Czwartek
22.09.2022
nr 265 (6262 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park Corner



Temat: Przeżyć za 150 złoty na tydzień  (NOWY TEMAT)

Autor: Jan Tukan  godzina: 17:44
tak brzmiał artykuł polskiej dziennikarki i jej narzekania. 150 zł to jakieś 30-40$. Tak się zastanawiałem, czy jest możliwe przeżyć na tym tydzień w USA. Według mnie mozna korzystając głównie ze sklepów sieci Dollar Tree https://youtu.be/wo5icWRSFWs Co można kupić za $40 mleko kawę cukier parówki ziemniaki makaron sosy do makaronu zielony groszek owoce w puszce zgrzewke wody to już jest jakieś 13$ w opakowaniach takich na polskie kilogram, normalna puszka czy średni słoik. A jeszcze zostaje $27! Dlaczego o tym piszę? Bo mnie wkurza jakąś Polka, co pisze, że nie da się przeżyć, kupić jedzenia na tydzień!!!! O quorwa to co ona jada? Za $40 dolców można dobrze żyć, nawet w USA, choć będzie to jedzenie o najniższej jakości czasami, ale nie zawsze, wielokrotnie są to normalne produkty. Ziemniaki w Walmart ( worek) nie przeje się go przez tydzień gwarantuje , to z $2 w Walmart! Mleko w Walmart gallon amerykanski to 4 litery polskie! - 2,5$ ( naprawdę porządne). A w Polsce jakąś Polka pięt doli głupoty! Chce leki: na przeziębienie witaminy różne leki po 1$ a teraz tak podnieśli ... wszystko jest po 1.30$ Dollar Tree może nie jest najlepsza marka ale jest. Worek ryżu z 10 ..5 kg na polskie +- , to za $1.30 można kupić! Za $40 na tydzień idzie przeżyć w USA, nie głodować, ale mając trochę rozumu, zdolności kulinarnych, nie przeje tego za uja!

Autor: Jan Tukan  godzina: 17:54
Oj rozpuścił Was ten PiS& Co w Polsce, oj rozpuścił, qourwa za 150 zł nie przeżyje, to co Wy tam jecie ...kawior?

Autor: Jan Tukan  godzina: 17:58
Fakt ja nie kupuje w Dollar Tree, bo kupuje i organic, lubię duże opakowania, pewne firmy. Natomiast gdybym.musial, a bywało też różnie, to robiłem też zakupy w Dollar Tree. Jak w życiu. W tej sieci są dobre produkty, trzeba oczywiście wybierać z głową, ale są naprawdę dobre, z 30% jest na naprawdę dobrym poziomie. Puszka brzoskwiń litrowa za 1.30$ ta sama jest w Walmart za $3! ( ta sama firma). Kosmetyki, dla kobiet, mężczyzn, szampony, wszystko jest tańsze i mniejsze, ale mniejsze na miary USA, a to są miary polskie. Takie malutkie opakowania są w Polsce normalnie w sklepach.

Autor: Jan Tukan  godzina: 18:02
A jakąś dziennikarka narzeka, że nie przeżyje!!!! Ja wiem ...tu w USA Polaków poznać jak gadają, kawka, ciasteczko, podwieczorek, spotkanie na kawkę itd. ...tu się qourwa pracuje, nikt nie ma czasu na takie pierdy ...no chyba, że ma lepszy status, ale ta komuna w Polsce, i jej PiS& Co spustoszenie w główkach i mentalności zrobiła!

Autor: Jan Tukan  godzina: 18:14
Podobna marka tania: www.dollargeneral.com www.dollartree.com

Autor: starzec  godzina: 18:24
Panie Tukan Taki niby mądry a dlaczego podaje Pan ceny z USA a nie z Polski. U nas ceny są znacznie wyższe niż te, które Pan podał. W ten poniedziałek w zwykłym sklepie osiedlowym kupiłem 1 litr mleka 2% za 3,76 czy 3,86 zł a następnego dnia było już za 4,86 zł. Zapamiętałem to z uwagi na tę dużą różnicę. 4,86 zł to coś koło 1 usd. Powtarzam za 1 litr. Ziemniaków w worku poniżej 1 zł za 1 kg się nie znajdzie. Chyba że w jakiejś promocji. Inna rzecz, że kupując tanie rzeczy wyżyje się przez 1 tydzień u nas za 150 zł. Przy czym wyżyć znaczy w tym przypadku wydawać tylko na jedzenie. O ile podane przez Pana ceny są rzeczywiste to wielu u nas chciałoby takich cen. Jak już wpisałem się w Pana temacie to dodam, że ciekawsze by było sensowne opisanie jak obcokrajowcy mogą polować w USA.

