Niedziela
26.06.2022
nr 177 (6174 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Nowe rozdanie w USA  (NOWY TEMAT)

Autor: Jan Tukan  godzina: 07:40
Jak uprzednio pisałem w USA wszystko zmierza do przegranej Demokratów w Kongresie i w najbliższych wyborach prezydenckich. Co to oznacza dla USA i Europy. W USA wbrew oczekiwaniom elektoratu republikańskiego kryzys, bo Republikanie nic na lepsze nie zmienia a będzie jeszcze gorzej bo zabiorą to, co utrzymywało plebs i glupoli przy życiu, świadczenia, opiekę medyczną, stawkę minimalna, programy dla biednych, emerytów i bezrobotnych. Podatki pójdą w górę , bo wbrew temu co oszołomy myślą, to u Demokratów było szereg programów obniżających podatki np. 17 tys na 2 tys. ( znam ludzi, co z tego korzystają). By odwrócić uwagę od gospodarki będzie temat emigrantów, nielegalnych, kolorowych, obywateli z nadania i inne polowania na czarownice. W Europie będzie zmiana kursu na Rosję. Ukrainę zmusza do pokoju , czyli ogłoszą zwycięstwo. Jeżeli tego nie zrobią to Polska i kraje bałtyckie zmienia " pana". Niemcy i Francja rozpierdzieli UE, gdyż chcą by nowa Europę tworzyła też Rosja od Władywostoku po Lizbonę, będzie kraj poddany Sowietom. Idą złe czasy! Naprawdę źle to wygląda.

Autor: Jan Tukan  godzina: 07:48
Moje oczekiwania wobec Demokratów legły w gruzach, zmarnowali szanse by stworzyć młodego kandydata na prezydenta. Jeżeli Trump wygra, to ci co mają w domu starszych dziadków, babcie, to z pewnością wiedzą jaka kondycję umysłową mają staruszkowie, nawet gdy są zdrowi. Sam zresztą mam w domu dziadka Republikanina, co nie rozumie republikanizmu i gdyby nie żona i ja, to by żył pod mostem, a tak ma pielęgniarki, zabawki, opiekę, żyje w domu z podatkiem ponad 10k, gdy jego roczna emerytura jest bliska temu podatkowi, i normalnie gdyby nie my, to nie byłoby go stać na życie. Natomiast Republikanin z niego pełna gębą, i oczywiście pieprzy głupoty w stylu większości Polonii robotniczej, co nigdy nie doznała raju Republikanów. Teraz jest szansa, że wielu dozna. I dobrze. Dziadek nie dozna , bo ma nas. Inni pójdą do piachu z racji braku medycyny, opieki, kosztów lub pojadą do Polski by tam mieć 13,14 emeryturę jak ...z pewnością niebawem będą mieli też Ukraińcy w Polsce. Mam nadzieję, że nie będzie wojny domowej w USA, płomieni, rasizmu, ataków przygłupów latających z bronią po ulicy, protestów Afroamerykanów i wojny Latynosów nielegalnych że skrajnymi republikańskimi wyznawcami.

Autor: Jan Tukan  godzina: 07:52
Co może zrobić Trump, pewnie jakaś wojnę wywoła, może z Iranem ...co do Sowietów to się z nimi dogada, ale jakąś wojnę wywoła, nie udało się mu pod koniec tamtej kadencji, są szanse w nadchodzącej. Może USA się rozpadnie na mniejsze kraje, też tak może być. Problemem polityki w USA jest brak przepisów, że w pewnym wieku z racji starości nie można pełnić urzędów. Po to jest emerytura i ona powinna dotyczyć polityków. Oczywiście Trump już nie pamięta, że zarzucał Bidenowi wiek, który obecnie sam ma startując na prezydenturę. Jak wywoła wojnę w poniedziałek, to mam nadzieję, że we wtorek będzie o tym pamiętał.

