Czwartek
29.09.2022
nr 272 (6269 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Sikoreczka ćwierka

Autor: Gwoli ścisłości  godzina: 06:34
Teza, że Uesjanie zaatakowali oba gazociągi jest równie prawdopodobna, jak teza że zrobił to Andrzej Lepper z Bolesławem Bierutem w żółtej łodzi podwodnej. Pozbawienie Niemców gazu akurat na początku sezonu grzewczego leży najbardziej w interesie Putina. Putin wstrzymuje dostawy gazu do Niemiec pod różnymi pretekstami. A to niby jakaś turbina w Rosji nawaliła i musi czekać aż Kanada naprawi, a to to, a to śmo. Nie może jawnie, bo by zapłacił potężne odszkodowania do złamanie kontraktu na dostawy gazu. A przeprowadzając atak z cichacza na gazociągi może ściemniać że to nie ja, że to mgła na dnie morza, że to brzoza rosnąca pod wodą uszkodziła gazociągi itp. Jeszcze lepiej oskarżyć USA, a najlepiej nie oskarżyć osobiście, tylko przez jakąś ruską onucę.

Autor: Gwoli ścisłości  godzina: 06:58
Spasiba!!! (dziennik.lowiecki.plhttps://wpolityce.pl/polityka/616023-dziekujemy-ci-radku)

Autor: Duży Miś  godzina: 07:02
Nałożono sankcje na Rosję, więc Rosja w ramach "wyrazów wdzięczności" dziękuje zachodowi za współpracę. Każda strona konfliktu gra swoją grę. a dla gawiedzi coś się podrzuci niech się gawiedź onanizuje tematem. Dziadostwo z Davos szykowało od dłuższego czasu wielki reset i 4 rewolucję przemysłową, a Chiny dążenie do zdobycia pozycji światowego hegemona. W końcu musiało dojść do konfrontacji i jesteśmy właśnie świadkami "ciekawych czasów".

Autor: WIARUS  godzina: 08:08
Kolejny wyciek z Nord Stream. Wykryli go Szwedzi (dziennik.lowiecki.plhttps://businessinsider.com.pl/wiadomosci/kolejny-wyciek-z-nord-stream-wykryli-go-szwedzi/kcp7bx2) Nord Stream "zniszczony na zawsze"? Niemiecka gazeta mówi wprost (dziennik.lowiecki.plhttps://businessinsider.com.pl/gospodarka/nord-stream-zniszczony-na-zawsze-niemiecka-gazeta-mowi-wprost/96c50js) Rada Bezpieczeństwa ONZ zbierze się na wniosek Rosji (dziennik.lowiecki.plhttps://dorzeczy.pl/swiat/351289/sprawa-nord-stream-rb-onz-zbierze-sie-na-wniosek-rosji.html)


Autor: narzynacz  godzina: 08:32
Uważam że to Amerykanie . Ruskie żeby zamknąć gaz mogli zwyczajnie zamknąć zawór albo wysadzić gdzieś na bezpieczniejszych wodach bliżej swojej granicy. . Zrobiono to po to żeby Niemcy nie wykonywały dziwnych ruchów .Spalono mosty . Wojna idzie w kierunku dalszej eskalacji . To jest początek . V Jestem pesymistą . Prezydent USA jest słaby . Sam fakt wybuch tej wojny to jest słabość USA . Za Trumpa by nie wybuchła. Ruskie dostają wpier....w polu . To cieszy . Ale inne komuchy znacznie groźniejsze podniosły łeb . Ta wojna wzmacnia Chińczyków . Dostali w prezencie ogromne tereny zasobne w surowce a sama Rosja staje się ich psem podwórkowym . Cała Azja wpada w chińskie łapy . Nic nie muszą robić tylko czekać .

