Czwartek
06.10.2022
nr 279 (6276 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: nowy myk

Autor: F.N.S  godzina: 00:22
o panie... Jest tego więcej. Rozpoczyna się znowu zorganizowana akcja antyłowiecka. Facebook, Jurszo na Fybiórczej, mignął mi też artykuł gloryfikujący ruchy antyłowieckie. Łoo ... np takie cuś. (dziennik.lowiecki.plhttps://wiadomosci.wp.pl/spacerek-pod-lufa-jak-zwykli-polacy-poluja-na-mysliwych-6818966024518464a) Dobrze, że coś się rusza w temacie ale późno. Dobrze, że ktoś drąży, że się kolmuś chce. Zobaczymy czy się uda a jeśli tak, czy wpłynie to w ciągu kilku najbliższych lat na całokształt postrzegania łowiectwa w Polsce. Taki defetyzm zasłyszany wkręcę: "Ale jak się sami nie szanujemy to tak mamy". Bo ogólnie to ja cały czas (widząc marazm wśród myśliwych) jestem za likwidacją tego łowiectwa ;) Mimo, że w sobotę zamierzam iść zapolować na wrednego ASF-a. I czarno to wszystko widzę. Bo oddolnej akcji samouświadamiającej społeczeństwu i rządzącym jak to nasze umocowane prawnie "hobby" jest jednak (moim skromnym zdaniem) potrzebne - nie będzie. Nie będzie z powodu braku chęci działania i... właśnie zachłanności samych myśliwych. Zachłanności do polowania. :P I tego, że wychowane na wygodnictwie "społeczeństwo bambi" nie chce tego słuchać. A także tego, że tzw "góra PZŁ-a" (od ZO do ZG, ba... a co... dorzućmy też NRŁ) nie jest tym w ogóle zainteresowana. Oczywiście są jakieś niby jej ruchy frykcyjne (nawet stu czy tam hehe ... 70 latek takie potrafi zasymulować) ale płodności dla podtrzymania ruchu łowieckiego w tym za grosz. Liczy się podtrzymanie stanu do zarządzania i odpowiedniej atmosfery niepewności wśród myśliwych. A wszystko to na potrzeby rozgrywek politycznych zainteresowanych rządzicieli. Opozycja zaś rozgrywa to jak wyżej w linkach. Kółko się zamyka, klapa deski klozetowej powoli opada a łowiectwo w Polsce szykuje się jak to kuffno powoli do spłynięcia. Pytanie kiedy (jakiś) rząd przy udziale drugiej części społeczeństwa (opozycji) pociągnie za linkę spłuczki. Ale najlepsze jest to, że (tyż mym zdaniem skromnym) zawiązanie nowego związku, stowarzyszenia, sposobu polowania, decentralizacje, dzierżawy, karty w starostwach czy 50 lub 100 ha na łowcę niczego nie zmieni. Bo nie mamy my myśliwi ochoty przetrwać. Mamy zaś ochotę "teraz" popolować. Może czujemy, że akcja typu "flinta na kołek" nie ma sensu bo zawsze znajdą się jacyś hehe "łamistrajki" :) Bo mnie np przestaje się już chcieć coś tam podziałać, pomęczyć kolegów w kole ;) . Ale na indywidualne polowanie jeszcze się ruszę. Jak widać nie powoduje to wszystko podniesienia poziomu akceptacji łowiectwa w społeczeństwie. I rządzący + opozycja to bezwzględnie wykorzystują oczywiście do swoich celów politycznych (czytaj dostępu do korytka). A jedni i drudzy razem to chyba wola narodu, suwerena. :P Ech... Mamy równię pochyłą. Jeszcze delikatną, słabo dostrzegalną. Ale kuleczka już się toczy od jakiegoś czasu. I dobrze.

Autor: Gwoli ścisłości  godzina: 03:00
Lewactwo łże. Czy to Urbach o śmierci Popiełuszki, czy to Tusk o rtęci w Odrze - lewactwo łże. No to czemu by lewactwo miało nie łgać o łowiectwie? Ciągle słyszę lewacki skowyt jak to rzekomo społeczeństwo nie akceptuje łowiectwa. Skowyt jest, sondaży potwierdzających to propagandowe lewackie łgarstwo nie ma. Lewactwo łże. Łgało lewactwo też że Polacy nie akceptują jedzenia "trupów obywateli nieludzkich" - a tu upsss... Sondaż jest, tylko ok. 10% wegusiuje, czyli margines społeczny POpaprańcow KOmuszych. Na szczęście Normalni zauważyli swój błąd - i go naprawiają. Będą dzieci znów na polowaniach. Lewactwa nie da się ucywilizować, lewactwo trzeba zwalczać i tępić lewackie zamordystyczne wredne idiotyzmy - w tym zabranianie Normalnym normalnego wychowywania swoich dzieci.

