Piątek
12.08.2022
nr 224 (6221 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Pięta , badanie po 200 zł

Autor: labul  godzina: 00:06
trucizna , po co nerwy ? Zadaj pytanie - kto płaci " W dawnych czasach lekarz kazał przynosić próbki z polędwicy i schabu .

Autor: Duży Miś  godzina: 03:58
Żaden lekarz weterynarii się nie podłoży za schab i polędwicę.

Autor: Onufry wuj  godzina: 06:34
Nie PISie złodzieje, tylko totalniackie nienawistne łgarze. Badanie trichinoskopowe jest przez nasze ukochane PiSie państwo dotowane w ramach profilaktyki zdrowotnej, by ludzie nie oszczędzali na badaniu i nie chorowali. Również dotowane będzie dokładniejsze badanie metodą wytrawiania. Jak żyć, no jak tu żyć panie Jareczku z tymi antypolskimi POlskojęzycznymi nienawistnymi kłamcami totalniakami?

Autor: kudłatyx  godzina: 08:34
trzeba być wybitnie mądrym lewackim .ujnozem, by takie postępowanie chwalić: państwo ustala cenę na 200 i daje 180 dotacji,,,,, a .uj się cieszy :-) a nie przyszło do lewacko-prawackiego łba, że niech państwo nic nikomu nie daje, niech tylko nie zabiera,,, wystarczy ustalić cenę na 20 złotych i nic nie dopłacać,,, tylko czym wtedy socjaluchy .ujozy, by się chwaliły?

Autor: J.Chudy  godzina: 08:39
Patrzcie no Państwo, a jeszcze miesiąc temu, będąc wyznawcą teorii ko ko korwina ..uj by wszystkich zakrakał, jak dowiedział by się, że i do badań dzików państwo dokłada. ..uj wie, jak taką chorobę zwać. Nazwa nieważna - współczuję rodzinie, jeśli ją jeszcze ma.

Autor: kudłatyx  godzina: 08:58
Przepisy jak zwykle nie są jasne, ale ostatnia nowelizacja Ustawy o Inspekcji Weterynaryjnej stanowi, że: opłaty za badane w przypadku „pozyskania na użytek własny, pobiera się w wysokości obniżonej o 75%, jednak nie niższej niż 40 złotych” (Art. 32 ustęp 2). WildMen było 20, będzie min 40 zł,,, Pisie złodzieje!

Autor: Onufry wuj  godzina: 10:27
Wredny - wredniejszy - najwredniejszy - totalniacki POryp Najpierw skudlony kłamliwie jęczy, jakoby badanie będzie kosztować 200 zł. Oczywiście tusk prawda, tyle kosztuje tylko w paranoicznej, ulęgłej w nienawistnym kłamliwym łbie lewaka POryplandii. W realnym, czyli pisiorskim świecie badanie metodą wytrawiania kosztuje 45 zł (www.gdansk.wiw.gov.pl/badania-na-wlosnie) A potem jeszcze skudlony kłamliwie jęczy, że pisiorskie państwo więcej będzie dopłacać. Też tusk prawda, najwyżej 5 zł, albo i tego nie. Leki skudlony, leki!!!!

Autor: kudłatyx  godzina: 12:37
od razu widać, że z .uja, to co najwyżej mientki .uj,,, a nie myśliwy!!! widziałeś choć dzika? W PIW badanie dzika metodą wytrawiania kosztuje 20 zł!! Pisie złodzieje.

Autor: Onufry wuj  godzina: 13:04
Widać, że z kudłatego nie tylko mnientki tusk, ale też tusk złamany, nie myśliwy. Te dotychczasowe 20 zł za dzika (i 11zł za świnię) to cena urzędowa dotowana obowiązująca od wieeeelu lat. Cena rzeczywista bez dotacji to na podanym przykladzie 45 zł, może być też 40zł, w zależności od laboratorium. Nie chciało skudlone dotowania? To nie będzie. A skudlone jazgocze dalej, jak skundlony wytresowany do bezmyślnego szczekania.

Autor: rales  godzina: 13:54
Zatem ciekawostka zza morza: rok temu Szwecja wprowadziła dotowane = bezpłatne badania dzików (tylko dzików) w kierunku włośnicy. No i wyszło im, że roczny odstrzał dzików wynosił nie zgłaszane wcześniej trochę ponad 100 tysięcy sztuk, lecz ponad 220 tysięcy dzików. No i teraz i badania będą z powrotem płatne (250 SEK), i dziki czy też ogólnie łowiectwo będzie 'inaczej' opodatkowane..

Autor: PeBe  godzina: 14:57
Jeszcze jeden akt do kompletu by nie było zbyt prosto. (dziennik.lowiecki.plhttps://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20220001672)