Wtorek
31.01.2023
nr 031 (6393 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Kto rżnie głupa???

Autor: Alej.....  godzina: 07:47
Kto publikuje takie zdjęcia?

Autor: Lesław1  godzina: 09:21
Kto rznie głupa ? Po pierwsze stowarzyszenie dla natury wilk, Wajrak oraz Tukan, twierdząc - "Samoregulacja dużych drapieżników, takich jak wilki, gwarantuje, że największe i najbardziej zaciekłe nie będą nadmiernie eksploatować swoich zasobów." Alej... nie zachowuj się jak przedszkolak. Zamykanie oczu przed lustrem nie powoduje, że stajesz się niewidzialny, bo nic nie widzisz. Hodowano dla kasy przez lata wilka w Polsce, ukrywano fakty ataków na człowieka przez ostatnie 5 lat, to się w końcu musiało wysypać.

Autor: Alej.....  godzina: 09:28
"ukrywano fakty ataków na człowieka przez ostatnie 5 lat" Lesław, nie zamykaj mi oczu... możesz coś więcej na temat tych ukrywanych faktów ataków wilka na człowieka?

Autor: kudłatyx  godzina: 10:03
Alej, może,,, to może chodzi o te ataki spowodowane przez niby wilcze hybrydy,,,, Przecież nawet wilk, który zjadł babcię czerwonego kapturka, też był hybrydą,,, na 100%, bo prawdziwy wilk wziąłby młodą laskę, a nie stara babę!. Może też być bajeczka, że ktoś adoptował szczeniaka wilka, potem dorosłego wypuścił, więc wilk nie bał się ludzi i cap dziecko,,, Terroryzowane są całe wsie,, przez hybrydy oczywiście. Przecież prawdziwy wilk, żywi się tylko koniczyną,,,,

Autor: pięta  godzina: 10:14
Pytasz i masz: parę lat temu w Bieszczadach dwoje dzieciaków/ brat z siostrą / wracało późnym popołudniem ze szkoły w pewnym momencie dołączył do nich..pojedynczy wilk który idąc w niedalekiej odległości od nich nie opuszczał ich przez dłuższy czas. Dzieciaki się zaniepokoiły o czym szeroko opowiedziały rodzicom i innym opiekunom. Okazało się ,że był to wilk ,który grasował w pobliżu wioski gdzie dzieci zamieszkiwały i widywano go w pobliżu wiejskiego sklepiku jak przychodził tam od czasu do czasu w poszukiwaniu łatwego pożywienia z porzuconych spożywczych odpadów. ludzi się nie bał Pisały o tym niektóre portale internetowe wtedy zakończyło się szczęśliwie. Co by było gdyby wtedy zaatakował dzieci? Czy wymienieni wyżej obrońcy wilka po raz enty zamiatali by sprawę pod dywan? Bez obaw wilk w Polsce nie wyginie/ dodatkowo dochodzą do nas osobniki wypędzone działaniami wojennymi na Ukrainie czego chyba nie bierze się pod uwagę -a szkoda/ a my jako społeczeństwo chroniąc go stwarzamy sobie problem coraz trudniejszy do rozwiązania . Do rozwiązania tego problemu nie pomogą żadne sążniste występy co niektórych polskich naukowców a i takie pojawiały się na łamach ŁP czy Braci Łowieckiej! Wilka trzeba drastycznie redukować. PS UWAGA po raz kolejny pojawił się na Onet.pl artykuł w tej sprawie którego wczoraj szukał jeden z kolegów proszę zajrzeć na rubryczkę wiadomości jest u samego dołu pozdrawiam.

Autor: Alej.....  godzina: 12:36
Bajki bajkami, a jakieś fakty?

Autor: Lesław1  godzina: 15:29
Alej... nie rżnij głupa. . 2018 rok i 2019 2 ataki na ludzi w Zielonej Górze i kilka na psy spacerujące z właścicielami w obrębie parku miejskiego w Zielonej Górze. Pięta podał ci fakt o dzieciach w Bieszczadach, dwa tygodnie temu zgłoszenie na policje i do rdoś złożone przez osobę która zaatakował wilk. A i Stowarzyszenie dla natury Wilk dostało zgodę w tym okresie na likwidację kilkunastu agresywnych wilków. Za co zresztą zostali opluci przez wilczą sektę.