Autor: starzec  godzina: 07:46
Na szczęście Normalni zauważyli swój błąd i go naprawiają. Będą dzieci znów na polowaniach. Autor GŚ Czyli socjalizm tak, wypaczenia nie. Słyszał ktoś to kiedyś? Ciężko się robi a idą wybory. Trzeba znów zakręcić w głowach baranom i szukać jeleni. A tak na marginesie. Panie GŚ nie wiesz pan ile władza płaci teraz trolom?

Autor: kudłatyx  godzina: 07:49
lewactwo łże,,, strasznie łże,,, nie to co prawactwo, które opowiada, jak to ludzie wyjadali dzikom kartofle w lesie, cała prawda guru prawctwa, jaki guru, tacy wyznawcy tej sekty,

Autor: nacomito  godzina: 08:16
Kto to mógł napisać?! Ani chybi jakiś łżący lewak, bo przecież nie "prawdomówny normalny" -:)))) "I teraz Pan pisze naprawdę do rzeczy. Nie ma sensu bratać się z wrogim nam z samej zasady betonem z PZŁ, lecz sprzymierzeńców szukać w organizacjach ekologicznych, wśród obrońców praw zwierząt i bezpieczeństwa ludzi. Niech oni, zainspirowani przez nas zaczną głośno protestować przeciwko strzelaniu ze sztucerów w lesie, gdzie przecież chodzą ludzie - z broni dlalekiego zasięgu. Czyli palnej. Niech protestują przed Sejmem z portretami ludzi postrzelonymi w czasie polowań z broni palnej. Niech protestują przeciwko strzelaniu z broni, która daje możliwość ustrzelenia najzdrowszych okazów, przez co selekcyjna funkcja łowiectwa staje się fikcją...."

Autor: Lesław  godzina: 09:59
kudłatyx naprawdę trzeba być nieogarniętym, żeby twierdzić iż stary komuch to prawak ...

Autor: labul  godzina: 10:34
https://www.youtube.com/watch?v=sW6CuQb73_4

Autor: kudłatyx  godzina: 11:03
Lesław, jak .uj mieni się prawakiem, to starych komuch balbina nim nie jest? może tak,,, ,, ale łże jak prawak!

Autor: Gwoli ścisłości  godzina: 14:14
Łże jak lewak... Lewaki z PO łgali, że są "konserwatystami" i "antykomunistami" (dziennik.lowiecki.plhttps://dorzeczy.pl/kraj/16370/lista-pzpr-owcow-i-wspolpracownikow-sb-w-po.html) Byłeś w ZOMO Byłeś w ORMO Teraz jest za Platformą

Autor: Gwoli ścisłości  godzina: 18:36
Lewactwo przebrzydłe już się rzuciło do wycia na propozycję PiSu by dzieci znów mogły choćby popatrzeć na polowanie. Od wybiórczej po tefałen, przez wiele lewackich mendiów pośledniejszej maści i autoramentu. Lewactwo łże. No to też łże, jakoby obserwowanie polowania przez osobę poniżej 18 roku życia miało zrobić z niego psychopatę, degenerata, socjopatę i jakie tam jeszcze kłamliwe i nienawistne epitety lewusy ze pstrokatego zadu wyciągnęły - bo badań na poparcie tego lewackiego łgarstwa oczywiście nie ma, to tylko dogmat zamordystycznej wrednej religii lewackiej. Tymczasem ludzie najbardziej wybitni i szacunku godni, większość patronów ulic, placów, szkół i uniwersytetów nie tylko obserwowała polowanie w dzieciństwie, oni sami polowali w wieku poniżej 18 roku życia. Ot, np. Fryderyk Chopin polował już jako 15 latek (polskimysliwy.org/2019/04/04/epizod-mysliwski-fryderyka-chopina/) A kto nie polował dla odmiany? Wegetarianin Adolf Hitler, Józef Stalin, Jerzy Urban i takie tam socjalistyczne ***** Czy jesteś prawakiem i chcesz by twoje dziecko w dorosłości zrobiło karierę taką jak polujący w dzieciństwie Fryderyk Chopin, jak Adam Mickiewicz, jak Jan Sobieski, Władysław Jagiełło, Stefan Czarniecki? Czy może jesteś lewakiem i byłbyś dumny z dziecka, gdyby dorósłwszy poszło w ślady Hitlera lub Stalina?