Autor: Jan Tukan  godzina: 18:26
Panie Pięta .... qourwa podałem ceny w $ i store : www.dollartree.com Wejdź zobacz koszyk za 40$ w dziale food, przelicz sobie dolary na złotówki, to wyjdzie +-160 zł. Zobacz produkty. Wszystko 1.25$ Nie tylko jedzenie. Myśl Panie Karolu! Jak w USA można to w Polsce też. U nas w " normalnych " sklepach ceny są dużo droższe. Oczywiście dollar tree nie ma kolejek. Każdy kupuje co chce, jeden w Walmart, inne w Dollar Tree, a inny w Harris Teeter.Czy innej sieci. Mleko z krów karmionych tylko sama zielona trawa kosztuje od $5-10$ zależy jaką renomę ma sklep, sieciowka. A w Dollar Tree mleko pewnie kupisz, nie jedno za $1.25 ( tylko ..uj wie czym karmione). No czasami pisze.

Autor: Jan Tukan  godzina: 18:37
Kół.Pieta pisze: " Jak już wpisałem się w Pana temacie to dodam, że ciekawsze by było sensowne opisanie jak obcokrajowcy mogą polować w USA." Oczywiście dziś jeszcze pociągnę ten temat. Dziękuję za zainteresowanie. Będą fajne info. Pozdrawiam Kolegę.

Autor: starzec  godzina: 18:40
Pięta? Bez komentarza.

Autor: Jan Tukan  godzina: 18:44
Tego mleka w Dollar Tree nie kupisz. https://www.organicvalley.coop/products/milk/grassmilk/whole-grassmilk-ultra-pasteurized-half-gallon/?gclid=Cj0KCQjwj7CZBhDHARIsAPPWv3eIIZWoPcjJ0wbFu4HjptRpThFCy_ace5l_-XyMHot1TqCLTVoFJiMaAgI7EALw_wcB I każdy, co ma nawet zje na ne kubki smakowe, jak wypije szklankę tego mleka nie będzie chciał innego. To jest najlepsze mleko do picia. Ci , którzy mogą niech się sami przekonają. Ja zawsze pisze jak jest! Oczywiście jest droższe, ale nie ma co oszczędzać na mleku. https://www.organicvalley.coop/resources/organic-grass-fed-milk-nutrition/

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 21:09
Niestety demokraci w Stanach znaja sie na ekonomi mniej wiecej tak jak czlonkowie PiSu w Polsce.🤯😭. Z tego co widze PiSowcy moga tylko rozdawac pieniadze podatnikow lub drukowac ich wiecej. 🙆 Wydaje sie duza liczba jest oderwana od rzeczywistosci.🤔 Myslee ze glosuja na nich ludzie malo rozgarnieci lub jakies nieroby? Taki "feel good" elektorat "I support the current thing🥰😍🤩🥳"?🤦

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 21:25
Ceny z Walmart, Dollar General,...... ta cala narracja kupy sie nie trzyma. 🙆🤯

Autor: Jan Tukan  godzina: 22:05
Trzyma się tylko nie rozumiem dlaczego to kwestionujesz. Oba sklepy mają matkę własną oraz tanie warzywa i owoce.

Autor: Jan Tukan  godzina: 22:37
Markę własną.

Autor: Jan Tukan  godzina: 23:11
Great Value - Walmart Prosze zobaczyć ceny: www.walmart.com/shop-by-brand/great-value np. Great Value Canned Sliced Carrots, 14.5 oz Can $0.74 I wiele innych produktów ok 10000. Idaho Russett Potatoes - 10 lb -$3 worek. ( Przez tydzień nie zje tyle).