Autor: Jan Tukan  godzina: 07:59
Co będzie z Polską, jak pierdyknie NATO, to USA zapakuje się w samolot i odleci. USA nie stać , by walczyć za innych. Czy Rosja weźmie zrobi przejście do Kaliningradu, pewnie będzie to starała się uczynić. Czy Polska się uzbroi na te blisko 2 mld $, to wątpliwe. Bo kto Polsce są broń? Niemcy? Nie, USA ? Kiedyś pewnie tak. Korea Pd? Jak się zapłaci to tak, ale skąd wziąść kasę. Kilka pokoleń Polaków uzbrajalo WP, jedna formacja polityczna WP rozbroiła w 4 miesiące. Może to dobrze, bo szybciej się poddadzą i mniej ruin będzie ( tak twierdzą pewni politycy).

Autor: Jan Tukan  godzina: 08:05
Czas realizacji tego co wyżej to +- 18 miesięcy. Jeżeli Niemcy i Francja nie przekona Ukrainy, że muszą być rozmowy pokojowe, to sezon jesienno zimowy w Europie zmieni elity polityczne, a w Polsce głód, mróz, bezrobocie i bankructwa. Trzeba już szukać jakiegoś kraju, co zajmie się polskim starzejącym się społeczeństwem. Młodzi ludzie z Polski, powinni wyjeżdżać ...może Australia, Nowa Zelandia, Ameryka Południowa ... kierunek na Europę i USA to zły kierunek w nowym rozdaniu.

Autor: Jan Tukan  godzina: 08:09
Jedyny pozytyw w USA. Jeżeli nie będzie wojny światowej. To po kadencji republikańskiego prezydenta, powróci era Demokratów na 2 kadencje. Połowa oszołomów wyzdycha, wystrzelą się, Polonia republikańska pojedzie do Polski, społeczeństwo się odmłodzi ...z racji braku opieki medycznej, Social security odzyje, przetasuje sie gospodarka, będzie dużo bankructw, ale po dołku zawsze jest górka. Elity finansowe nadrobią straty wynikłe z ich wygaszania rynku i zmiany porządku na świecie. Chiny mogą wygrać na tym wszystkim. Rosja będzie ich, a USA rozbite wewnętrzne. Efekt polaryzacji społeczeństwa przez Trumpa zakończy erę przewodztwa USA na świecie.

Autor: Duży Miś  godzina: 10:29
Trump akurat żadnej wojny nie wywołał, a nawet parę ognisk zapalnych ugasił. Potrafił rozmawiać np. z Koreą Płn. itd. Ponieważ amerykanie wybrali sobie byle jakiego prezydenta, na dodatek z komuszymi odchyleniami, to Rosja i Chiny korzystają z okazji aby zwiększyć swoje strefy wpływów, co jest szansą z której grzech nie skorzystać. Ameryka jest najbardziej zadłużonym krajem na świecie, z niewydolną gospodarką, mającą coraz większe problemy, aby żyć na cudzy koszt. Ratunkiem dla Ameryki może być Trump i Republikanie. USA są kolejnym przykładem, że komuchy każdą gospodarkę są w stanie wykończyć.

Autor: Jan Tukan  godzina: 12:20
Tak rozmawiał z przywódca Korei, że się zachwycał tym, że tamten obciął łeb swojemu krewnemu i był pod wrażeniem bycia wszechmocnym dyktatorem. W konsekwencji kacyk urósł i dziś co miesiąc grozi USA. No a i sam Trump zawsze o dyktatorach wyrażał się z uznaniem, o Putinie też mówił w superlatywach, bo sam chciałby mieć taką władze, stąd pewnie 6 stycznia byl. Do dziś dnia w polityce dot. Korei Pd śmieją się z tego, co dokonał Trump. Natomiast w UE prawie rozbił UE i NATO, gdyby mu się to udało, Polska i inne kraje byłyby pod sowieckim butem. No ale jak teraz wygra, to jest szansa, duża szansa, że tak bedzie Duży Misiu. Co do wywołania wojny, to na odchodne chciał zbombardować Iran, ale jak mówią jego ludzie, z otoczenia i wojskowi, uniemożliwiono mu ta decyzje. Z Arabia Saudyjska też się całował, a teraz oni i świat arabski, co zawsze byli wrogami do USA, mają pociąg do bycia z Chinami.

