Sobota
04.02.2023
nr 035 (6397 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Bardzo poważna sytuacja na Ukrainie

Autor: Jan Tukan  godzina: 00:27
Dawno nie było tak pozytywnego podejścia do Polaków, jak za obecnego Prezydenta USA Bidena. W Polsce jest US Army, USA wspiera Polskę, a niektórzy z Was mają jakieś antyamerykańskie nastawienie. USA ma własne problemy, tak jak Polska ma własne. Polacy wybrali swoje władze i będą ponosić konsekwencje ich decyzji, USA nic do tego. Natomiast, jak polscy politycy wykorzystają wsparcie USA, to powinni ocenić polscy wyborcy tych polityków. Odnoszę wrażenie, że jak żołnierze amerykańcy mieliby ginąć za Polskę, to według Was to ok, ale jak zobowiązania sojusznicze mogą wymagać walki Polaków, także w interesie USA, ale głównie swoim, polskim, to już u Was opór i nastawienie na Nie! Czynienie zarzutów Amerykanom, że dbają o swoją gospodarkę, to jakieś jaja, może warto by w Polsce Polacy nie mówili o gospodarce innych, ale swoją postawili na nogi, bo to zależy od was i polskich polityków, tylko tyle.

Autor: Jan Tukan  godzina: 00:32
A tak na rozluźnienie atmosfery .... "łowiecki taniec na rurze",😁👇 https://youtube.com/shorts/4CfkaoeN40g?feature=share

Autor: labul  godzina: 17:40
,,USA wspiera Polskę" śmiech. Jankesi doją z nas baksy na każdym kroku

Autor: Jan Tukan  godzina: 20:48
"Chiny podsycają wojnę Rosji z Ukrainą, wysyłając komponenty do myśliwców, systemy nawigacyjne do helikopterów wojskowych i inne technologie od zeszłorocznej inwazji, wynika z rosyjskich danych celnych. Przesyłki, które nie są bronią, ale mają zastosowanie w czasie wojny, są podobno jednymi z tysięcy chińskiego importu zarówno z państwowych, jak i prywatnych firm zarejestrowanych przez rosyjski urząd celny. zagłuszania i części do systemu radarowego używanego do wykrywania odrzutowców i pocisków. Dane celne zebrane przez C4ADS non-profit zajmującą się bezpieczeństwem narodowym z siedzibą w Waszyngtonie i zbadane przez Wall Street Journal pokazują, że Rosja była w stanie kontynuować wzmacnianie swojego arsenału wojskowego poprzez import technologii z krajów, które nie przyłączyły się do wysiłków Zachodu zmierzających do nałożenia sankcji na Moskwę. Inne kraje, które nadal wysyłają przesyłki do Rosji, to Zjednoczone Emiraty Arabskie i Turcja, członek NATO, który uznał sankcje za nieskuteczne. Ale raport Journal stwierdził jednoznacznie, że to Chiny są „dominującym eksporterem” towarów lub materiałów „podwójnego zastosowania”, które mogą być użyte w broni lub mniej śmiercionośnych produktach."

Autor: Jan Tukan  godzina: 23:49
Na Ukrainie rozdają środki chemiczne na wypadek ataku nuklearnego! Coś muszą wiedzieć! Takie rzeczy wydaje się, gdy jest realne zagrożenie.😐