Czwartek
30.06.2022
nr 181 (6178 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Narzynacz Onufry wesprzyjcie Janusza .

Autor: 28rafal  godzina: 06:46
narzynacz,,,,,ile kilometrów Odry pogłębia(co da pogłębienie?) dobra zamiana? Pogłębiają od południa czy od północy? Pytam, bo nie mogę się doczekać pogłębiarek w środkowej części jej biegu..Teraz rzekę można przejść po pas w wodzie, czasami po kolana.

Autor: narzynacz  godzina: 07:51
Podaj mi w skali od 1 do 10 twój poziom bólu ? O pogłębiarki pytaj w wolnych sądach . Jak wygracie to w konstytucji wpiszecie zakaz pogłębiarek ......

Autor: 28rafal  godzina: 08:18
narzynacz,,,mój ból to Nr.1....Lata mi i powiewa głębokość Odry. Teraz to "martwa" rzeka. Ryby zniknęły,,tylko sumy po kilkadziesiąt kilo. Za komuny to była rzeka! Śmierdziała i owszem,,ale ryb były tony..Barki pływały co 20 minut. Woda na wiosnę do połowy wałów sięgała..

Autor: labul  godzina: 22:11
28rafal chyba przesadzasz. Na Raduszcu (Krosno Odrzańskie) jak łowiłem w tamtych czasach , to żyłka klejem była oklejona. Ryba była smaczna ?

Autor: 28rafal  godzina: 22:39
labul ,,,,,nieee! Ryby były niejadalne. Ale smakosze mieli na nie sposób..Robili je w occie i były "dobre":-) Ryby jadalne łowiliśmy w stawikach wzdłuż Odry. Jak rzeka wylała ryby tam zostawały i odsmradzały się do lata..Jakie tam były płocie,,,leszcze a ile kaczek.. Na Odrze łowiło się sportowo..:-)

Autor: labul  godzina: 22:43
Karta wędkarska 1974 rok.

Autor: 28rafal  godzina: 23:23
Jak znajdę to podam datę. Ale chyba podobnie. To była karta młodzieżowa, byłem z tatą na egzaminie. Pytali o kilka wymiarów ochronnych i za kilka groszy było się wędkarzem.

Autor: narzynacz  godzina: 23:31
Rafcio Najpierw biadolisz że Odra jest nie żeglowna ,p o zapoznaniu się z argumentami płynnie przechodzisz na temat jadalności płoci .... To nie na temat . Reakcja obronna złepku komórek . Mózg broni się przed wiedzą którą może spowodować przegrzanie procesora a nawet zwarcie ....stąd szuka miłych wspomnień zamiast przyjąć do wiadomości że brak promów i barek na Odrze to wynik przewodniej roli Niemiec w UE .To jest na kursie kolizyjnym z programem operacyjnym twojego złepku komórek , coś jak wirus . Bronisz się . Zaraz zaczniesz wspominać swój pierwszy raz w krzakach nad rzeką.

Autor: 28rafal  godzina: 23:56
narzynacz,,,,,rzeka nie jest żeglowna ze względu na wodę. Barka nie musi mieć jej dużo. Tak na moje oko, poziom Odry jest niższy o 60 cm niż średnie z przed lat. Poczekam kiedy dobra wymiana puści barki na Odrę..Dacie radę narzynaczu?