Autor: Jan Tukan  godzina: 12:29
Tak więc, jak będzie w Polsce taka historia jak w Buczy na Ukrainie, to Duży Misiu ....czy też horda sołdatów gwałcących i mordujących Polaków, to wspomnij to, co napisałem wyżej. Dla Polski też się wtedy skończy państwo PiS & Co, gdyż nikt nie będzie utrzymywał elektoratu kiełbasami, kolejnymi emeryturami, świadczeniami, a wystarczy pala sowiecka i miska ryżu. Jak żyją emeryci w Sowietach to poznają w Polszy na własnej pupie. Być może Polska zniknie z map Europy lub będzie taka republika Ługańska czy Doniecka. Zresztą to co się działo w USA, i jak płonęły miasta, były rozboje m.in przez bezpośrednie działania Trumpa w polityce wewnętrznej, to widziałem. Teraz będzie tylko " lepiej". I oczywiście będzie masę tematów zastępczych bo gospodarka światowa przeżywa kryzys to i USA go musi przejsc. Liczę, że kryzys wykończy wielu zwolenników Trumpa z powodu biedy, głodu, braku pracy, medycyny, opieki państwa ....czyli tak, jak zawsze mówią Republikanie, nie stać ciebie żyć, to twój problem, więc zdychaj.Prawo naturalne ma tu sens, podobnie może będzie w Polsce, przetrwają tylko zdrowi, młodzi, produktywni oraz ci, co mają kasę. Reszta won!

Autor: Jan Tukan  godzina: 12:51
I powiem więcej, cieszę się, że tak się stanie. Mam dość idiotów, biedoty , starców pieprzą Cych hasła republikańskie. To konieczność też wobec niedobitków starczej Polonii i filozofów ze stanów demokratycznych. W ciągu tej kadencji, stare dzielnice polonijne staną się portorykowem i murzynowem. To konieczność, gdy rozumu u starców brak. Na bruk i kopa w du pe! Media polonijne mówiące hasła republikańskie nie będą miały słuchaczy a filozofów i ich republikańskich piewców rynek nie zagospodaruje, bo na ..uj Amerykanom jakieś polonijne media.😁☝️. Chce zobaczyć tych dziennikarzy rzebrzacych na skrzyżowaniach! Może dam im bułkę wtedy i przypomnę pierdoły oderwane z kontekstu wypowiedzi republikanskich! Wiecie dlaczego nie słucham i nie mam mediów polonijnych, bo mnie krew zalewa, jak ich się słucha i ogląda. To trzeba prawem.naturalnym skończyć. Byłem.nie tak dawno w polonijnej dzielnicy w Chicago, już prawie nie istnieje. Na Milwaukee nowe budynki, w sklepach do ..uja Ukraińców na których próbują żerować ci z Polonii, ale im nie wychodzi bo Ukraińcy to mądry naród. Starcy zostali, co żyją z ulg, świadczeń miasta. Teraz czas na Republikanów i erę pustostanów. Republikanie podatków nie obniża, bo trzeba by dokładać do budżetu, a więc kopa w du pe jak nie stać płacić.😀 Podobnie na Suburbs wiele filozofujacej Polonii odczuje rządy republikańskie. I dobrze, to konieczność! W Fabrykach stawki z południa 7h/ h i zmiana po -h zero nadgodzin i świadczeń, kierowcy cdl po kilkanaście dolarów na h a nie 25-30/ h, opieka medyczna w pełni płatna, zero programów dla starców i biednych, zero edukacji ....a jak się nie podoba to pala policyjna.

Autor: trucizna  godzina: 13:03
Miś Tramp miał słabość do Putina . Był ruska onucą Masz racje . Gdyby rudy bufon był prezydentem wojny by nie by nie było Rzuciłby na pożarcie ruskiemu Ukrainę, a później kraje nadbałtyckie Baiden był od Boga . Tak Misiu w ciągu 2 lat Baiden rozwalił Amerykę Trzeba być nie lada idiotą by snuć takie wizje

Autor: Jan Tukan  godzina: 13:12
Niebawem ...jeżeli w Polsce nie będzie wojny, co wątpliwe, z USA będzie Wielka emigracja starcow i biedoty, niech tylko rusza Republikanie polonijne stany demokratyczne. Polska to bogaty kraj utrzymuje Ukraińców to i republikańskich w gadaniu a nie w życiu Polonusów też utrzyma, da im kolejne emerytury 13,14,20.😁😉☝️