Autor: Jan Tukan  godzina: 19:03
Stalin polowal.

Autor: Gwoli ścisłości  godzina: 19:32
Stalin NIE POLOWAŁ poniżej 18 roku życia. Nawet polowań nie oglądał w młodości (świetlany wzorzec lewactwa obecnego!!!) - oglądał tylko rodziciela szewca alkoholika maltretującego rodzinę. Typowe dla lewusów - w patologii się ulągł, więc lewusem został.

Autor: Jan Tukan  godzina: 20:18
On był Gruzin ....polował i pił. Miał dobre zadatki na komunistę i ochotnika. A ponadto znam ludzi, co brali dzieci na polowania, nawet polowały te dzieci, a teraz mają to w 4 literach ( polowanie). Nie ma reguły czy przed czy po 18 roku. Musi złapać bakcyla.

Autor: nacomito  godzina: 21:24
Skoro brak tu chętnych humanistów, do odpowiedzi na pytanie z 8:16 to sam spróbuję. Ale mogę się mylić, jako „techniczny” nie mam teoretycznych narzędzi. Wg mnie, nie pisał tego ani żaden lewak, ani żaden prawak. To musiał pisać ktoś (?), kogo nie bardzo umiem określić. Najbardziej pasuje mi tu porównanie, do starego powiedzenia użytego (ponoć) przez tow. Wiesława – „Ni pies , ni wydra coś na kształt świdra”. Tekst pisze osobnik, który ( co wynika z tekstu), chce polować, ale z jakiś względów nie może. Z tego fragmentu możemy się domyślać, że chciałby polować z łukiem. Ale żeby mógł, to łucznictwo musi być prawnie dopuszczone do polowanie . By to osiągnąć, wiesza psy na PZŁ i myśliwych, widząc w lewackich ekologistach sprzymierzeńców, którzy uwalą myślistwo z bronią palną, a zaakceptują polowania z łukiem. Wydaje się to dość naiwnym marzeniem, że ekologiści zaakceptują jakiekolwiek polowania. Ale cóż, pomysły „od czapy”, może mieć każdy. Tylko dlaczego autor postponuje PZŁ i myśliwych?! To chyba wynika z innego fragmentu, tegoż samego autora: „….Co prawda mógłbym ich przechytrzyć - i zapisać się w ich prostackie szeregi tylko po to, by pod pozorem łażenia z flintą po lesie polować z broni miotającej - aliści wstrętu i abominacji przezwyciężyć jam nie jest w stanie. I nie liczcie, że drapieżcy z bronią palną dopuszcza was, innych drapieżców. Będą zawsze waszymi wrogami, tak wynika z praw natury…..” Aaaa, już wszystko jasne! Do myśliwych autor czuje wstręt i nie jest w stanie wstąpić w ich „prostackie szeregi”? Daruję sobie ( na razie) dalsze cytaty. Kto chce, może poszukać w necie. Czy ten osobnik jest nadal wierny swoim „ideałom” ?! I Nie i tak! Nie! Bo przezwyciężając „wstręt i abominację” – niedługo po cytowanych tekstach, zapisał się "w ich ( myśliwych) prostackie szeregi". Tak! Bo tak jak przed laty pluł na myśliwych tak teraz pluje…. na wszystko! P.S. Agresja, arogancja, bezczelność, bezwzględność, chamstwo, cynizm, egocentryzm, egoizm, fałszywość, fanatyzm, grubiaństwo, hipokryzja, konformizm, małostkowość, mściwość, nieczułość (brak empatii), nieszczerość, obłuda, pogarda, wulgarność, wyrachowanie, zarozumiałość – to niektóre negatywne cechy charakteru człowieka. Ciekawe, czy w przyszłym roku, uprawnieni do badan myśliwych psychologowie, będą to brali pod uwagę….

Autor: starzec  godzina: 22:22
Hitler miał bardzo postępowe poglądy w wielu dziedzinach. Wprowadził najbardziej restrykcyjne w skali świata przepisy dot ochrony zwierząt. Zakazał polowania z psami na lisy. Za znęcanie się nad zwierzęciem groziła tam kara 2 lat więzienia czyli obóz koncentracyjny. Nawet humanitarnym uśmiercaniem ryb i krabów się zajmowali. Ożenił się na chwilę przed śmiercią. Nie miał dzieci. Propagował mocno wegetarianizm. Jakieś skojarzenia? A do tego jest odpowiedzalny za śmierć dziesiątek mln ludzi.