Autor: nacomito  godzina: 08:53
Autor: Gwoli ścisłości Data: 29-09-22 06:34 [Wersja do wydruku] "Teza, że Uesjanie zaatakowali oba gazociągi jest równie prawdopodobna, jak teza że zrobił to Andrzej Lepper z Bolesławem Bierutem w żółtej łodzi podwodnej." Ciekawe co wujo sądził o tezie Leppera, że w Klewkach lądowali talibowie ( w ramach wycieczki z przewodnikami z CIA)?! Zapewne też święcie wierzył w zapewnienia G.W.B., że Irak posiada bron masowej zagłady i trzeba go rozpirzyć w drobny mak! W przeciwieństwie, do analityków blogowych, nie wiem jaka hipoteza w sprawie NS jest najbardziej prawdopodobna? Ale okoliczności są tak ciekawe, że strach się bać

Autor: nacomito  godzina: 09:00
narzynacz napisał: "...Ale inne komuchy znacznie groźniejsze podniosły łeb . Ta wojna wzmacnia Chińczyków . Dostali w prezencie ogromne tereny zasobne w surowce a sama Rosja staje się ich psem podwórkowym . Cała Azja wpada w chińskie łapy . Nic nie muszą robić tylko czekać." Czyżby wreszcie, po siedmiu miesiącach, otworzył oczy i zaczął dostrzegać fakty?!!! Może i winnych tematach go olśni? -:)))

Autor: narzynacz  godzina: 09:23
Fakt wynikają z zdarzeń . Europa jest na kolanach . POśmiewisko. , z gigantycznym kryzysem i to nie jednym . Energetycznym i powiązana z nim inflacją która jest też powiązana z kryzysem spowodowanym gigantycznym zadłużeniem . Kolejny kryzys to brak armi . Wobec realnej wojny na Ukrainie ale też innych konfliktów wygaszonych wcześniej .to oznacza brak sprawczości w swojej sprawie To tego kryzys migracyjny który cały czas po cichu trwa . Do tego kryzys demograficzny bo jak odliczyć emerytów i emigrantów na socjalu to młodych którzy to utrzymują jest coraz mniej To jest dziedzictwo lewactwa które utopiło projekt Uni Europejskiej . Zamiast zajmować się tym do czego ją powołano stała się narzędziem w rękach imperialnej POlityki szwabów i ruskich zajmując się prostowaniem bananów i likwidacja sensownego przemysłu .podnosząc wszelkie normy emisyjne dusząc konkurencyjność firm europejskich . Dziś nawet substancji czynnych do leków nie produkujemy w Europie. Wystarczy że Chińczycy nałożą embargo i cukrzycy i sercowcy idą do piachu z braku leków To jest siła Lewactwo na kolanach , ale dalej z dumą drze ryja o swojej wyższości moralnej ...

Autor: WIARUS  godzina: 10:09
Jak mogli to zrobić (dziennik.lowiecki.plhttps://www.upday.com/pl/rosja-zaatakowala-nord-stream-zobacz-jak-mogla-to-zrobic?utm_source=upday&utm_medium=referral) O 4 - tym wycieku (dziennik.lowiecki.plhttps://www.upday.com/pl/nowy-wyciek-gazu-na-baltyku-to-warto-wiedziec?utm_source=upday&utm_medium=referral) Hipotezy (dziennik.lowiecki.plhttps://geekweek.interia.pl/militaria/news-atak-terrorystyczny-na-nord-stream-2-kto-to-zrobil-i-jak-o-h,nId,6313955)


Autor: kudłatyx  godzina: 10:52
Moim skromnym zdaniem, to nie ruski zniszczyły NS1 i NS2. gdyby to miały zrobić ruskie to: - zniszczyłyby by go w miejscu, gdzie to się da naprawić. Brak możliwości naprawy, to odcięcie od exportu gazu na najbliższe 10 lat albo więcej,, a kiedyś wojna albo Putler się skończy i ruskie będą potrzebowały kasy. Aż takie głupie to one nie są, by sobie szkodzić! To już bardziej prawdopodobne, że to kurdupel z metra cięty, by zaszkodzić Niemcom,,,,, zaatakował za pomocą parówek, puszek po coli, ostrego cienia mgły i kołka z pancernej brzozy,,, jak gwoli ścisłości .uj słusznie zauważył. Stara zasada mówi - winny jest ten, kto ma z tego korzyści,,,, a wyborcy dojnej zmiany się cieszą, nikt inny,,,, bo nikt na tyle głupi nie jest!

Autor: narzynacz  godzina: 10:52
Artykuł pod tezę . Jak mogli to zrobić ? Brak motywu . Za duże ryzyko pod samym nosem NATO . Nie wierzę , że to ruskie . Mieli lepsze miejsca niż pchać się tak daleko . To bez sensu . Niemcy twierdzą że jak tego szybko się nie naprawi to będzie bezużyteczny gdyż słona woda doprowadzi do korozji wewnątrz instalacji . Za duże koszty . A pewne jest że liczą na wznowienie przesyłu . To są miliardy $ zwyczajnie zniszczone . USA ma motyw i najwięcej zyskuje . Do tego ma możliwości . Sikorski powiedział to specjalnie . Nawet na zlecenie niemców . Żaden polityk w Niemczech nie mógłby tak powiedzieć . A Sikorski jest na tyle znaczący że jak powie to jest to słyszalne jednocześnie nie zajmuje żadnego stanowiska Zrobił to celowo . Nawet na zlecenie .