Autor: Jan Tukan  godzina: 13:22
Jak Republikanie wejdą do IL, to wszystkie fabryki zmniejsza stawki na takie jak na poludniu 7$/h, a nie po $20-40/h ( w zależności co umie) a zmiany/ shift będą po 6 h a nie po 10-12. Nie będzie over time, nadgodzin płatnych , nie będzie dobrych zarobków do których wielu z Polonii się przyzwyczaiło i gęby drze z hasłami republikańskimi. Podobnie kierowcy cdl stawki jak w WV 15-18/ h I zobaczycie jak szybko to towarzystwo ...także z tego forum gęby zamknie.🙂👍. Na północy będzie styl życia jak na południu u Republikanów, by przeżyć trzeba będzie mieć 3 prace w ciągu dnia. Wiecie po co są shift po 6 h a nie 10-12? Bo nie trzeba płacić świadczeń a człowiek robi wydajniej 6 h niż 10-12, no i jak mało zarabia gębę ma milcząca i trzyma się roboty ( szanuje ja) 🙂 Nie stać będzie ludzi na edukację, bo edukacja to zagrożenie, wyedukowany to filozof ( zob. Emigrację robotnicza z Polonii o poglądach " prawicowych")!. Pisałem nie raz, że dla dużej części Polonii rządy republikańskie na północy, w stanach demokratycznych będą trudne do przeżycia. Nie słuchają. Czas by poczuli to na własnej du pie.👍👏👏👏👏👏 Emeryci z USA, co dostaną emeryturę 500$ czy 1000$ na miesiąc nie mają szans na przeżycie, a jak świadczeń, programów brak, a za wszystko płacić trzeba ...to na starość im dekle wyprostuje realność republikańska i wrócą do Polski i Jarka z PiS.🙂👍 Nie przeżyją w USA, po nawet co zarobią na podatki nie wystarczy. Nie będzie wielu darmowych rzeczy, transportu, medycyny, szpitala, rehabilitacji, zniżek itd itd. Super!😀👍 I czapeczkę czerwona na łeb i w samolot Lotu do Polski na starość!

Autor: Jan Tukan  godzina: 13:37
To co dawało Chicago starcom, emerytom, rencistom w programach, znizkach, dopłatach, mieszkaniu, opiece medycznej i prawnej, to PiS & Co gdyby w Polsce rządził 25 lat, to by tego poziomu nie uzyskał. A mimo to dekle starcom odbiły, czerwona czapeczka, hasła republikańskie i porównywanie PiS do Republikanów ..ot obraz wieku z biednej Polonii w USA. Kościół w niedzielę na koszt miasta Chicago za free przejazdy. Znaczki na zywnosc, paczki, karty za free ...a teraz koniec i dobrze. Przykre to, co pisze ale tak to wobec wielu jest! Stąd prawo naturalne tu konieczne. Nie stać, zdychać! Jeżeli Republikanie porządzą w stanach demokratycznych to wiele ten Polonii republikańskiej wróci do Polski. To jest plus tych nowych czasów.☝️🤠.

Autor: Jan Tukan  godzina: 13:47
Nie raz myślałem, co jest przyczyną tego zwichrowanego dekla wśród Polonii, co krzyczy hasła republikańskie. Odpowiedz jest jedna. Wielu, a znam to z obserwacji i kontaktu, z tej Polonii nigdy nie żyło w stanach republikańskich stanach. Nie mówię o IN czy WI, ale o naprawdę republikańskich, stąd te głupoty w ich postępowaniu. Jeżeli byli na południu, to na wczasach czy wycieczkach na urlopie, nie żyli i nie rozumieja. Stąd śmieszą mnie kierowcy cdl o poglądach republikańskich czy pracownicy z fabryk. By być Republikaninem to trzeba coś mieć lub na tych, co wymieniłem, umieć żerować, tzn. robić biznes- kasę! Jak się żyje z pracy innych można być Republikaninem, jak się na kogoś robi i krzyczy się hasła republikańskie, to się jest idiota, klakierem lub człowiekiem bez wiedzy, edukacji. Taka jest brutalna prawda. Wielu emerytów ze stanów demokratycznych patrzy na koszty życia w stanach republikańskich. Tak czasami są niższe, ale dlaczego? Bo tam.nie ma szpitali, szkół, programów, świadczeń także dla emerytów. Jak człowiek jest stary, to potrzebuje tego, co daje cywilizacja. Taka jest biologia. Czy w stanach demokratycznych można żyć tanio? Tak, wystarczy znać programy, umieć się obracać w tym świecie, ale dużo Polonii to robotnicy, ludzie prości, bez wykształcenia ...nie rozumieją i nie potrafią ...stąd republikańskie hasła w głowach mają.

