Sobota
27.05.2023
nr 147 (6509 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Do Berlina !! Do Berlina !!

Autor: 28rafal  godzina: 07:21
Kiedyś wbijali mi do łba, że Niemcy są winni drugiej wojnie światowej. Jako nastoletni smark nie mogłem tego pojąć? Dlaczego rolnik, nauczyciel, lekarz, urzędnik rozpętali wojnę? Teraz widzę jak wygląda mechanizm autodestrukcji państwa i narodu. Następne będą aresztowania, wybijania okien, wyrzucanie z kraju. Jesteśmy już w dup##e ale ja>> tam urządzał się nie będę.

Autor: Gwoli ścisłości  godzina: 07:48
"Jako nastoletni smark nie mogłem tego pojąć? Dlaczego rolnik, nauczyciel, lekarz, urzędnik rozpętali wojnę?" Widać że nadal masz naście lat, skoro dotąd nie pojąłeś, że ci wymienieni Niemcy dlatego rozpętali wojnę, bo chcieli "lebensraumu" i do realizacji tego ich celu wybrali sobie w demokratycznych wyborach socjalistę Adolfa Hitlera. Jak dorośniesz i zostaniesz prawakiem, to wtedy zrozumiesz 🤗

Autor: 28rafal  godzina: 07:53
Pięknie to wytłumaczyłeś. Napisz teraz czego "my chcieli"???

Autor: Gwoli ścisłości  godzina: 08:10
Czego "wy lewaki chcieli" to ciężko zrozumieć bez dogłębnej wiedzy psychiatrycznej. Ale widać te same metody u lewaków, co u brunatnych koszul... Uliczne napady lewaków na prawaków w furgonetkach, chamskie wrzaskli na ulicach...

Autor: kudłatyx  godzina: 08:26
Bardzo dobra Ustawa. Oby tylko ją Adrian podpisał. Tylko Pisi idioci się cieszą,,, nie słychać ich wycia? znakomicie,,,, są aż tak głupi, że uwalają sami siebie,,, Prawaki przypominają karpia, który czeka na święta,,, ale idioci,,, Uwalą Tuska,,, i co z tego? premierem będzie ktoś inny. ............................. Po wygranych przez opozycje wyborach,,, - Był problem, jak po wyborach PO ma rządzić z Adrianem,,,, - Był problem jak po wyborach pozamykać do więzień posłów z PiSu, którzy będą mieć immunitet, - Był problem jak odwołać sędziów z TK np. prokuratora stanu wojennego,, - Był problem jak odwołać Glapacia,, - Był problem,,, itd Dzięki Pisim cymbałom, te problemy znikają,,, Po wyborach stosowna Komisja powołana na podstawie Pisiej Ustawy, w tydzień te sprawy załatwi. Hehehe, wystarczy tydzień na odwołanie ww. Hehehe, nie sądziłem, że pan Rafał Trzaskowski już w grudniu br., będzie mógł być wybrany na prezydenta RP. Już dzisiaj mu gratuluję! Dzięki za Ustawę Pisożyty!!! Czego "wy prawaki chcieli" to ciężko zrozumieć bez dogłębnej wiedzy psychiatrycznej.

Autor: 28rafal  godzina: 08:46
Historia Przed Zagładą Dojście Hitlera do władzy Wbrew nadziejom Hitlera NSDAP nigdy w wolnych wyborach nie osiągnęła wyniku pozwalającego na sprawowanie samodzielnych rządów. Istniały w Niemczech partie i grupy społeczne, które okazywały sprzeciw wobec zarówno celów jak i brutalnych metod prowadzenia przez nazistów walki politycznej. Ich wpływ okazał się jednak zbyt słaby, zaś elity demokratyczne były zbyt skłócone i zdezorientowane, aby powstrzymać Hitlera na drodze ku władzy. W rezultacie w styczniu 1933 roku, po kolejnym kryzysie gabinetowym, prezydent Hindenburg desygnował Hitlera na stanowisko kanclerza Niemiec. Był to przełomowy moment w dziejach republiki weimarskiej i jednocześnie początek jej końca. Naziści uzyskując kontrolę nad aparatem państwowym, a zwłaszcza policją, w ciągu kilku miesięcy doprowadzili do zawieszenia swobód obywatelskich, likwidacji niezależnej prasy, usunięcia z Reichstagu opozycyjnych posłów i aresztowania przeciwników politycznych. Niemieccy Żydzi obserwowali rozwój wydarzeń z niepokojem, lecz bez popadania w przesadny pesymizm. Podobnie jak wielu obserwatorów zagranicznych uważali, że antysemityzm NSDAP był jedynie populistycznym hasłem wyborczym, pozwalającym na mobilizowanie skrajnie prawicowego elektoratu. Powszechnie przewidywano, że wraz ze zdobyciem władzy Hitler, jako polityk, skupi uwagę na bieżących problemach administrowania państwem i porzuci w oczywisty sposób tak nonsensowne i szkodliwe uprzedzenia. Wkrótce jednak okazać się miało, że nowy kanclerz traktował antysemityzm nadzwyczaj poważnie.

Autor: Gwoli ścisłości  godzina: 13:31
Dzięki rafciu za przypomnienie. Mając na uwadze historię dojścia Niemca Hitlera do władzy, nigdy nie pozwolimy, by jakiś Niemiec lub niemiecki lokaj doszedł do władzy w Polsce. Przekonałeś mnie - zagłosuję na rdzennego Polaka od wielu pokoleń herbu Pomian, a nie na kogoś, którego dziadek mówił że nie jest Polakiem, tylko "tutejszym".

Autor: 28rafal  godzina: 13:41
Tobie się Pomian z Pomiotem przez źle dobrane szkła myli.🥸

Autor: Gwoli ścisłości  godzina: 22:05
Nie myli, jeszcze odrożniam Pana Prezesa od Herr Przewodniczącego 😋 Gute Reise! (dziennik.lowiecki.plhttps://twitter.com/i/status/1662141125174472705)