Czwartek
06.10.2022
nr 279 (6276 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Ogrzewanie awaryjne na zimę  (NOWY TEMAT)

Autor: Jan Tukan  godzina: 14:55
Polecam agregat na benzynę, cichy, przenośny np. do 250 stop potrzeba 2500 W. Pewnie w Polsce siądzie prąd, będą przeciążenia, więc na balkon, na zewnątrz, sterowany pilotem, z praca ciągła na zbiorniku 12 h, to może być ratunek. Zużycie 0,5-075 galona na godzinę wraz z grzejnikami olejowymi wewnątrz trzymającymi dłużej ciepło. Kupujcie zanim będą wykupione. No i oczywiście trzeba pamiętać o zapasie paliwa. Mniejsze generatory biorą mniej paliwa, ale ogrzać można wówczas jedno pomieszczenie. Jest to jakiś pomysł. Do podgrzewania mieszkania w mrozy, gdy polski rząd mówi , że kilkanaście stopni jest ok, będą jak w sam raz. Szczególnie dla mieszkańców miast. Eksperci mówią, że w Polsce zima może zabraknąć prądu. Lepiej być przygotowanym. Współczuję Wam w Polsce takiej sytuacji.

Autor: Jan Tukan  godzina: 15:02
Osobiście stosowałem to rozwiązanie na robotach, czasem zima, ale więcej latem do przenośnego AC + wiatraki, by się robiło przyjemnej w upały w budynkach co nie miały prądu. Oczywiście też do tools.Jak budynek ma szczelne okna, generatora prawie nie słychać. Szukajcie tych cichych i stawiajcie na gumie, taka podkładkę zróbcie sobie z grubej gumy.

Autor: Jan Tukan  godzina: 15:14
Do dogrzewania sypialni pewnie wystarczy malutki agregat +-300W cena ze $150 ( cichy) głośniejsze tańsze, takie do camping też są dobre. Wielkości walizki. Ustawić na balkonie, na gumie, poprowadzić przewód ( jakiś otwór w oknie + silicon), przewod woodoodporny i da się przeżyć PiS & Co. A latem może być do AC przenośnego (+-$100) lub na camping będzie jak w sam raz. Na robotach też do microwave jest by lunch gorący zjeść. Każdy Latynos w USA w construction ma to na aucie ( microwave ). To jak młotek, latarka, każdy w domu winien mieć. Mnie tak na robotach kanister szedł tak średnio na 4 dni.

Autor: Jan Tukan  godzina: 15:36
Benzyna na zimę stanieje pewnie bo ludzie będą płacić za gaz, ogrzewanie, węgiel, ropę do ogrzewania, więc może wyjść taniej niż prąd w Polsce w sieci.

Autor: Jan Tukan  godzina: 15:50
W USA każdy, no prawie każdy, ma taki agregator prądotwórczy na gaz, na zewnątrz. A wielu ma przenośne na jakieś problemy z pogoda, by mieć prąd. W Polsce tego nie było, nie widziałem. Przenośny lepszy.

Autor: wloochacz  godzina: 17:30
Bo nie ogarniasz, że w PL jakość infrastruktury energetycznej jest kosmicznie lepsza niż w USA. Dlatego my nie musimy mieć tego, co u was ma każdy. I nie, wcale się nie nabijam.

Autor: Jan Tukan  godzina: 17:35
Może masz rację, ale u nas mówią, że zima w Polsce zgaśnie światło i będzie ciemność także w energii. Można też kupić power banki, co dają energie magazynują. Są takie co mogą na nich pracować telewizory na camping 3 dni. Wtedy ktoś co pracuje w biurokracji samorzadowej czy państwowej, może się tam zasilać by móc oglądać TVP lub inną stację. No chyba telefony też można jeszcze za free ładować w miejscach publicznych w Polsce? W USA np.na rest areas to.mozna robic.

Autor: Jan Tukan  godzina: 22:00
Polecam ten generator przenośny Generac® GP2200i zapewnia wystarczającą moc do różnych ustawień do różnych zadań . Dzięki technologii TruePower™ GP2200 i czułej elektronice ma stabilną moc, do pracy. Wskaźniki LED ostrzega użytkowników, gdy urządzenie ma niski poziom oleju, lub gdy jest przeciążone lub gotowe do użycia. Zintegrowane pokrętło OFF/RUN/CHOKE oferuje również proste możliwości uruchamiania. Funkcje ochronne, takie jak tryb ekonomiczny, zakryte wyloty i wyłączanie przy niskim poziomie oleju, pomagają oszczędzać paliwo, zmniejszać emisję, chronia silnik i chronić ją przed niebezpiecznym brudem i zanieczyszczeniami. Ważący zaledwie 46,6 funta GP2200i jest kompaktowy i lekki, co zapewnia łatwe przechowywanie i wygodny transport.