Środa
25.01.2023
nr 025 (6387 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Czy jest już wojna między NATO a Rosja?

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 00:29
Podobno jutro Wielki Wodz ma oglosic dostawy M1 Abrams na Ukraine. Niemieckie Leopardy II maja byc dostarczane przez Polske. Jutro o tym dowiedza sie Polskie wladze.🤭

Autor: I G O R  godzina: 00:35
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.

Autor: Jan Tukan  godzina: 02:32
Pójdą też samoloty. Łukaszenka się boi, bo chyba wie, że jak Rosja uderzy, to na Białoruś wejdźcie Polska😐 Ciągle NATO nie docenia, a raczej Polska, Rosji.Slowacja i Rumunia ma granicę zabezpieczenie przez ....wojska NATO.

Autor: Jan Tukan  godzina: 02:56
W Europie ciągle mówi się o tym, że Rosja słabnie ekonomicznie/ gospodarczo. Natomiast ile państw na Świecie tak naprawdę, potępiło Rosję za atak na Ukrainę. Na dodatek porty nad Oceanem Spokojnym ( szczególnie Władywostok) się rozwija, zwiększył liczbę mieszkańców o 1/4, handluje z 104 krajami świata, a transport morski nie napotyka żadnych przeszkód na Oceanie Indyjskim i Spokojnym, kupują co chcą i ile chcą. Były też manewry w grudniu rosyjsko- chinsko- irańskie. Ja rozumiem propagandę zwycięstwa na Rosja, ale zarówno sukces Ukrainy nie był szczególnym sukcesem ( bo Rosjanie się cofnęli ) jak i Rosja ma nadal dostawy z całego Świata, za pośrednictwem innych krajów kupuje, co chce na potrzeby wojny. Tego tematu jakoś nikt nie eksponuje. Nie muszą korzystać z Oceanu atlantyckiego. A czołgi ....podobna kupują w Afryce, zresztą kraje afrykańskie mają dylemat, gdyż oferty są z każdej ze stron. Nie sieje tu strachu, ale realnie obawiam się, by to nie wybuchło na pełną skalę. Na dodatek postawa polskich polityków po wybuchu ukraińskich rakiet w Polsce, mimo słów Prezydenta Dudy, szła na konflikt. I gdyby nie Prezydent USA, wydaje się mnie, że Polska by do wojny weszła ( choć i tak już jest).

Autor: Jan Tukan  godzina: 02:59
Rosja, aby wygrać na Ukrainie, musi odciąć kroplówkę. Prędzej czy później to zrobią, boje się, że zrobią to skutecznie, używając już ładunków nuklearnych. Od grudnia są zabezpieczane zastępcze drogi dostaw, to widać z mediów, gdzie są wojska i co robią. Widząc zaś postawę sojuszników z NATO, to im się nie będzie spieszyło z wojskiem, jeżeli każda decyzja zajmuje tyle czasu ( wymaga rozmów). Tak jak była obawa zawsze przed Rosją, tak jest nadal, obawa przed bronią nuklearna. Rosja wysyła poborowych setkami na śmierć, więc w mentalności jej jest, że muszą być ofiary, nawet w wyniku odpowiedzi nuklearnej, punktowej, NATO na podobną ilość celów,, które unicestwi Rosja np. odcinając kroplówkę. Jeżeli Rosja znowu podejdzie pod Kijów, na Ukrainie brak żołnierza, będą pewnie zasoby ochotników - zawodowców z NATO lub misja stabilizacyjna, bo rekrut ukraiński wymaga 6 miesięcy szkolenia minimum. Inaczej jest tzw.miesem armatnim, ktorego ofiara nic nie da, jak walczyć nie potrafi. Nie powstrzyma orków. Tu trzeba zawodowców.

Autor: Jan Tukan  godzina: 03:10
Niepokojąca też jest współpraca Rosji z Talibami. Modlę się, żebym się mylił, w tym co napisałem wyżej, i Rosja np. skapitulowała przed Ukraina i jej sojusznikami.

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 06:01
Po co patrzec na wojne na Ukrainie? W noc przed Nowym Rokiem Bros w jednym ⚔️ w Louisville KY wystrzelili okolo 600 naboi. 👻 Skoro to nie wchodzi w narracje 🤡kratow malo bylo o tym wydarzeniu slychac.