Autor: nacomito  godzina: 11:04
narzynacz Dopuszczasz, prawie jako pewnik, że NS zniszczył wujo sam, a jednocześnie nie widzisz sprawczej roli onego w kreowaniu wydarzeń na świecie?! P.S. Ciekawe co by ci wyszło , gdybyś zastosował podobny tok rozumowania do przyczyn słabości UE, wojny handlowej z Chinami, kijowskiego majdanu itd. itp.?!

Autor: August  godzina: 11:06
Kudłaty Dla równowagi krążących hipotez; / moim skromnym zdaniem to Ruscy wysadzili ‘’ w pis du ‘’NS1 NS2/. Z wypiekami na policzkach czekam na ostateczną i tę jedynie prawdziwą ekspertyzę Narzynacza zapewne wspartą pogłębioną analizą Onufrego. Zanim ją tu wersję ostateczną upublicznią i miał bym jedynie spekulować to winnych wskażą - tych od LGBT . Gdyż gazociągi tam gdzie się szlachetność pleców kończy są w orbicie ich eksperckich zainteresowań.

Autor: kudłatyx  godzina: 11:07
naganiacz, masz rację,,, tylko nie wyjaśniasz kto to zrobił,, ja nadal myślę, że to kaczor za pomocą podwodnych kajaków bojowych Placzszaka, które niepostrzeżenie wypłynęły z przekopu zalewu wiślanego. Przynajmniej wiemy, po co wam był ten przekop,,, bo innego zastosowania nie widzę!

Autor: August  godzina: 11:48
Nacomito W najbardziej koszmarnych snach spodziewałbyś się, że to Narzynacz za Sikorskiego opinię dał by się tu krajać. ‘’Sprawcza rola onego w kreowaniu wydarzeń na świecie ‘’. To ja coś skrobnę z przedruków opozycyjnych wydawnictw i rozgłośni o onym. Całkiem niedawno Jasiu za wielkiej wody skrobną coś tu o wycieku info z Pentagonu. I przez właśnie takie przypadkowe info jawi mi się ciekawa upubliczniana hipoteza. Po cichutku bez kamer wielcy tej Europy dali rękojmię Władimirowi, że na ołtarzu biznesu energetycznego złożą Ukrainę. Miał sobie ją zajmować a oni tradycyjnie z bronią u nogi jak Francja i Anglia w 1939 roku będą stać i jedynie dla opinii publicznej słowem nie czynem wspierać Ukraińców. Gdy w tym stylu solidarność z Ukrainą w pierwszych tygodniach terrorystycznych działań Putina wypełzła na światło dzienne, bo wiadomo Polska ‘’za waszą i naszą wolność zawsze walczy’’ !!!. Onego to wk@rwiło. Gdyż pordzewiałe hełmy i pancerfausty z drugiej światowej ‘’ony ‘’ potraktował jako kpinę. Wiemy, kiedy ‘’ony ‘’ osobiście się do Europy i w tym do Polski pofatygował. Przemodelował ten europejski biznes energetyczny oferując w zamian jak Churchill – ‘’ Krew, Znój, Łzy i Pot’’.

