Wtorek
28.03.2023
nr 087 (6449 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Szejkowie z Berlina

Autor: Gwoli ścisłości  godzina: 03:51
No i jak się spodziewałem - lewusy znają się na ekonomii jak świnia 🐷 na gwiazdach 😁 W sumie dla mnie dobrze, bo gdyby lewaki tępaki nie istniały, to bym nie miał od kogo kupować akcji na giełdzie w cenowych dołkach i komu sprzedawać na górkach - ta górka jest najczęściej tuż po ogłoszeniu rewelacyjnych wyników spółki 😋 Zysk, fujary, jest dopiero wtedy gdy się go zrealizuje. Czyli Arab dopiero wtedy będzie miał jakiś zysk z posiadanych akcji, gdy dostanie dywidendę, czyli przekazanie części zysku akcjonariuszom. Albo i nie przekazanie, gdy spółka zdecyduje, że zysk woli przeznaczyć na kapitał zapasowy spółki albo na inwestycje itp. Na razie Arab żadnego zysku nie ma, bo żadnej dywidendy nie dostał. A jak dostanie, to wielo, wielokrotnie niższą od sum którymi teraz załgane lewactwo z lewackich mendiów i szczujni epatuje. Durny lewak wtedy powie - ale gdy nie ma wypłaty dywidendy, albo dywidenda jest dużo niższa od przypadającego na akcję zysku spółki, to wartość spółki rośnie! I nie pojmują lewaki, że zysk z teoretycznego wzrostu wartości posiadanych akcji jest dopiero wtedy, gdy Arab akcje sprzeda. Na razie nie tylko nie sprzedał, ale wręcz sprzedać nie może. Arab kupił za cenę rynkową - bo jakąś marną dywidendę będzie wcześniej czy później dostawał, ale wartość jego akcji będzie systematycznie spadać. Bowiem za kilkanaście lat, gdy komisary ich lewacka mać wypierniczą po sowiecku paliwa kopalne, lokalna rafineria nikomu w UE paliwa nie sprzeda. I finał będzie taki, że obecnych chwilowych gigantycznych zysków Arab nawet nie powącha 😋 Zrozumiały lewokopytne konie!? Hehehe, na pewno nie zrozumiały.... To teraz przyznać się lewusy, który kupił ode mnie niedawno akcje Orlenu na górce tuż po ogłoszeniu rewelacyjnych wyników i od którego odkupiłem wczoraj, znacznie taniej? Lewusowi który się przyzna i udokumentuje ofiaruję jałmużnę - sto zł na zakup starych łachów w lumpeksie 😁

Autor: Gwoli ścisłości  godzina: 04:12
Pośmialim się z lewackiej durnoty POżytecznych powtarzających jak papugi dezinformacje z lewackich szczujni, ale czas wrócić do tematu, czyli do gigantycznych zaplanowanych zysków fur Deutschland. Gdy komisary ich lewacka mać po KOmuszemu dadzą Niemiachom wyłączność na sprzedaż paliw do aut spalinowych to tanio nie będzie.... (dziennik.lowiecki.plhttps://businessinsider.com.pl/gospodarka/to-skuteczny-sposob-na-zakaz-spalinowek-paliwo-wylacznie-dla-bogatych/zqzw243) I wtedy POlskojęzyczny lewus, zostawiając majątek na stacji benzynowej, radośnie zanuci Deutschland Deutschland uber alles, uber alles in der Welt!!! A wychodząc ze stacji benzynowej już nie powie "do widzenia", tylko..... (dziennik.lowiecki.plhttps://youtu.be/AwICmvGya64)

Autor: Alej.....  godzina: 07:42
Wszyscy przeciw Nam. Coś czuję, że zostaniemy z tą Izerą jak Himilsbach z angielskim...

Autor: kudłatyx  godzina: 09:41
Alej,,, Izerą, wszystko idzie z PiSdzim planem,,, (dziennik.lowiecki.plhttps://www.facebook.com/photo/?fbid=2190755561130658&set=a.346980375508195)