Wtorek
09.08.2022
nr 221 (6218 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Po co jeździć do Medjugorie?  (NOWY TEMAT)

Autor: pięta  godzina: 14:51
Skoro kościół katolicki oficjalnie nie uznał do tej pory :cudów z Medjugorie to po co tam jeździć z jakimiś pielgrzymkami ? Mam znajomego kolegę ,którego żona była tam już 39 razy i nadal się ponoć tam wybiera. to nie jest normalne. Tekst ten napisałem w związku z tragicznym wypadkiem polskich pielgrzymów . Nie jechali by tam do dziś by żyli. Ktoś na siłę chce wygenerować sobie kolejne miejsce jakby tych już było w Europie za mało.

Autor: Onufry wuj  godzina: 15:19
Zabronisz ludziom jeździć na wycieczki w sezonie urlopowym? A co z pielgrzymkami do sanktuarium w Piekarach śląskich? Też zakazać?

Autor: Ziggy  godzina: 15:37
Pielgrzymi niosą z Medjugorje do swoich kościołów głęboką biblijną i eucharystyczną pobożność, której długo by szukać u naszych duchownych. Cudem naszych pasterzy jest radio Maryja i Rydzyk a nie miejsce objawień Matki Boskiej Miły kolego Pięta, w naszym kraju już nic nie jest normalne a już napewno nie w naszych kościołach. Pozdrawiam..

Autor: WIARUS  godzina: 15:57
pięta - po co to nie wiem ale ..... podobno rocznie trafia tam ok. 2,5 mln ludzi. Miejscowi rozreklamowali miejsce i zdarzenia wątpliwe (jeszcze) dla Rzymu a stanowiące motywację dla organizatorów i uczestników tych eskapad. Jedni płacą, drudzy zarabiają, biznes się kręci. Te turystyczne "atrakcje" organizują, tak jak w tym przypadku zakonnice, księża itp. osobnicy, tj. "turyści - organizatorzy" podróżujący na koszt pielgrzymów, którzy im to fundują! Oni organizują tylko chętnych, dla których relatywnie tania podróż i pobyt w miejscu reklamowanym cudami-niewidami jest zachętą, trudy spania w autobusie w ruchu ich nie przerażają a swoje zmęczenie podróżą bohatersko biorą na siebie! No bo, jak im się wydaje jadą w zbożnym celu ;-))) W zamian otrzymują w ofercie tańsze podróżowanie (najczęściej nocne bez korzystania z hoteli), darmowe modlitwy w kościołach (w tym przypadku na Jasnej Górze) no i możliwość pobytu w miejscach wątpliwych (jak w tym przypadku), gdzie jeszcze nie byli a także możliwość wykazania się pobożnością wobec swojego proboszcza i środowiska. Zwróć uwagę skąd, z jakich regionów i miejscowości i w jaki sposób zostali "zwerbowani" uczestnicy tej eskapady! Kto ma ich chronić przed ich własną głupotą, jak sami o siebie nie dbają - wyimaginowany z mchu i paproci osobnik? Czy może cuda-niewidy z tej czy innej miejscowości w Europie, do których takie autokarowe "pielgrzymki" zmierzają? Żarty! Oczekiwania są zbyt wielkie przy takiej głupocie, sposobie myślenia i organizacji tych wyjazdów! Oczywiście, nie wszystkie tak się kończą ale .... wypadki się zdarzają! Niezależnie od tego - należy się im i ich rodzinom współczucie ale ..... turystykę trzeba umieć uprawiać!

Autor: Kibic  godzina: 16:34
Ziggy, miło się Ciebie słucha, że łowiectwo, jak wszystko inne, nie jest w naszym kraju normalne.

Autor: J.Chudy  godzina: 17:53
Oj Pięto, biznes jest biznes.

Autor: Onufry wuj  godzina: 19:06
A teraz powiedzta lewusy, czym się różni owsiaczy spęd wyznawców religii lewackiej od wycieczki do Medjugorie? Poza tym, że na owsiaczym spędzie jest wciskana lewackim pielgrzymom nachalna lewacka indoktrynacja?

Autor: August  godzina: 19:12
A teraz powiedzta lewusy, czym się różni owsiaczy spęd wyznawców religii lewackiej od wycieczki do Medjugorie? Jako uczestnik spędów i pielgrzymek odpowiadam ; niczym - popić , poruchać , i muzy posłuchać .

Autor: Onufry wuj  godzina: 19:21
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: inne.

Autor: August  godzina: 19:41
''Z prawacką Damą nie tak łatwo''. Prawicowa Dama za 54 zł . (dziennik.lowiecki.plhttps://patriowear.cupsell.pl/produkt/2158920-Prawicowa-Dama.html) a zdarzało mi się za piwo i ''malborego''.

Autor: Onufry wuj  godzina: 20:10
Bluzkę r*chasz?😋 Hmmm... Nie jestem na bieżąco z lewackimi aberracjami, czyżby do skrótowca LGBT dodano kolejną literkę F - jak froteryzm??

Autor: narzynacz  godzina: 22:30
Nie jechali by to by żyli ........geniusz .

Autor: Hupert  godzina: 22:36
Tak jak Ci spod Smoleńska

Autor: narzynacz  godzina: 22:43
Kolejny geniusz .stare komuchy i ormowce znowu aktywne .

Autor: labul  godzina: 23:05
August , to Ona wydymała Ciebie-straciłeś piwo i Malboro . Naiwny August :-)