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 13:56
Problemem sa wielkie 💰 w polityce. Ludzie typu: Gates, Soros, Bloomberg, Musk,..... maja za duze wplywy. Dlatego nie mozna wybrac odpowiednich ludzi do polityki. Ludzie ktorzy przez lata sie nie sprawdzili powinni zostac wydaleni od polityki. Swietnym przykladem jest Biden. W Polsce jest wielka liczba takich ludzi np Korwin Mikke, Tusk, Macierewicz,.....Jednyn z pierwszych krokow jest ograniczenie kadencji dla politykow tz koniec karierowiczow w polityce. Ludzie maja tego dosc dlatego mialy miejsce wydarzenia z szostego stycznia 2021.

Autor: Jan Tukan  godzina: 14:01
Kiedyś pisałem.o programach w stanach demokratycznych, dawałem.linki, tego jest ogromna ilość, ale dzięki temu emeryci mogą żyć dobrze w demokratycznych stanach, wymaga to orientacji, ale jest taniej. I podatki są mniejsze, wystarczy tylko pójść do county, I to zrobić. A nie krzyczeć hasła republikańskie, założyć sobie czapkę czerwona i żyć PiS & Co i cechy skrajnego socjalizmu przypisywać Republikanom! Jak można być tak durnym, jak np. dziennikarze polonijni, co robią radio dla Polonii, żyją z ogłoszeń dla Polonii, gdy są za Republikanami , co chcą emigrantów wykopać obojętnie czy legalnych czy nielegalnych. Gdzie oni będą pracować? W amerykanskich mediach? Przecież ich tam nikt nie przyjmie! Pójdą zamiatać ulice? Tego nie potrafią bo i zamiatać ulice trzeba umieć!

Autor: Jan Tukan  godzina: 14:18
Lekarze, prawnicy, usługi polonijne , sklepy, to wszystko żyje z Polonii i emigracji. Żaden Amerykanin nie pójdzie do polskiego lekarza, bo woli amerykańskiego. Ponadto wiele polonijnych usług jest droższych od amerykańskich dla Polonii co nie zna języka. Stąd idąc do polskich biznesów trzeba gadać po angielsku by wiedzieli, że stawka ma być amerykańska a nie polonijna. A dopiero później mówić po polsku. I teraz te biznesy, jeżeli ich właściciele są republikańscy w poglądach, to sami sobie zaszkodzą. Bo jak Republikanie przyjdą to wygonią ich klientów, a na Amerykanach mogą zarobić tacy, co żyją wśród nich. Od wielu lat nie robię żadnych biznesów z Polonią bo to szkoda czasu, ale w stanach demokratycznych jest masę biznesów, co ich klientela to znaczny procent Polonii, klientów polsko języcznych, słowiańskich czy dwu języcznych. Nikt od polskiej firmy ubezpieczeniowej nie weźmie ubezpieczenia, bo często język angielski jest zły. I piszę to o najlepszych firmach polonijnych. Wiem, co pisze. I teraz oni będą głosować za republikanami.😁☝️. Jaja jak berety. Wielu z nich straci biznesy, pracę, klientów, sami pójdą na bruk ....i oczywiście mogą sobie biegać z czerwoną czapeczka na łbie .....za 4 lata, szybko ją wyrzuca na garbage.

Autor: Jan Tukan  godzina: 14:24
Republikanizm w stanach demokratycznych wykosi Polonię, co latami żyła w IL, NY, NJ itd. Wykosi ta najbiedniejszą i naj mniej wykształcona, często prostacka ...na ich własne życzenie i działanie. Widać tak Bóg zapisał , że to jest konieczne, by rozum im wrócił.

Autor: Jan Tukan  godzina: 14:30
I jeszcze jedna rzecz, to prostactwo republikańskie jest w każdej emigrancyjnej nacji w USA, nieważne czy to Polacy, Ukraińcy, Meksykanie, Wietnamczycy ....to jest w każdej nacji. Pisze o Polakach, Polonii bo to portal polski.