Autor: Alej.....  godzina: 15:40
Dwa ataki na ludzi w Zielonej Górze? Lesio, nie rżnij głupa. Daj link do chociaż jednego.

Autor: Jan Tukan  godzina: 15:45
Dwa ataki ....fantazji🤔.

Autor: August  godzina: 16:09
Miła Pięto !!! Sejmowi rajcowie sondują .

Autor: pięta  godzina: 17:03
Kolego Auguscie hybrydy nie hybrydy to dziadostwo trzeba tępić. A jak myślisz po cóż ktoś wsadził na listę zwierząt łownych ...szakala. złocistego? Trzeba napierać na posłów i senatorów by zmienili te błędne zapisy o ochronie wilka w Polsce a tych wszystkich "działaczy" tudzież ludzi z RDOS-iów gdzie jest ciągle duży opór przy wydawaniu zgody na odstrzały obciążać indywidualnie /w myśl zasady nie podpiszesz płacisz z własnej kabzy/ kosztami wypłat dla hodowców za zabite zwierzęta . Zobaczyłbyś jakby szybciutko zmienili zdanie na temat bezwzględnej ochrony gatunkowej wilka. A tak w myśl "fix ideii" drenuje się budżet państwa i to trzeba jak najprędzej ukrócić!

Autor: starzec  godzina: 18:25
Tytuł tematu: kto rżnie głupa??? I mam 3 typy. 1 to fragment pisma z sejmu do zo pzł wklejony wyżej. Po co pytają te zo skoro chyba ze 2 państwowe instytucje niezależnie od siebie liczą wilki? Mają też dane o napadach na zwierzęta gospodarskie. Może szukają jelenia żeby potem wskazywać pzł jako źródło czy powód podjęcia decyzji o jakiejś redukcji? I dlaczego, pisząc do organizacji teoretycznie niezależnej od państwa piszą nie do najwyższego szczebla, ale niżej? I 2 był dziś w wp art jak to koleś nazywany człowiekiem z puszczy w białowieskim parku spotkał 5 wilków. Relacjonował jakoś tak, że nie czuł strachu, ale duże podniecenie i radość. I jescze 1 mądrość z tego art. Wilk nie jest niebezpieczny. Może taki być gdy jest wychowany, dokarmiany lub oswajany przez człowieka. Ale wtedy jest to zawsze wina człowieka. Tak że wilk nie jest niczemu winien a jak coś zmaluje to wina człowieka. I po części się zgodzę. U nas największą winą człowieka czyli władz jest to, że pozwoliły na takie rozmnożenie wilka i nie pozwalają na strzelanie tych co podchodzą za blisko. A co do miłości pana Tukana do wilków. Pisz pan do swojego prezydenta i/lub gubernatorów żeby rozmnożyli te wilki bo mają stosunkowo dużo mniej niż u nas. Możemy im też po znajomości sojuszniczej trochę sprzedać naszych albo np zamienić na czołgi. Jak będziecie tam mieć tych szkodników w przeliczeniu do powierzchni tyle co u nas to będzie pan udzielał nam dobrych rad odnośnie tych wilków.

Autor: Jan Tukan  godzina: 18:29
Starzec a kojotów nie chcecie w barterze? https://youtu.be/4NTLj3X4QUk Zawsze to więcej w kalendarzu polowań zwierzyny.☝️🤠

Autor: Jan Tukan  godzina: 18:48
https://youtu.be/gi5Hm2MfyjU

Autor: labul  godzina: 18:57
WWF Polska podaje, że w Polsce żyje 2.000 szt. wilka. Ja mówię, że żyje w Polsce 8.000 szt. wilka. Komu uwierzycie ? W obwodzie łowieckim w którym poluję jest więcej wilków niż dzików (może dzika już w cale ich nie ma). Odstrzał redukcyjny wilka w całej Polsce jest niezbędny. Miot wilka 2-6, sarny 1-2. Pięć lat temu podawano, że wilka mamy 3.000 szt, to ile jest dziś ?

