Niedziela
27.11.2022
nr 331 (6328 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Proponowane Polsce baterie Patriot zostaną przekazane na Ukrainę ?.

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 05:15
Osobiscie nie rozumiem jak obecne "elity" moga rzadzic krajem. Nie wyobrazam sobie innego kraju z zagrozona przestrzenia powietrzna w ktorym minister obrony powiedzialby zeby srodki obrony zostaly przeslane do innego kraju. Czy oni w ogole dbaja o swoj narod?

Autor: WIARUS  godzina: 09:19
Niemieckie Patrioty ciągle w grze. Polska liczy na przychylność Amerykanów (dziennik.lowiecki.plhttps://www.rp.pl/polityka/art37496401-niemieckie-patrioty-ciagle-w-grze-polska-liczy-na-przychylnosc-amerykanow)


Autor: starzec  godzina: 10:07
Ten ostatni wpis doprowadził u mnie do takich reflekski. Dawno, dawno temu, kiedy Polska dużo znaczyła liczyła przedw szystkim na siebie. Im bardziej zaczęla słabnąć tym coraz bardziej liczyła na Matkę Boską. I przeróżnych sojuszników, którzy zwykle okazywali się rozczarowaniem. Przyszła niewola i mentalność niewolnika zagościła na dobre. A niewolnik sam jest słaby i potrzebuje pana jak k... No tego porównania już nie wypiszę, pozostawiając ją domyślnym. Ale przyszła I WŚ i prawie wszyscy odzyskali albo uzyskali niepodległość. I znów zaczęło się liczenie na sojuszników. A jak ci zawiedli to już tylko Matka Boska. Po 89 r znów kto tylko chciał i miał trochę determinacji odzyskal lub uzyskał niepodległość. Znów wróciła mentalność niewolnika czyli wiara w sojuszników, głównie usa. Albo druga opcja czyli zwykła agenturalność wobec silniejszych tego świata. Dopóki my jako Polacy nie wyzbędziemy się tej mentalności niewolników a tych międzynarodowych agentów nie poślemy tam gdzie ich miejsce czyli na drzewo albo do lochu, nadal nie będziemy normalnym krajem ale jakąś popierdułką.

Autor: Straznik lodowki na wygnaniu  godzina: 10:38
Agust Starosc naprawde szkodzi Tobie i twojej bandzie - pamiec gowniana i fakty przekrecacie - jak za waszej komuny. Ale dzisiaj wszystko jest nagrywane i dostepne w sieci. Mozecie sobie dalej pitolic koszalki opalki lesne dziadki

Autor: Mark - 2  godzina: 11:26
A może jednak, kaczorek pamięta słynne słowa Bismarcka: „Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą.” Dlatego, tak nie lubi Niemców. Lecz anglików, to chyba jeszcze lubi, pomimo tego co powiedział były premier David Lloyd George" „Oddać Polakom śląski przemysł to jak dać małpie zegarek.” Chociaż Churchill, był znowu bardziej "dyplomatyczny": „Niewiele jest za­let, których Po­lacy by nie mieli, i niewiele jest też wad, których umieli­by się ustrzec." Natomiast Stalin, miał do nas "sentyment": „Wprowadzenie komunizmu w Polsce byłoby podobne do nałożenia siodła na krowę.” Przynajmniej na dzisiaj, pewnym jest jednak - iż tak naprawdę zapominamy o swej historii i nie wyciągamy z niej właściwych wniosków, tu i teraz. Dlatego postępujemy najczęściej tak jak to określił historyk Norman Davies: „Wydaje się, że kraj ten jest nierozerwalnie związany z niekończącą się serią katastrof i kryzysów, które – w sposób paradoksalny – stają się źródłem jego bujnego życia. Polska znajduje się bez przerwy na krawędzi upadku. Ale jakimś sposobem zawsze udaje jej się stanąć na nogi.” Tylko czy tak zawsze z nami musi tak być - oto jest pytanie.?

Autor: Szymon Bis  godzina: 18:55
Anglicy (dziennik.lowiecki.plhttps://www.youtube.com/watch?v=5r4p30Ez5ZM)

Autor: narzynacz  godzina: 20:38
Niemcy , ci to się sami nie wykonńczą .....he he hłe hłe hłe Zamknęli elektrownie atomowe , rura po dnie Bałtyku wysadzona w PiSdu ... Byli po gaz w Katarze ale araby targować się potrafią Nie dali się wydymać szwabą i dogadali się z Chińczykami . He he he najdroższa energia na świcie ....urwa geniusze strategi

Autor: Alej.....  godzina: 20:51
Skoro to ukraińskie rakiety do nas dolatują..., to te niemieckie Patrioty (czy inne) powinny stacjonować u nas - tak jak stacjonują na Słowacji - a nie na Ukrainie. Gdzie jakaś elementarna logika?

