Wtorek
07.02.2023
nr 038 (6400 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Trochę z życia w Chicago

Autor: Jan Tukan  godzina: 04:06
Kolejny przypadek jak się dzwoni po Policję i jak ona pomaga. "21-letni mężczyzna z Aurory walczył w poniedziałek o życie po wielokrotnym postrzeleniu przez policję, po tym, jak uzbrojony w noże próbował w niedzielę zaatakować funkcjonariusza. Krewni twierdzą, że była to sytuacja związana ze zdrowiem psychicznym postrzelonego, która wymknęła się spod kontroli. W niedzielę, 5 lutego wieczorem policja całkowicie zablokowała obszar Colorado Avenue w pobliżu North Elmwood Drive w Aurorze, kontynuując śledztwo w sprawie strzelaniny, do której doszło wcześniej tego dnia, około godz. 12:30 pm. Postrzelony 21-latek mieszka w domu z babcią, dziewczyną i dzieckiem. Według jego macochy kłótnia między nim a jego dziewczyną wymknęła się spod kontroli i doprowadziła do czegoś, co nazwała „epizodem (niestabilnego) zdrowia psychicznego”. Rodzina nie wiedząc, co robić, zadzwoniła pod numer 911. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, znaleźli mężczyznę uzbrojonego w noże, ale próba deeskalacji konfliktu się nie powiodła. Sąsiadka, która była świadkiem wydarzenia, powiedziała, że policja próbowała wyciągnąć go z garażu. Wtedy zaatakował on funkcjonariusza, który użył broni, oddając kilka strzałów. Krewni twierdzą, że agresor został trafiony w klatkę piersiową, nogę, brzuch i oko. Funkcjonariusze natychmiast udzielili rannemu pierwszej pomocy do czasu przybycia ratowników medycznych z Aurora Fire Department, W stanie krytycznym został przewieziony do szpitala. Tam trafił również, zgodnie z policyjnymi procedurami, funkcjonariusz, który oddał strzały, ale został później z niego wypisany. Niezależna agencja prowadzi dochodzenie. Z kolei Departament Policji Aurory przekazał swoje dochodzenie grupie zadaniowej ds. poważnych przestępstw powiatu Kane." Nie wiem czy rozumiecie, cyt: " został trafiony w klatkę piersiową, nogę, brzuch i oko." a później policja mu zaczęła udzielać pomocy. Do takiego wezwana jedzie conajmniej 2 radiowozy. Mają pistolety do porazenia prądem. Ofiara była na swojej posesji, gdzie żyje. Chora psychicznie." Pomogli "rodzinie i jego zastrzelili.Co najmniej 4 policjantów wyposażonych i uzbrojonych po zęby. Co robi, powtórzę: " został trafiony w klatkę piersiową, nogę, brzuch i oko." a później mu udzielają pomocy, jak go w oko postrzelili. W nogi nie mogli strzelać? Użyć paralizatorów?

Autor: Jan Tukan  godzina: 04:22
Lepszy numer. Adwokat wychodził z sądu county z klientem. Podjechał policjant , biały. Adwokat był Afroamerykanem. Z nakazem aresztowania klienta adwokata. Adwokat wziął nakaz i zaczął czytać i stwierdził braki formalne nakazu. Biały policjant skuł adwokata i oskarżył o utrudnianie realizacji nakazu. Natomiast tego co mial aresztować puścił, bo sam doszedł do wniosku, że nakaz jest wadliwy. Serio, takie jaja. Ten Afroamerykanin mu tłumaczył, policjantowi, że popełnia błąd. Całe szczęście, że przed wejściem do sądu były kamery, co to zarejestrowały. Najgorsze, że oni tak szybko sięgają po broń. Z PCD w Chicago w ciągu roku odeszło 1000 policjantów. Dlaczego? Bo pani burmistrz kazała im pracować, pilnować ulic i łapać gangsterów. To niebezpieczna praca, wola brać fuchy z ochrony, ale robić to, do czego ich powołano, i ryzykować życiem, to nie. A to szukanie broni za wszelką cenę, by usprawiedliwić zastrzelenie kogoś, to przekracza wszelkie normy. Rozroba w Kenosha też u genezy miała uczynienie z ojca dzieci, na oczach matki i dzieci, z ojca warzywa. A później znaleźli packet nóż, w bocznej kieszeni auta. I już wszystko było ok. Ludzie w USA boją się policji na równi z gangsterami, choć może tych pierwszych bardziej. A teksty, że policja zabija bez powodu, mają często potwierdzenie w rzeczywistości. Teraz też, po 12 latach wypłacili odszkodowanie, za zabicie 12 letniego chłopca jego rodzicom, że 30 mln $, bo przyjechali im " pomoc" a zabili dziecko.

Autor: Jan Tukan  godzina: 04:38
youtu.be/6UQRiPGqRnI Tu pomagają właścicielowi domu: youtu.be/iDx0DqTkdlI youtu.be/sBBAYECSxVs Typowe zachowanie policjanta, co robi ... youtu.be/BOnx5k2TiGk https://m.youtube.com/watch?v=qUWD_MPIX70&feature=youtu.be youtu.be/G-bo_3LsB_k