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 14:40
Powiem prosto, glosujacy na demokratow sa nieudacznikami lub maja pusto w glowie.

Autor: Jan Tukan  godzina: 14:44
Pablo ....śmiechem żartem ...ja się cieszę na Republikanów, będzie więcej bezrobotnych i mniej będę im płacił za robotę , będzie wybór większy wśród ubiegających się o pracę 🙂. A to, że nie mam żadnych interesów z Polonią, to mnie nie szkodzi. Dla mnie nieważne, czyja ....Republikańska czy Demokratyczna pupa załatwia potrzeby na kiblu zamontowanym przez moją firmę.😁. W pracy nie politykuje. Powiem więcej, mam notes, gdzie przy każdym kliencie przed wizytą sprawdzam co napisałem R czy D. Zawsze się zgadzam z klientami.🙂☝️ Klient to mój pan, gdy płaci. Bo zdarzają się klienci co pogadać chcą i trzeba wiedzieć. Nigdy jednak nie politykuje. No chyba, że klient chce usłyszeć to, co mnie powiedział wcześniej.😁

Autor: Jan Tukan  godzina: 16:16
Pablo .... spróbuj porozmawiać z polonijnymi " republikanami" na temat programu, celów, założeń republikanskich☝️😁. Serio. Na 100 może 0,5 z nich jest w stanie mówić konkretnie na ten temat.🙂 Więcej, wielu nie zna polityków republikańskich nawet że stanu, gdzie mieszkają 😁 Gdyby np. w Warszawie pod Ambasada USA zrobić badanie wchodzących tam.glosowac Polaków z podwójnym obywatelstwem ( co jest liczbą i tak znikoma, w porównaniu z tymi, co to obywatelstwo wzięli dla emerytury, by mieć 100%, a nie z potrąceniami jak np.przy zielonej karcie, gdzie Polska wtedy potrąca emeryturę i płaci gdzieś z 50-60% takim emerytom) to by się okazało, że nawet tam, wśród ludzi co czują obowiązek z racji głosowania, bardzo niewielu żyje polityka amerykańska tak jak np.polska, i jest w stanie mówić konkretnie o partiach w USA, rozróżniać ich założenia i cele.

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 16:20
Demokraci to partia dla nierobow i "tolerancyjnych"🙄 zwolennikow "feel good"🤢🤮. Teraz uzywaja prawa do aborcji i poparcia transgender zeby wygrac nastepne wybory. Np nie dadza wsparcia finansowego jesli byli mezczyzni nie beda mogli grac na druzynach zlozonych z kobiet, obled.🙆😱

Autor: Jan Tukan  godzina: 16:27
Pablo ta cała aborcja to bzdura. Było tak zawsze, że babka co się chciała wyskrobać jechała do stanu, co to było dozwolone, a nawet jak chciała by było wszystko lege artis, z ID, to szła do DMV, rejestrowała się u znajomych z meldunkiem i była rezydentem stanu, co wyskrobać się mogła legalnie. Teraz to już całkiem będzie to łatwe, z racji orzeczenia sądu federalnego. To temat zastępczy, bez znaczenia. Tyle , że chodzi o zajecie ludzi. Obłęd będzie, gdy biedacy republikańscy nie będą mieli z czego żyć , jak w czasach Wielkiego Kryzysu, i biegać będą z bronią i krzyczeć....że winni Demokraci. To tak jak w Polsce ...są tacy....co krzyczą winny Tusk, choć od 8 lat nie ma władzy w Polsce.🙂☝️. To będzie coś w tym stylu. Tyle, że tutaj odezwa się skrajne republikańskie ugrupowania, będą bomby, podpalenia, strzelaniny, regularne bitwy i wojny, ataki na kolorowych i emigrantów z bezsilności ...ale by furię i złość gdzieś wyladować. Wtedy będę montować kraty w oknach, kurtyny, i inne u klientów ...dużo roboty. Będą się dobrze sprzedawać kamery i ogrodzenia.

Autor: Jan Tukan  godzina: 17:46
https://currently.att.yahoo.com/news/guns-abortion-contradictory-decisions-consistent-073343070.html