Poniedziałek
05.12.2022
nr 339 (6336 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Kto nas na to nasadził ?

Autor: Straznik lodowki na wygnaniu  godzina: 10:05
tadeek Nic tam personalnego nie było W dużym skrócie : 1) Premier Kanady przeprasza rodaków za szczepionki Pfizera bo ten (po cichym skandalu) oficjalnie przyznał że nie wpływają one na spadek zakażeń CO-19 a jak zapewne wiesz w Kanadzie były zamieszki z powodu obowiązku szczepień m.in dla kierowców ciężarówek. 2) W tle toczy się śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Europejską w sprawie postępowania zamówieniowego (dość niejasnego z wybrakowaną tudzież zniszczoną dokumentacją) dokonywanego przez panią Von der Leyen właśnie z Pfizerem gdzie jednym z szefów zakładów wchodzących w skład konsorcjum dostarczającego Pfizera na nasz rynek jest nikt inny jak mąż Pani Von der Leyen. Oczywiście mówimy o grubych miliardach Euro :) W ciszy gabinetów kolejne kraje wypowiadają umowy choć np Macron chce wszystkich godzić. Ogólnie jest z tego niezły ambaras, tyle że "pod dywanem" - byłoby źle gdyby wszystkie gazety zaczęły nagłaśniać jak to Europejczycy i ich rządy (od lewa do prawa), a szczególnie ten najważniejszy z szefową na czele dały się nabić w butelkę przez jej męża i jego kumpli.

Autor: kudłatyx  godzina: 18:47
Nacocito, witaj. żaden z Ciebie "lewak" Wielce szanowny adwersarzu,,, czy Ty chcesz mnie obrazić? Jak nie lewak, to kto? Prawak? No weź, może i durny jestem, ale nie aż tak. Gdzie mnie do prawackiego cymbała .... Gdzie mnie do homofoba, gdzie mnie do antysemity, gdzie mnie do rasisty, gdzie mnie do wieśniaka, gdzie mnie do zacofania, itd, Gdzie mnie do bezgranicznej wiary w naczelnika JARO- zelskiego..., , No gdzie? Nie nadaje się na prawaka,,, co bez wstydu przyznaję. Wiec nie obrażaj Waść 😉🤣🤣🤣 (Tee, cenzor, skargi nie składam, wiec nacomuto wg mnie, postu o negatywnym ... nie napisał... chyba żeby sugerowanie, że mogę być prawakiem, uznać za ciężką inwektywę ... 😇)

Autor: Straznik lodowki na wygnaniu  godzina: 18:56
Szef Pfeizera się nie stawia "Decyzja o niestawieniu się w PE, może wynikać – jak sugerują media – z opublikowanego we wrześniu przez Europejski Trybunał Obrachunkowy (zajmujący się unijnymi finansami) sprawozdania z audytu strategii zakupu szczepionek UE. W dokumencie przedstawiono wnioski, które wywołały wątpliwości w zakresie sposobu prowadzenia negocjacji KE właśnie z Pfizerem. Jak wynika z audytu, choć KE osiągnęła cel i zaopatrzyła Europę w szczepionki, to nie wszystko przebiegało w pełni przejrzyście. Trybunał stwierdził m.in., że Pfizer to jedyny producent szczepionek, w przypadku którego nie skorzystano z procedury negocjacyjnej stosowanej wobec innych umów. W przypadku Pfizera to przewodnicząca KE Ursula von der Leyen była bezpośrednio zaangażowana we wstępne negocjacje. Tymczasem powinien był zostać powołany specjalny zespół. Komisja odmówiła przekazania zapisów z rozmów z Pfizerem w postaci protokołów, nazwisk ekspertów, z którymi przeprowadzono konsultacje, uzgodnionych warunków lub innych dowodów. "Trybunał nie otrzymał żadnych informacji na temat negocjacji wstępnych dotyczących największej umowy zawartej przez UE" – wskazali autorzy audytu."

Autor: kudłatyx  godzina: 19:01
Strażnik, ty się znasz... Decyzja o niestawieniu się Witek w NIK, może wynikać... No z czego strażniku? A to niedobrzy politycy UE... z naszych przykład biorą... Teraz czas na reasumpcje głosowań...