Autor: starzec  godzina: 19:34
Tukan Ja osobiście za kojota dziękuję. Ale na niedźwiedzia, niech będzie nawet baribal, to bym się zamienił. Labul Chyba jakieś regionalne dyrekcje ochrony środowiska to liczą. Jeszcze jakaś inna instytucja państwowa to liczy. Nie pamiętam teraz nazwy. Kiedyś obie te instytucje miały trochę różne wyliczenia. Z tego co ja kojarzę to tych wilków oficjalnie ma być 3000 z jakimś hakiem.

Autor: labul  godzina: 19:44
LP liczy , tak jak nam do planu łowieckiego. Algorytm na komputerze oni piszą , na których rewirach jest liczenie zwierzyny z uwzględnieniem -szkód leśnych. Liczą wilka oszczędnie , bo redukuje szkodnika kopytnego lasu.

Autor: starzec  godzina: 20:10
Jest w necie art z braci łowieckiej z 02.2021. Liczy gioś - 1886 sztuk. Wg gus około 3000 sztuk. Ciekawostki z tego art . Jakiś dr k szmidt twierdzi, że liczenie wilka to nie jest dobry kierunek. Z kolei jakaś dr pierużek nowak czy jakoś tak postuluje ściganie karne za fake news o wilkach typu wrzucanie zdjęć o ofiarach wilków z innych krajów z tekstem, że to zdjęcia z pl. Jednak głupota ludzka a zwłaszcza tzw naukowców nie zna granic. Oczywiście nikt z tym mądrych nie mówi, że trzeba to redukować. Dla porównania w liczbie bobrów w przeliczeniu do powierzchni nadal gonimy usa. Ale przecież także w hodowli bobra nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. I jescze co do wilków. Ci tzw naukowcy postulowali zmiany w liczeniu także liczba tych wilków może nagle maleć.

Autor: starzec  godzina: 20:31
W usa jest 5-6 razy więcej wilków niż w pl. Za to łosi mają z 35 razy więcej niż u nas. Tam z 300 tys szt a u nas z 8 tys. Przynajmniej wg art z 2013, który znalazłem. W płowej to różnice będą jeszcze większe. Jeszcze większe różnice są międy nami a skandynawią. Krótko mówiąc powiedzieć, że u nas jest księżycowa gospodarka łowiecka to nic nie powiedzieć. Gdyby u nas relacja liczebości wilków do zwierzyny grubej nadającej się do jedzenia miała by być jak w usa czy skandynawi to u nas powinno być kilkadziesiąt do max 100 czy 200 sztuk wilków.

Autor: Jan Tukan  godzina: 21:05
Zgoda, dlatego Polska to nie Alaska, a kraj w Europie, gęsto zaludniony i zurbanizowany. Dlatego w ogóle stany zwierzyny łownej powinny być dopasowane do możliwości, nie kolidujących z człowiekiem, jego życiem czy gospodarka. W Polsce jednak jest model bierutowski łowiectwa, gdzie myśliwi czerpią zyski ze zwierzyny łownej na swoje hobby, przyjemności, koszty łowiectwa. I to jest poważny problem. Problem też w wilkach, ale to tucz łowiecki zapewnia im duża populację i zła inwetaryzacja łowiecka. W USA stanowe DNR pilnują by było ok, a nie tylko z korzyścią dla myśliwych, ale dla stanu, ludzi itd. Nie może 🦊 zarządzać 🐤🐓🦆🐖🐗🦌🦃🐔🐧🐥🐣🐰🐇 w normalnym modelu łowieckim.

Autor: Jan Tukan  godzina: 21:12
Tak naprawdę chodzi Wam o strzelanie na wilki, a zapominacie i gospodarce, budżecie państwa. Gdy to dostaniecie, populacja wilków nie będzie Wam przeszkadzać. Mam rację? Gdyby były stany zwierzy łownej oraz wilka mniejsze o 50 %, to nie było by szkód, wypadków komunikacyjnych, budowy przejść nad drogami, asf, zwierząt w miastach itd.itd.itd. Interes PZL jest sprzeczny z interesem Państwa i większości jego mieszkańców. Tyle, że członkowie PZŁ nie chcą płacić za swoje hobby 100%, jak np. szachiści czy grający w ping pong.

Autor: tadeek  godzina: 21:37
https://cw24.tv/video/warleaks-33-wilki-w-bieszczadach/