Autor: narzynacz  godzina: 12:23
Na co mi to .... Rola sprawcza jest mocno przeceniona . Nikt ruskim nie kazał przekraczać ukraińskiej granicy i mordować ludzi ....nikt . Nikt niemcom nie kazał umożliwiać ruskiej inwazji tworząc sprzyjający klimat polityczny i gospodarczy . Wystarczyło powiedzieć że szanujemy polskę jak partnera w UE i nie godziny się na gazowy szantaż . Lech Kaczyński ma rację. Zamiast tego spuścili z smyczy Palikota z Tuskiem a nam powiedzieli że Europa ma dwie prękosci . My jesteśmy druga kategoria . Coś jak tramwaje w Warszawie podczas okupacji. Obecna sytuacja wynika tylko z tego że rosyjskie siły lądowe były znacznie przecenione .i zwyczajnie zadania jakie przed nimi postawiono je przerosły ...rok temu Rafcio z Augustem do spółki z Wiarusem i innym dali by sobie za nich łapę obciąć. To jedno . Ale stało się i gra toczy się inaczej . Amerykanie wykorzystują okazję . Podobnie Chińczycy Najwięcej w upe dostaje Rosja i Europa bo euro głupki związali z nią swój los i obrywają rykoszetem. Co dalej ? To się zobaczy . Podniesiono stawkę i coraz poważniej traktuje się zaoranie Ukrainy atomem . Trump ma rację że idzie w kierunku trzeciej wojny . Nam Ukraińcy kupili czas na dozbrojenie armi. Gorączkowe zakupy świadczą że opinia publiczna dużo jeszcze nie wie ale musi być gorąco. Polska dostała czas na przygotowanie . Dwa lata , trzy ..nikt nie wie . Opał i jedzenie na kilka miesięcy . Kasze makarony puszki .... Książki , szachy do zabicia czasu bo prądu może nie być . To powinno być w każdym domu

Autor: nacomito  godzina: 12:24
August Nie za bardzo kumam. To wk@rwienie "onego" to UE na dobre wyjdzie, czy wręcz przeciwpołożnie?! Jak jej wyjdzie tak jak WB pod Winstonem, to O.K. Ale jak wyjdzie, tak jak "onemu" w .... ( tu można wstawić "do wyboru do koloru") ???

Autor: kudłatyx  godzina: 12:30
Najwięcej w upe dostaje Rosja i Europa bo euro głupki związali z nią swój los i obrywają rykoszetem. to chyba miało być tak,,,Najwięcej w upe dostaje Wolska, bo PiSio głupki związali z nią swój los ruskim wunglem i obrywają rykoszetem. Wungla nie ma, prądu z wungla nie ma,,, a można było rozbić OZE, ale to PiSiomatołom przeszkadzało. Najważniejszy dla Pisorstwa był dobry handel wunglem z Putinem,,,,, bo za co biedaczyna, by wojnę rozpoczynał? Dobrze, że choć Ostrołęka padła, bo by Putin z rocznej sprzedaży PiSmatołom wungla, ze 200 abramsów dokupił,,,

Autor: WIARUS  godzina: 12:35
Bez komentarza!
Przecieki ze służb ?????? (dziennik.lowiecki.plhttps://wiadomosci.wp.pl/nowy-trop-w-sprawie-wycieku-ustalenia-sluzb-wywiadowczych-6817552802331456a)


Autor: narzynacz  godzina: 12:48
Kolejne bzdur. . . Jest zima . W Niemczech brakuje energii .stają niektóre fabryki . Eksport spada bo koszty robią się zbyt wielkie , recesja Do tego kilka milionów arabów i murzynów krzyczy chleba i pracy ...w Niemczech wschodnich już są teraz zamieszki i ostra sytuacja Wtedy wychodzi kanclerz i mówi że w obliczu takiego kryzysu on otwiera zawór z ruskim gazem żeby ratować naród niemiecki . Milionowy tłum bije brawo i krzyczy Rosja ! Rosja ! Ukraina musi się dogadać i negocjować pokój na ruskich warunkach czyli przegrać wojnę . Teraz nie ma odwrotu , spalono mosty . Kto nie z nami ten przeciw nam . Bez względu co się stanie ruski gaz nie popłynie Putin nigdy by tego nie zrobił bo stracił by element marchewki . Tak w każdej chwili mógł zadzwonić i powiedzieć ....dogadamy się . Puszczę gaz . Negocjować . Dwuznaczna POstawa Niemiec wymusiła wysadzenie rury . Ktoś się zabezpieczył przed tym aby Niemcy nie zmieniły obozu przy którym stoją . Kaput ....Niemcy nie mają floty do pilnowania swoich interesów . Amerykanie pływają gdzie chcą . Mogą teraz wsiąść kredki i protestować przeciw terroryzmowi gospodarczemu

