Czwartek
29.09.2022
nr 272 (6269 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Dzień dobry chłopcy i dziewczęta!

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 00:43
Dla mnie to nie ma znaczenia, nie chodze na wybory zeby w tym systemie glosowac. Wystarczy zobaczyc kim jest maz Pelosi, zona John Kerry, zona Mitch Connell (w tym wypadku kim jest ojciec jego zony),...... zeby zrozumiec polityke Amerykanow. Teraz wysylaja miliardy od podatnikow Amerykanskich do kraju z jednym najbardziej skorumpowanych rzadow na swiecie. To jest finansowa dziura bez dna. Nie trudno jest przewidziec gdzie te pieniadze wyladyja, absurd! Zupelnie odciolem sie od tego systemu. Jak przemawia: Duda, Morawiecki, Tusk, Kaczynski, ..... wychodze na spacer. Tego nie da sie sluchac. Po prostu nie chce truc organizmu lekami zeby sluchac belkotu.

Autor: Jan Tukan  godzina: 01:53
Ja też nie ekscytuje się polityka. Chce mieć spokój. Nie lubię skrajności po żadnej ze stron. Tu o Florida link, co duzo wyjaśnia i mapy. https://medium.com/living-beyond-floods/1-6-million-florida-homes-at-high-risk-of-flooding-from-irma-uninsured-732c7025531e Generalnie trzymam się od wariatów z daleka, a zbliżyć się pozwalam tylko ludziom, co ich zaakceptuje. Za stary jestem na ludzi, co mają jakieś ale o ..uj wie co. Co do polskiej polityki, to uważam, że ten kraj idzie na dno. Szansa w UE, ale teraz gdy III wojna światowa jest tak realna, że bukmacherzy nie chcą się zakładać, to Świat może się zmienić. Czy na lepsze, to chyba nie. Każdy porządek gdy jest zmieniany na inny, to katastrofa dla normalnych ludzi.

Autor: Jan Tukan  godzina: 02:08
Jechałem teraz samochodem i słuchałem jakiegoś Polaka z Florida. On ten huragan traktował w wypowiedzi jak zabawę, rozrywkę, bo chce się uważać za prawdziwego Floridian, Choć mieszka tam dopiero trzy lata. Naśladuje starych mieszkańców i będzie robił Hurricane Party. Wie, że ma dom w zone A, ale jak mówi, wiedział to kupując dom. Dlaczego jest taki spokojny i się bawi ( według mnie) bo ma ubezpieczenie, co płacą wszyscy właściciele nieruchomości, także tych mniej lub w ogóle nie zalewowych, więc się nie przejmuje ( moja opinia) bo odbuduje z tych pieniędzy. Gdyby musiał wywalić kasę z własnej kieszeni w 100%, wtedy by myślał. I takich ludzi jest dużo. Mojej siostry mąż, Randy ma dom nad zatoką bezpośrednio w Fort Myers oraz łódź taka duża, ale on się ewakuował. I jest teraz w Californii. Tam ma być 250km/h w Fort Myers najgorzej, chyba o 2-3 AM. Sam jestem ciekawy, czy dom jego przetrwa. No, ale to bardzo bogaty człowiek. No i nie robi z siebie wariata, jak wielu, co szukają wrażeń by przeżyć huragan na miejscu.

Autor: Jan Tukan  godzina: 02:16
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Hurricane_party

Autor: Jan Tukan  godzina: 02:26
Ta sezonowość huraganów powoduje w NC i VA zła pogodę, burze i deszcze, czasami silny wiatr. Ja widziałem huragan na wybrzeżu NC, co zalał Wilmington z okna hotelu. Nie chciałbym być wówczas na Outer Banks. Oczywiscie słabnąc dojdzie to do NY I Maine, I też będzie brzydka pogoda. I też odbije się to na środkowym zachodzie. Przy czym zależy jak wejdzie w kontynent powyżej Florida To nie jest nic nadzwyczajnego, to sezonowość i można się do tego przygotować, tylko wątpię, czy ktoś naprawdę chce. Szkody to nakręcanie biznesu. Gdyby na Florida chcieli zmniejszyć straty, to byłby zakaz budowy w strefie A na wybrzeżu. A na tych terenach parki czy tereny zielone publiczne. No, ale kto w Florida zrezygnuje z domu nad zatoką czy oceanem. Nie ma szans. To biznes. Gruba, gruba kasa.

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 02:32
Raz przeszedlem. Silny wiatr, latajace galezie, daszki,........ drzewa padaja, desz jak z rynny zero widocznosci. Osobiscie trzymalbym sie od tego z daleka. Jesli chodzi o wojne to rzad Ukrainski opowiedzial sie za Zachodnim Kabalem wiec ludnosc musi za to zaplacic. Tak czy inaczej Rosjanie sa napastnikami wiec nie trzeba ich zalowac. Jak bedzie trzeba to Kabal wyda rozkaz dla Polskiego rzadu, wykonac! Wtedy bedzie bardzo zle. Nie wyobrazam sobie zeby czlonkowie obecnego rzadu odpowiedzieli niet. Z tego co widze do tej pory 😁🖋️ wykonal wszelkie zadania. Ostatnio nawet cos jeczal o nuklearnym potencjale Stanow Zjednoczonych.🙆🤦

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 02:46
Zwykly Amerykanin nic obecnemu systemowi nie zrobi. Czlonkowie "Nursing Home" w Kongresie i Senacie ktorzy sa tam od lat to minimum multi-milionerzy. Oficjalnie czlonkowie dwoch obozow sa w starciu a za plecami ucztuja na utrzymaniu podatnikow. Politycy moga sie czasem zmienic ale ci ktorzy nimi steruja nie sa do wymiany.

Autor: Jan Tukan  godzina: 02:47
Myślę, że nie do końca. Ci co rządzą teraz Polską, to bardziej myślą o utrzymaniu władzy, a więc każdy środek jej zachowania wybiorą. ( dużo za uszami mają podobno). Gdyby USA ich potępiła, to będą grać dla Putina, lub będą krzyczeć o niezależności Polski od wszystkich, tj. UE,USA i Rosji .... a nawet UFO.☝️🙂

Autor: Jan Tukan  godzina: 02:50
W USA będą zmiany ....i myślę, że nie na lepsze.😐

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 02:55
Niech tylko powiedza "niet" to nastepna ekipa juz na wladze i wykonanie rozkazow czeka. Ostatnio byla sugestia sprowadzania energii od Czechow, niedlugo bedzie gaz is wungiel od:👽,🦸,🧚

Autor: Jan Tukan  godzina: 02:57
Nie .... Ci co u władzy prędzej sięgną do historii: Przewrót majowy (zamach majowy, pucz majowy) – zbrojny zamach stanu w Polsce dokonany w dniach 12–15 maja 1926 roku, w Warszawie. Nie oddadzą władzy. Wojna to im się trafiła jak ślepej kurze ziarno. Omotaja Polaków. No może część jak pupę będzie miała zimną, w Zimie, to coś zacznie myśleć, ale przez tyle lat kształtowali propagandę w mediach co mieli monopol, że im znajdą wyjaśnienie sytuacji.

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 03:08
Faktycznie, do wyjasnienia zatrucia Odry chyba wystarczylo uzyc Google?🤔

Autor: Jan Tukan  godzina: 03:11
😁