Czwartek
08.06.2023
nr 159 (6521 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Skarbnik a szacowanie szkód

Autor: labul  godzina: 00:07
Ma skończony kurs , ZK jest za i jest ok. Tak samo jak łowczy i prezes ma skończone szkolenie i jest strażnikiem łowieckim w kole, ZK jest za i jest ok.

Autor: LaMotta24  godzina: 07:48
Piotr Gawlicki A czy jest możliwość, że określają to jakieś inne przepisy prawa administracyjnego? Gdyż spotkałem się z opinią poważnych osób świata łowieckiego, że osoba szacująca nie może jednocześnie wypłacać, gdyż mogłoby to rodzić sytuacje korupcjogenne.

Autor: Straznik lodowki na wygnaniu  godzina: 14:35
Każdy członek zarządu może szacować jeśli nie ustalono inaczej i ma kompetencje. LaMotta24 Skarbnik jest odpowiedzialny za "fizyczne" wykonanie przelewu, natomiast każda szkoda jest zawsze na poziomie zarządu koła weryfikowana. Wiem bo jestem w zarządzie i jeżdżę na szacowania. Skarbnik samowolnie reguluje jedynie opłaty stałe, wynikające z umów i faktur które wcześniej były przez Zarząd czy WZ zatwierdzane do realizacji. Każda szkoda jest przez zarząd rozpatrywana osobno, informacje o takowych oraz wysokość odszkodowań jest przekazywana do wiedzy członków koła. Tak przynajmniej powinno być - transparentnie.