Autor: WIARUS  godzina: 12:49
    Każdy celowy atak na infrastrukturę krytyczną sojuszników spotka się ze zjednoczoną i zdeterminowaną reakcją - głosi oświadczenie Rady Północnoatlantyckiej, opublikowane w czwartek w reakcji na eksplozje i wycieki z gazociągów Nord Stream. "Jako sojusznicy, zobowiązaliśmy się do przygotowania, odstraszania i obrony przed wykorzystaniem energii i innych taktyk hybrydowych do wywierania nacisku przez podmioty państwowe i niepaństwowe. Każdy celowy atak na infrastrukturę krytyczną sojuszników spotka się ze zjednoczoną i zdeterminowaną reakcją" - zapewniła Rada Północnoatlantycka (NAC). "Uszkodzenie rurociągów Nord Stream 1 i Nord Stream 2 na wodach międzynarodowych na Morzu Bałtyckim budzi głębokie zaniepokojenie. Wszystkie obecnie dostępne informacje wskazują, że jest to wynik celowych, niebezpiecznych i nieodpowiedzialnych aktów sabotażu. Wycieki te stwarzają ryzyko dla żeglugi i powodują znaczne szkody dla środowiska. Wspieramy prowadzone dochodzenia w celu ustalenia przyczyn szkody" - dodała NAC.
Jens Stoltenberg (dziennik.lowiecki.plhttps://twitter.com/jensstoltenberg/status/1575414553218891776?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1575414553218891776%7Ctwgr%5E80aaf02bac9e3c7f91534559e0e440d626f3c0e0%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.bankier.pl%2Fwiadomosc%2FNATO-kazdy-atak-na-infrastrukture-krytyczna-sojusznikow-spotka-sie-z-reakcja-8413930.html) w niedzielę gazociągi będą puste (dziennik.lowiecki.plhttps://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-rosyjski-okret-w-poblizu-wyciekow-z-nord-stream-riposta-krem,nId,6316080)


Autor: nacomito  godzina: 12:50
narzynacz "...Nikt ruskim nie kazał przekraczać ukraińskiej granicy i mordować ludzi ....nikt . Nikt niemcom nie kazał umożliwiać ruskiej inwazji tworząc sprzyjający klimat polityczny i gospodarczy ...." Pewnie usłyszę, że jestem "ruską onucą", ale niech tam. Żyję na tyle długo na tym świecie, że pamiętam co działo się w 1962 r wokół Kuby. Czytając to co piszą i głoszą nasi " analitycy" można odnieść wrażenie, że główną i jedyną przyczyną kryzysu był Breżniew i ZSRR, chcący zainstalować rakiety balistyczne u wybrzeży USA. Trzeba oddać sprawiedliwość Wikipedii, że odnotowuje również fakt wcześniejszego rozmieszczenia rakiet USA w Wielkiej Brytanii, Turcji i we Włoszech. Odnotowuje, jako coś neutralnego. Działania ZSRR zaś ocenia, oczywiście negatywnie. Nie mnie oceniać, kto wtedy i kto dzisiaj jest bardziej winny. Nie wierzę jednak w wyłączną złą wolę jednej, a wyłącznie dobrą drugiej strony. Podchodzę z rezerwą, do analiz zaczynających się od dnia 24.02.2022 r. Z chęcią przeczytałbym rzetelną, możliwie obiektywną analizę, wszystkiego, co działo się za naszą wschodnią granicą po 26.12.1991 r. Chyba jednak nie doczekam... P.S. Rozwiązaniem kryzysu kubańskiego, były ustępstwa z obu stron. I jedni i drudzy wycofali rakiety. Czy tylko na 60 lat...?

Autor: August  godzina: 13:22
‘’Obecna sytuacja wynika tylko z tego że rosyjskie siły lądowe były znacznie przecenione .i zwyczajnie zadania jakie przed nimi postawiono je przerosły ...rok temu Rafcio z Augustem do spółki z Wiarusem i innym dali by sobie za nich łapę obciąć.’’ Kolejny raz pi@rdolisz coś bez ładu i składu. Osobiście nie znam takich wypowiedzi Rafała czy Wiarusa. Za to znam co istotne - ich ‘’mental’’ - orientuję się w możliwościach bojowych i usprzętowieniu. Nic nie zmienili w praktyce w sposobie zarządzania, koordynacją, współdziałaniem na polu walki od drugiej światowej, mimo że w teorii od dawien dawna kopiują na żywca amerykanów. Gdybyś bez emocyjnego zaangażowania potrafił czytać proste teksty to byś tu tych swoich idiotyzmów kolejny raz nie powielał. Wiarus miej się na baczności i nie wkładaj kija do mrowiska z tym ‘’K-329 Biełgorod – najdłuższy okręt podwodny świata ‘’. Wersja oficjalna to po dnie jakiś zardzewiały T 72 się podkradł i ostatnimi odłamkowo burzącymi NS 1 i N2 ‘’unictorzył ‘’.

