Sobota
10.06.2023
nr 161 (6523 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Ujemne ceny prądu w... Polsce:)  (NOWY TEMAT)

Autor: jooopsa  godzina: 17:41
Nie tak dawno, pod koniec maja, forumowi propagandziści lewactwa załganego siali nienawistną propagandę, że prąd w Polsce był droższy niż w Niemczech, obszczekując za to pisiorów. I na nic tłumaczenie lewakom, że Polska energetyka bazująca na stabilnych źródłach energii ma stale tańszy niż w Niemczech prąd zimą, gdy jest on najbardziej potrzebny. Lewusy uczepiły się jak rzep tuściego ogona wyjątkowej sytuacji, gdy w jeden wyjątkowy słoneczny i wietrzny dzień w Niemczech pracujące na full wiatraki i panele słoneczne wyprodukowały tyle prądu, że przez chwilę był on tańszy niż w Polsce. No to ciekawe, czy obecnie, gdy cena prądu staje się Polsce chwilowo... ujemna😋 forumowe lewusy będą wychwalać nasz ukochany pisiorski rząd tak samo i za to samo, za co Niemców wychwalały??? 🤣🤣🤣🤣 (dziennik.lowiecki.plhttps://biznes.interia.pl/gospodarka/news-w-niedziele-ujemne-ceny-pradu-w-polsce-mamy-efekt-oze,nId,6833185) Pytanie oczywiście retoryczne... POżyteczny mędrzec lewactwa jest nieodwracalnie zaprogramowany na zohydzanie wszystkiego co leży w polskim interesie i wychwalanie wszystkiego co leży w interesie obcego lewactwa. Najlepiej to było widać w przypadku ataków na Turów - Niemcy tuż obok mają wiele swoich kopalni i elektrowni wykorzystujących te same pokłady węgla brunatnego, ale "dziwnym trafem" atak ekologiściarni zagranicznej jest tylko na jedną kopalnię - polską, z wtórującym im POsłusznie gromkim ujadaniem tubylczych zaprzańców. Że ta nasza polska ziemia nosi jeszcze takie typy ...

Autor: Mark - 2  godzina: 18:23
Z zamieszczonego linku: "Z danych giełdowych dla Rynku Dnia Następnego dla Polski wynika, że dla kolejnych godzin dostawy, między 11 a 16 ujemna cena w Polsce wyrażona w euro od minus 1,27 do minus 5,24 za MWh. Jednak średnia cena dla Polski na tym rynku dla całej doby wyniesie prawie 47 euro za MWh." Oraz dalej: "Ceny energii elektrycznej na Rynku Dnia Następnego z dostawą w niektórych godzinach w niedzielę będą również ujemne w Austrii, Niemczech czy Szwecji. Sytuacja taka związana jest z niskim popytem w dni świąteczne oraz z wysoką produkcją ze źródeł odnawialnych." Więc gdzie tu samozachwyt nad taboretami, jak i inni mają to samo. Nawet Niemcy, ot co. :)))

Autor: jooopsa  godzina: 18:46
Jak widzisz, nie ma zachwytu POlskojęzycznych lewackich taboretów nad niemieckimi lewackimi taboretami 😁 Gdzie wasz zachwyt lewaki?

Autor: xatsap  godzina: 19:39
Jak .uje dowiedzą się, jaki udział w kosztach kopalni i elektrowni mają płace w Polsce i porównają je z takimi kosztami np. w Niemczech, to dowiedzą się, jak okradają nas pis-dy. I nie dotyczy to tylko cen energii. *****. *** I wszystkie PiS-dy.

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 20:17
Nadchodza wybory wiec beda probowali przekonac wyborcow ze bedzie lepiej. Niestety, zeby "dac" 800+ beda musieli odebrac ponad 1000+.... To cos podobnego do brania pozyczki od ZGP dostaniesz 800 a zwracasz 1200, czy to nie zloty interes? 🤪

Autor: nacomito  godzina: 21:25
Ale sensacja! Chwilowo płacą odbiorcy aż 5 ojrasow, ale w sumie za dobę biorą 10 razy tyle! Gdyby prześledzić wszystkie, kilkanaście tysięcy wpisów wielonikowca na łowieckim ( o innych forach i blogach nie wspominając), można by znaleźć (?) parę takich, w których nie ma przekłamań, półprawd, kłamstw, insynuacji, odwrócenia znaczeń i wyzwisk pod adresem "innych". Mógłby wtedy ktoś ( kto?) napisać. No i co małorolni, kudłaci, alejozy, 28., marki podwójne i pozostałe lewaki. Dlaczego nie wychwalacie .uja, onuferka, psa z j i z o,oo i ooo, woli nieścisłości, i co tam jeszcze było, za prawdomówność, kulturę słowa, poszanowanie rozmówców i ich argumentów?! Szukać, czytać i wychwalać lewaki ... ( w miejsce kropek, każdy lewak sam wstawi sobie negatywny przymiotnik wartościujący, korzystając z bogatego zasobu owych, w postach wychwalanego)!

Autor: borowik  godzina: 21:27
Nie wiem czy ceny prądu są ujemne czy dodatnie wiem natomiast, że "mój" zakład energetyczny przestał odczytywać licznik. Faktury przysyła na podstawie szacunkowej ocenu zużycia prądu. Są one znacząco wyższe niż w roku ubiegłym. Podobno po okresie rozliczeniowym (nie wiem czy rok czy 1/2 roku) zwrócą ewentualną nadpłatę. Pytanie czy zwracając nadpłatę doliczą odsetki zgodne z poziomem inflacji?