Autor: Szymon Bis  godzina: 20:53
W co gra PiS ? (dziennik.lowiecki.plhttps://www.youtube.com/watch?v=5vBI8rQ7lxw)

Autor: Szymon Bis  godzina: 21:05
i dalej ... (dziennik.lowiecki.plhttps://www.youtube.com/watch?v=r3hicJ20a_0)

Autor: Straznik lodowki na wygnaniu  godzina: 21:05
Pis Gra w to co wam obce NIEPODLEGLOSC W EUROPIE DALSZA LATWIEJ ZRZUCIC GDY NADEJDZIE PORA

Autor: Alej.....  godzina: 21:25
Komu jeszcze Pis podlega w Europie? Bo słyszałem, że wstaliście już z kolan...

Autor: starzec  godzina: 21:26
Tak, tak. Sytuacja gospodarcza w Niemczech jest straszna. Żebrzą u Morawieckiego o udzielenie kolejnych kredytów. Tysiące Niemców stoją w kolejce żeby dostać w Polsce najprostszą pracę choćby przy zamiataniu ulic albo zbieraniu kartofli. Jak czytam te teksty o upadku Niemiec ze strony przedstawicieli kraju, który coraz bardziej jedzie na kredytach i jest jednym z biedaków UE to myślę o przysłowiowej polskiej głupocie.

Autor: August  godzina: 21:57
''Skoro to ukraińskie rakiety do nas dolatują..., to te niemieckie Patrioty (czy inne) powinny stacjonować u nas - tak jak stacjonują na Słowacji - a nie na Ukrainie. Gdzie jakaś elementarna logika?'' Alej ... Gdy pytasz o tę ‘’elementarną logikę ‘’ to akurat przed momentem w tym wątku ‘’ pierdun’’ się odgazował - pisząc; ‘’He he he najdroższa energia na świcie …urwa geniusze strategii. ‘’ Rakieta systemu S-300 jest dostępna w wielu różnych wariantach i w zależności od używanej rakiety może razić cele na odległość nawet 200 km (w wersji S-300V). Każdy pocisk przenosi też dużą, nawet 150-kilogramową głowicę bojową, ma zatem bardzo dużą siłę rażenia. I to właśnie z tego względu Rosjanie używają tych pocisków także do atakowania naziemnych celów w Ukrainie. Logiki akurat z tym pociskiem, który eksplodował w miejscowości Przewodów jest niewiele. Bo jeśli został ‘’zaprogramowany ‘’ jako przeciwrakietowy / przeciwlotniczy to, gdy taki pocisk gubi cel, do którego miał podążać system uruchamia samolikwidację w powietrzu. Skuteczność trafień tej generacji rakiet ocenia się na niespełna 50 % - pozostałe powinny ulegać samolikwidacji. Gdyż co druga po upadku skutecznie raził by przypadkowe cele na terenie Ukrainy. Jeśli system rozpoznania trzeciej generacji Patriot - który to potrafi - wraz systemem wczesnego ostrzegania AWACS zidentyfikował tę akurat Ukraińska rakietę jako pocisk przeciwrakietowy to i reakcji ogniowej do jej strącenia nie uruchomił gdyż sama w powietrzu powinna zrobić ''pierdut ''. Warto pytać eksperta ‘’pierduna’’ co było przyczyną. Amerykance mieli lancz obsługujący baterie Patriot. A może Ukraińcy podobnie jak ruscy wystrzeliwują rakiety systemu S-300 z nastawami by jednak na ziemi robiły rozpierduchę. A …. może po prostu - jak tu ekspert wielokrotnie dowodził - zapalniki zardzewiały.

Autor: August  godzina: 22:17
Diagnoza ; Pis Gra w to co wam obce ... (dziennik.lowiecki.plhttps://www.youtube.com/watch?v=5v5XR68bnzk) Lodówka Beko nie działa , sprawdzenie i wymiana termostatu.

Autor: narzynacz  godzina: 22:39
PiS gra sprytnie i mądrze Te rakiety na Ukrainie mogą oznaczać że Ukraińcy będą mieli prąd .Znaczy będą silniejsi gospodarczo , będzie mniej uchodźców ...brak prądu to upadek gospodarczy i miliony uchodźców Szwaby po staremu , kibicują ruskim . Niby są przeciw ale w zasadzie czynami ich wspierają Te rakiety bardzo by im się przydały . Te stacje transformatorowe ciężko odbudować . Są cholernie drogie i często robione na zamówienie . A to do czegoś nie ma amunicji , albo się psuje itp całe nicy Kłamią , kombinują , lawirują , mataczą A koło leśnych dziadków z PO-PZPR dalej swoje ..

Autor: narzynacz  godzina: 22:46
August dalej wierny przysiędze .... Przewodnia rola PZPR i związku radzieckiego Psa jak za młodu dobrze ułożysz to komendy do końca życia będzie pamiętał ....starego , zmanierowanego nie wyszkolisz Sam się też nie nauczy . ***** PZPR i Putina ...