Autor: WIARUS  godzina: 13:58
Dziękuję za przestrogę ale to i tak nie zmieni trybu bo i tak wszystko dzieje się bez trybu ;-))) W Kaliningradzie np. zwyczajnie i normalnie, codziennie od lat było ok. 12 tyś zdolnych do boju, w pobliżu granicy z Finami ok. 20 tys. takich samych, tu i tam posiadających wszystko albo prawie wszystko w nowym wydaniu. Dziś pozostało łącznie w tych miejscach 1/5 tych sił. Czy to oznacza że są na kolanach? Niektórzy tak chcieliby i tak myślą! Tymczasem w dzisiejszych czasach nie jest koniecznym postawienie żołnierskiego buta na terytorium przeciwnika aby go osłabić czy też zmusić do spolegliwości. Metod i sposobów jest aż nadto! U nas przeważa rusofobia, chociaż niektórzy krzyczą że mamy mnóstwo ruskich onuc. Wg. mnie nie znajdą sprawców, nawet jak znajdą! (vide Macierewicz). Tymczasem nie ma się z czego cieszyć bo Niemcy spadną z poziomem dobrobytu do średniej unijnej, a że nasza gospodarka opiera się w dużej mierze na niemieckiej, to nam stanie się jeszcze większa krzywda (co już jest zauważalne a nawet widoczne) . Ktoś z komentatorów gospodarczych zauważył , że Niemcy zostali wzięci w kleszcze zarówno przez Rosjan jak i USA. Twierdzą też, że powstała okazja do niszczenia innych gazociągów. Trzeba chyba zacząć od klasycznego pytania - kto na tym traci a kto korzysta najbardziej?


Autor: narzynacz  godzina: 15:51
Na co mi to .... Nie idealizuje USA ...zwłaszcza pod wodzą obecnej ekipy . Ale staram się patrzeć trzeźwo . Ruskie to mordercy . Cała klasa polityczna wywodzi się z tajnych służb a one bezpośrednio z najbardziej mrocznej części historii czyli Dzierżyński Stalin Lenin i miliony trupów . Bezmiar terroru ... Tak to oni ...Izum . .40 tyś mieszkanców i po pól roku okupacji dziki cmentarz w lesie i 500 trupów ...to jest ich autograf . Oni opanowali w Rosji wszystko . Bez złamania tej klasy Rosja to będzie patologia . Dokonać tego może tylko rewolucja na miarę tych znanych z historii . Tylko to może znieść ten syf od wewnątrz ... Zachód jest w obłędzie . Idzie do zguby . Marksistowskie ideologie w służbie korporacji ... Trump miał rację . Wielu analityków uważa że sam fakt wybuchu tej wojny to jest katastrofa . Teraz idzie do eskalacji i nie ma odwrotu . Największym winnym są Niemcy . Mogły to zatrzymać . Zniszczyły unię a ruskim umożliwili wojnę . Jakby działały w interesie całej unii a nie tylko niemieckim europa płynęła by mlekiem i miodem Wystarczylo przestrzegać tylko solidarności energetycznej .. Jakby pilnowały zasady ....kto pmięta jakie cele stawiała sobie Unia 20 lat temu ...Stany Zjednoczone Europy .....wszystko poszło się jeb ...przez niemiecką chciwość . Sam fakt że Putin kupił sobie kanclerza Niemiec ....urwa szok ... To jest dziedzictwo Merkelowej .....jeden wielki burdel

