Poniedziałek
30.01.2023
nr 030 (6392 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Trochę z życia w Chicago

Autor: piotrBo  godzina: 00:03
O nie wiedzialem ze za demokratow jest tyle benefitow!!kurde panie oswiec mnie!Juz wiem Co zrobie...zmienie karnacje skory I zadeklaruje ze zarabiam 20k na rok....bedzie raj na ziemi! Wiesz Co nie jestem za zadna partia ale demokratow wsadzic sobie w buty mozna chyba ze sie reprezentuje dwa powyzsze scenariusze.

Autor: Jan Tukan  godzina: 00:05
Ja ciągle się dorabiam, mam same straty. Taki system. Moja żona na federalnym chlebie ma zabrane z 50% dochodu. Gdyby nie ja, nie miałaby z czego latać na wakacje. Ona zawsze uważała contractorow za pracę do 4 litery, ale teraz ja nawet nie wiem ile moich kart używa i ciągle z Księgowa gada, co można zaliczyć s koszty. Taki system. I to system republikański, a nie demokratyczny. Demokraci, to jak PiS w Polsce, pewnie by mój drobny biznesik zniszczyli.☝️😐 Natomiast Demokraci to gwarancja spokoju, są hamulcem w pomysłach Republikanów. Musi być między nimi równowaga, by życie było spokojne.

Autor: Jan Tukan  godzina: 00:28
W grudniu na sprzęt biurowy, laptopy, telefony kolejne 2 dla żony, drukarkę z fax, skanerem, taki kombajn, głośniki, nowy fotel, notebook wydałem tyle, co kosztuje nowy najtańszy samochód na rynku. Jutro też coś odbieram, nawet nie wiem co Bo zamiast oddać w podatku lepiej kupić by jej praca była łatwiejsza. Te same telefony to dobrze ponad $1200, a z zwiększona pamięcią to jak pomyślę, głowa mnie boli. Ponadto na telefony trzeba było czekać, na notebook też, bo nie były dostępne od ręki. A ceny nie maleją. Tak naprawdę, nigdy nie byłoby mojej żony stać, by to kupić od ręki, dzięki tej , często wysmiewanej przez wielu contractorki. Pracując na etat, nigdy nie masz tyle gotówki, by kupić wszystko. A kredyt łatwo wziąść, a gorzej spłacić. Mój nauczyciel contractorki John Wróbel i przyjaciel , zawsze mawiał, każdy musi gdzieś mieszkać, zrobić kupę, spać by móc zarabiać( pracować) i dlatego contraktorka ma przyszłość. Możesz zrezygnować z wielu rzeczy, ale dach nad głową to podstawa w życiu. Ludzie zawsze chcą dom, remont, naprawę, i te usługi nie są tanie. Tu roboty tyle, że nie przerobisz. Pracy nie stracisz jest zawsze, nawet gdy kryzys, to zawsze coś się psuje. I to możesz robić wszędzie, jeżeli jesteś fachowcem. Nie wiele jest zawodów w życiu, co masz pracę na całym Świecie od ręki.

Autor: Jan Tukan  godzina: 00:51
Będę miał chwilę to zrobię temat o projektach i dam trochę zdjęć. Ile to było ruder a co było na koniec. Ile fabryk przerobionych na biura, różnych projektów a na koniec, nowe życie tych budowli. To fajna robota, jeżeli robisz na siebie. Na kogoś ...może być ..ujowa. Dlatego trzeba dbać o ludzi, pracownikow, by dobrzy zostali. To ciężki chleb, ale ja już nie potrafilbym robić nic innego. To daje wolność i swobodę, niezależność, ale uczy też sumienności, terminowości no i robotę musisz zrobić, bo od tego uzależniona jest kasa. To też styl życia.

Autor: Jan Tukan  godzina: 01:02
Nowe wyzwania, projekty, nowe miejsca, różne środowiska , ludzie, świeże powietrze, ciągle coś nowego, brak rutyny, monotonności, nowe materiały, ciekawe produkty, czasem.smiech i zabawa. Od domów milionerów, po rudery, od banków, baz wojskowych, budynków Commercial po gabinety medyczne. Możesz poznać świat, zobaczyć jak inni żyją, poznać różne kultury, kuchnie, podejrzeć Designerow, samemu wyrobić sobie pewien smak, poznać ciekawych ludzi, zima pływać na Florida po odnowieniu hotelu a latem robić hotel w Colorado, patrząc na góry ,odbudowywać dom po tornado, lub zalane piwnice po powodzi. Zawsze coś nowego. W różnych warunkach pogodowych, krajobrazowych, jesteś w ciągłym ruchu.

Autor: piotrBo  godzina: 01:04
Inwestycja w nauke.Ja w tamtym Roku 80k I nowy Ridgeline a jestem tylko ,,szoferem,,Po grudnia nowa praca I 150zielonych na godz.😆😆

Autor: Jan Tukan  godzina: 01:06
I dobrze. Gratulacje. Każdy ma swoją drogę. Ja nikomu nic nie ujmuje czy zarzucam, koncentruje się na sobie i robię co lubię. Robiłem w życiu różne rzeczy, ale gdybym mial ta wiedzę co dziś, to robiłbym construction od początku , od 18 roku życia w USA. Ten kraj daje wielkie możliwości i normalność, czego w Europie nie ma. Liczyłem trochę na UE, ale tam się staje państwo policyjne, same nakazy, zakazy, kontrolę itd. Ludzie mówili, że USA to państwo policyjne, to bzdura. Tu możesz znacznie więcej niż w Polsce czy Europie. Nie wyobrażanie więcej. I możesz zarabiać, bez ukladzikowni polityki.

Autor: Jan Tukan  godzina: 01:27
Ilu ludzi jadło lunch w czasie pracy na dachu wieżowca z widokiem na lake, ilu widziało bazę wojskową od środka, ilu budynki rządowe, fabryki sztucznych diamentow, domy słynnych aktorów, Murzynowo, gangsterów itd.itd. to jak dobry film w TV, tyle że w realu. Większość ludzi idzie do pracy od do, wraca do domu, je , ogląda TV, spać i kolejny dzień to samo. Co jakiś czas urlop i wydaje się im, że coś widzieli. Niech każdy sam sobie odpowie.

Autor: piotrBo  godzina: 02:31
Odpowiedz I prawda jest tylko jedna.Poznasz ja w stanie twojej agonalnej starosci Co jest najwazniejsze w zyciu.Zycze zdrowia.

Autor: Jan Tukan  godzina: 02:41
Dzięki. Również życzę zdrowia.