Sobota
03.06.2023
nr 154 (6516 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: kalambur na dziś - czyli "Kto to powiedział?"  (NOWY TEMAT)

Autor: Golson  godzina: 17:40
"· „Krym chciał być rosyjski." · „Poszerzam elektorat, otwieram ludzi na sprawę rosyjską i uważam, że to jest bardzo ważna sprawa." · „Nie widzę zamiarów imperialnych ze strony Rosji. Skoro przez trzy lata Rosja broni się rękami i nogami, żeby nie wziąć Doniecka, to miałaby wziąć Warszawę? Przecież samoloty ukraińskie bombardowały Donieck. Polska powinna pomagać w pojednaniu obu stron. Na Ukrainie od czasu Majdanu jest coraz gorzej.” · „Rosja nie prowadzi agresywnej polityki, a rosyjska demokracja istotnie nie odbiega od europejskich standardów." · „Rosja to największe państwo świata - gospodarczo, dyplomatycznie, kulturalnie." · „Wejście Rosji do UE "poprawiłoby standardy demokratyczne samej Rosji, Europy i USA.” · „Rosja nie prowadzi agresywnej polityki.” · „Zbliżenie z Rosją nas wzmocni.” · „Polska powinna przestać uzależniać poprawę stosunków z Rosją od kwestii zwrotu wraku ze Smoleńska.” · „W Polsce większość mediów nastawia społeczeństwo przeciwko Rosji. Czy to jest dobre? Nie, to powinno się zmienić. Najpierw wygrajmy wybory, później będziemy zmieniać media na służebne społeczeństwu.” · „Rosjanie, pokonawszy Niemców, ujarzmiali Polskę przez 45 lat, osłabiali naszego ducha, ale nie odmawiali nam prawa do istnienia, co było do końca wojny w planach niemieckich.” · „Nasza polityka zagraniczna sprowadza się niestety do odgrywania roli marionetki Waszyngtonu.” · „Europa traci swoją moc. Mogłaby ją odzyskać, gdyby połączyła się z Rosją. (...) Tylko w połączeniu z Rosją i jej ogromnym potencjałem Europa może stać się światową potęgą - w sensie duchowym, gospodarczym, militarnym.” · „To powinna być po prostu Unia Europejska z Rosją w składzie (...) Wspólnym mianownikiem są korzenie, kultura chrześcijańska.”

Autor: 28rafal  godzina: 18:54
Wygrałem jakąś nagrodę?? "POLITYKA Kornel Morawiecki: Krym chciał być rosyjski - Poszerzam elektorat, otwieram ludzi na sprawę rosyjską i uważam, że to jest bardzo ważna sprawa - tak Kornel Morawiecki w programie Polsat News wyjaśnia swoje ostatnie wypowiedzi na temat Rosji"

Autor: Mark - 2  godzina: 20:20
Tak gwoli ścisłości, to "wypisz wymaluj" pisane tu niejednokrotnie słowa .uja (kilku nicków) oparte na "przekazach dnia", jego mocodawców z Nowogrodzkiej i nie tylko.. Dowodów na to "pełne" archiwum tegoż forum, wystarczy poszukać - tylko po co. :))