Autor: nacomito  godzina: 16:52
narzynacz ( na gi nacz, a może nagi na cz?!) z 15;51 Po co ci to.... taką politagitkę, kolejny raz z rzędu uskuteczniać?! Twoje poglądy i sposób ich wyrażania są tak jednostronne, że można je łatwo przewidzieć! Zaskoczyłeś mnie tylko tym, kogo wskazałeś winnym dywersji na NS, (zdolność jasnowidzenia większa niż posiada Jackowski)! Zrobiłeś to z taka samą pewnością, z jaką o wszelkie zło na tym świecie obwiniasz Niemców, lewaków, elgiebetów, lemingów, Tuska, itd.. Szczerze ci zazdroszczę.... Życie bez pytań i wątpliwości, musi być o wiele łatwiejsze. Masz wroga i on jest wszystkiemu winny! Skoro winny, to .... powinien ponieść karę! Czy nie taki tok rozumowania stał za zbrodniami nazistowskich Niemiec, Katyniem i Starobielskiem, pogromami polskiej ludności przez naszych obecnych "braci", zbrodniami Czerwonych Khmerów, Srebrenicą, czy wreszcie agresją Rosji z 24.02.2022 r?! Napisałem o 12.50: " Nie mnie oceniać, kto wtedy i kto dzisiaj jest bardziej winny. Nie wierzę jednak w wyłączną złą wolę jednej, a wyłącznie dobrą drugiej strony. Podchodzę z rezerwą, do analiz zaczynających się od dnia 24.02.2022 r.Z chęcią przeczytałbym rzetelną, możliwie obiektywną analizę, wszystkiego, co działo się za naszą wschodnią granicą po 26.12.1991 r. Chyba jednak nie doczekam..." Może czasami warto mieć wątpliwości ???

Autor: narzynacz  godzina: 17:04
To moja opinia . Myślenie jest proste jak budowa cepa . Jeśli coś się dzieje to pierwsze o co się pyta to kto na tym najwięcej zyskał ....i tyle Ruskim brak było motywu , do tego mogli zrobić to zupełnie inaczej . Dużo łatwiej i bezpieczniej . Nie zrezygnowali by z tak potężnego narzędzia nacisku ....to głupota ....mogli ciągle kusić niemców .... Tak jak nigdy nie uwierzyłem że mgła zabiła Lecha Kaczyńskiego , tak samo nie uwierzę że gazociąg wysadzili ruskie . Bez względu ile artykułów udowadniających to pojawi się w internecie czy prasie.

Autor: starzec  godzina: 18:34
Do wszystkich mężów stanu wypisujących naokrągło swoje złote myśli na lowieckim Obecny premier się szybko zużywa. Zgłoście się do czynnika decyzyjnego na Nowogrodzką może da któremuś z was tę fuchę. Skoro jakiś młodzieniec z młodzieżówki znalazł posłuch ze swoją piątką dla zwierząt to chyba każdy może. Ci z przeciwnej strony barykady też nie są bez szans. Przy takich tuzach intelektu i geniuszach strategii jak panowie Tusk, Hołownia a zwłaszcza Sikorski nietrudno będzie zdobyć rząd dusz na opozycji. Podrzucę Wam od razu za darmo, ale z nadzieją na życzliwą pamięć i jakąś nieeksponowaną, ale przynoszącą duże korzyści synekurkę, kilka pomysłów. Po 1 nikt z tych co wypisują tu te mądrości nie zauważył... Ale to za chwilę bo wieku ma problem z czytaniem dłuższych tekstów. Ja sam muszę się przyznać, że dłższe epistoły też mnie zniechęcają do lektury.

Autor: starzec  godzina: 19:29
Więc nikt nie zauważył przy temacie rury z gazem, że gaz nadal płynie z Rosji na Zachód i to w przedziwnym układzie bo przez Ukrainę. Niby śmiertelni wrogowie, ludobójstwo itd a gaz płynie. B ciekawe. Po 2 w Polsce też jest ta rura łącząca Rosję z Niemcami. Dzięki bezgranicznej ... mądrości naszych władz obecnie nie używana. Ale wszystko może się zmienić. Oczywiście jak będą takie genialne pomysły jak ten z sankcjami na Rosję poprzez zakaz odbioru z tego kraju węgla już zapłaconego /to szczyt którego chyba nawet Bareja w swoich komediach by nie wymyślił/ to nic na tym nie zarobimy i możemy tylko stracić. Ale głód uczy rozumu największych idiotów. To jedyna nadzieja.

Autor: trucizna  godzina: 21:38
Tak stary Rura może być używana, ale na naszych warunkach

Autor: nacomito  godzina: 22:41
narzynacz z 17:04 "....Tak jak nigdy nie uwierzyłem że mgła zabiła Lecha Kaczyńskiego , tak samo nie uwierzę że gazociąg wysadzili ruskie . Bez względu ile artykułów udowadniających to pojawi się w internecie czy prasie." Ale to oczywiste! Przecież - " Nikt nas nie przekona, że białe jest białe,a czarne ,czarne." -:))