Sobota
04.02.2023
nr 035 (6397 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Owsiak

Autor: WIARUS  godzina: 09:30
Jeśli ktoś robi coś, co właściwie jest twoim obowiązkiem, robi to nie tylko dobrze, ale lepiej, niż kiedykolwiek zdołałbyś to zrobić, choćbyś nie wiem jak się starał (a wcale nie masz ochoty się starać) i dostaje gratulacje, podziw i szacunek ludzi, który jak sobie wyobrażasz, tobie się należy - wtedy budzą się w tobie złe uczucia, zazdrość, zawiść i pragnienie, żeby zniszczyć tę osobę, wręcz wdeptać ją w ziemię!
Michalik o "leniach i zawistnikach, którzy nie są w stanie konkurować z nikim uczciwie" (dziennik.lowiecki.plhttps://natemat.pl/466781,michalik-dlaczego-kosciol-i-pis-zwalczaja-wosp)
    Reżimy nie znoszą konkurencji i nie znoszą, żeby cokolwiek w państwie, zwłaszcza coś na dużą skalę, odbywało się bez ich przyzwolenia i patronatu, nienawidzą konkurencji. Konkurencja sprawia bowiem, że ludzie myślą, zaczynają się zastanawiać, mają porównanie, które wypada na niekorzyść rządzących i kleru. Zaburza narrację o dobrym PiS i dobrym Kościele. Obywatel patrzy na to, co robią księża i politycy PiS i myśli "Eeee tam, Owsiak jest lepszy". I do tego właśnie PiS z Kościołem nie mogą dopuścić.