na przedstawienie fajnych Amerykanskich kawalow na temat Polakow. Pierwszy, ilu Polakow jest potrzebnych do wymiany zarowki?

Autor: WIARUS  godzina: 14:33
Tego się trzymajmy ;-)))
Pinokio wyjaśnia pisdzielcom kto stanowi współczesną elitę narodu polskiego! (dziennik.lowiecki.plhttps://streamable.com/h118hy)


Autor: Jan Tukan  godzina: 14:53
Panie Jarząbek dowcipy o Polakach czy Polonii w USA były i są prostackie. Wielu Amerykanów co je tworzyło, pewnie robili to z zazdrości, może nienawiści i błędnego mniemania o swojej wyższości. Dziś na ciężkiej fizycznej pracy w USA, Polonia słynie z posiadania nieruchomości, które nie są zadłużone, są spłacone. I ten wskaźnik jest najwyższy. A Polonia, ta która poszła w Amerykę a nie została w centrach polonijnych, w swoich miejscach życia należy do średniej klasy, pracuje w wielu instytucjach federalnych i stanowych, jest chyba najlepiej ustawiona grupa imigracyjna, nawet lepiej niż Irlandczycy, a może nawet w wielu rejonach, lepiej niż Niemcy. Problem jest tu tylko jeden. Państwo polskie zadbało, żeby ci co coś mogą w Polonii, trzymali się od spraw polskich z daleka. I tu można chyba opowiadać kawały o braku rozsadku państwa, które nie chce mieć silnego lobby w USA, gdyż utrudnia życie Polonii w wielu aspektach, w konsekwencji czego Polonia ta trzyma się z daleka od Polski i jej przedstawicielstw. Ja tak patrzę na moją rodzinę w USA, tych tu urodzonych, ich dzieci, moje dzieci, to nikt nie chce mówić po polsku, lub nie mówi. Nikt nie chce posyłać dzieci do szkół polonijnych by nie były skażone pewnym.rodzajem myślenia. To przykre, ale prawdziwe. Emigracja z Polski jest chyba jedna z nielicznych grup etnicznych, która się szybko wtapia w społeczeństwo amerykańskie. I powtórzę, bardzo dużą w tym zasługa samych polskich instytucji oraz polityki wobec Polaków na obczyźnie. Można by o tym pisać dużo, ale prawda jest taka, że na 15 mln Polonii w USA, państwo polskie nie ma żadnego lobby polskiego w USA, co by było znaczącą siła w wsparciu Polski. Oczywiście sami Polacy też się do tego przyczyniają, co widać też na forum. Polak Polakowi na obczyźnie jak nie zaszkodzi, to już sukces. Zawiści, nienawiści, to skutkuje , że nie ma tego lobby. Natomiast jest coś takiego, że t Polonia poza centrami polonijnymi, trzyma się razem, wspiera i ma sentyment. Pomagają sobie ludzie. Natomiast trzymają oni na dystans Polonię z Chicago i NY, bo tam w tych robotniczych centach jest specyficzna Polonia.

Autor: pięta  godzina: 15:08
Oj dotknął jak widzę ten mój wpis głęboko tych oficjalnych i tych ukrytych ""obecnego establishmentu"waaadzy "Polsce a panem Morawieckim na samym czele. No spodziewałem się uwag ale zaskoczył mnie kolega J.Chudy o którym myślałem ,że jest bardziej odporny na słowa słusznej krytyki. Cóż pomylić się łatwo więc nadal obowiązkowo zalecam w uczestnictwie takich programów jak Wiadomości ,Jedziemy , Woronicza itd. Tylko tam koledzy dowiecie się prawdy. Pozdrawiam

Autor: 28rafal  godzina: 16:16
Taki szewc trafi do psiego rządu i będzie się zajmował elektrowniami atomowymi.

Autor: 28rafal  godzina: 17:32
Elita w akcji.... "Premier Mateusz Morawiecki nieoczekiwanie zaatakował Norwegię, że zarabia na wzroście cen ropy naftowej i gazu po napaści Rosji na Ukrainę. A Norwegia to kluczowy sojusznik Polski w uniezależnianiu się od Gazpromu i członek NATO." "Stwierdził, że nadmiarowe - przewyższające średnią roczną z ostatnich lat - zyski z ropy i gazu "małego pięciomilionowego państwa, jakim jest Norwegia, przekroczą sto miliardów euro". "Coś jest nie tak, piszcie do przyjaciół w Norwegii" – My się wszyscy oburzamy na Rosję, i słusznie. Bandycki napad, bandyci, zbrodniarze i tak dalej, ale szanowni państwo, młodzi ludzie, coś jest nie tak. Piszcie do waszych młodych przyjaciół w Norwegii – powiedział. I dodał: – Oni powinni się tym błyskawicznie podzielić."

Autor: pięta  godzina: 17:58
Ten pan Morawiecki tak wychwalany przez izraelski dziennik i nazywany cyt"zdolnym młodym banksterem" już dawno powinien opuścić to stanowisko podobnie jak niejaki pan Ziobro .Dla Polski było by to wybawienie od ich rządów i pomysłów. Więcej do dodania w tymże temacie kolego 28rafale nie mam. Ponoć forsa z UE już jest w drodze tylko czekają na całkowitą likwidację izby dyscyplinarnej Sądu Najwyższego ....ale NAM idzie ta likwidacja jakoś dziwnie opornie jak myślicie kto za tym stoi? I dlaczego ta UE tak się upiera ...?

Autor: 28rafal  godzina: 18:11
Sprawa jest prosta. Nie mają pieniędzy na gaz. W kraju zabraknie gazu. Wywołują konflikt z Norwegią..Za brak gazu zwalą winę na pazerność Norwegów.. Winny już jest. Gazu zabraknie.. Czesi,Niemcy,Norwegowie,Francuzi, Białorusini, Rosjanie,,,,lista wrogich pisowi nacji..