Autor: labul  godzina: 08:19
Cały czas idzie narracja- Rosja będzie atakować Kijów, aby go zdobyć. Ja uważam, że Rosja została zmuszona do tej wojny, a celem Rosji jest zatrzymanie Krymu oraz stworzenie pasa ziemi około 50 km oddzielającego Ukrainę od Republik Donieckiej i Ługańskiej. W tych republikach przeważała ludność prorosyjska, która się opowiedziała jak chce żyć.

Autor: Alej.....  godzina: 08:33
Labul, ile tak jeszcze możesz?? Jak została zmuszona? Ktoś ich zmusił, żeby najechali sąsiedni kraj, od roku mordowali i gwałcili niewinnych ludzi - swoich braci, i grabili co tylko się da? Kto, i w jaki sposób, ich do tego zmusił?

Autor: August  godzina: 08:41
Jasiu. Ty jako nieliczny przedstawiciel ‘’ wolnego świata’’ na pytanie ‘’ Czy jest już wojna między NATO a Rosją?’’. Powinieneś udzielić wyczerpującej odpowiedzi. Gdyż nie ma kraju w całej historii ludzkości który by swoje brudne paluchy nie umoczył tyle razy w wojny i różnej maści konflikty co USA. Ale abstrahując od statystyk i co najistotniejsze w Twoich wypowiedziach - Bierut i utrwalacze nie skalali tej amerykańskiej wolności. To może rozstrzygnij moje wątpliwości. Czy gdy Ty Jasiu będąc przejazdem w Bruklinie. Zaatakowanemu białemu hipotetycznie przez murzyna - w ramach pomocy ,ty wyjmujesz ze swojego samochodu karabin maszynowy i mu wręczysz - niech się broni. Biały pociągnął serię murzyn teraz walczy o życie. Jak tam to wasze prawo stanowi. Miałeś współudział w postrzeleniu murzyna. Czy też może szeryf stwierdzi ze Cię tam nie było. Twoja odpowiedz będzie mi pomocna w rozstrzygnięciu współudziału NATO w wojnie na Ukrainie. Nie wiem kto kłamie - Putin twierdzi, że jest atakowany przez NATO. Biden, że NATO nie ma nic wspólnego z wojną na Ukrainie. Bo Ameryka i kilka krajów Europy na wzór Owsiaka wspiera w ramach dobrowolnej akcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Autor: August  godzina: 08:58
''W tych republikach przeważała ludność prorosyjska, która się opowiedziała jak chce żyć.'' Labul ... Ruch Autonomii Śląska – stowarzyszenie utworzone w styczniu 1990 na Górnym Śląsku. Od 27 czerwca 2001 z siedzibą w Katowicach. Głównym celem organizacji jest utworzenie autonomicznego regionu w historycznych granicach Górnego Śląska. Czy Antek powinien zbrojnie najechać region zamieszkiwanay przez naszą niezmiennie miłą Pietę ?.

Autor: labul  godzina: 09:35
August, większość. Pamiętasz plebiscyt na Górnym Śląsku ?

Autor: August  godzina: 09:42
Jaki był wynik plebiscytu na Górnym Śląsku? Końcowy wynik plebiscytu był niekorzystny dla strony polskiej. Za przyłączeniem Górnego Śląska do Polski opowiedziało się 40,3 proc. głosujących (479 365 osób), natomiast za pozostaniem w granicach niemieckich opowiedziało się 59,4 proc. (707 393 osoby).

Autor: labul  godzina: 10:06
August widzisz. Wiemy o np. oszustwie polegającym na przemieszczaniu ludzi w celu głosowania, ale też miejscowi ludzie pomimo narodowości i języka wybierają tych, których chcą aby nimi rządzili i pod ich rządami czują się bezpieczni.

Autor: trucizna  godzina: 12:00
ludzie się opowiedzieli w referendum.....które przeprowadził pod lufami rusek a jak część zachodnia Polski będzie chciała przyłączenia do Niemiec to co ? labul nie przemieniaj się w ruska narracje