Sobota
10.06.2023
nr 161 (6523 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Hipotetyczna rozmowa do rozważenia przez komisję ds rosyjskich wpływów...  (NOWY TEMAT)

Autor: jooopsa  godzina: 19:40
Czy taka hipotetyczna rozmowa się odbyła - nie wiem, ale putinowcy i kartoflarze by musieli być skończonymi durniami, gdyby takiej rozmowy nie próbowali przeprowadzić.... - guten Morgen Kameraden aus Moskau! - zdrastwujtie tawariszczi iz Bierlina! Czy już zaakceptowaliście naszą propozycję ceny gazu? - nein, zu teuer... Możemy od was kupować za niższą cenę X. - szto? To się nam nie opłaca! - zaraz, spokojnie... Kupimy bardzo dużo! - jakim sposobem? Przecież wasz kraj to tylko około 1/1O ludności UE. I Bruksela zapowiada odchodzenie od paliw kopalnych... - po pierwsze to my decydujemy co Bruksela ma mówić. Dla czerni ściema klimaciarska, ale wasz gaz będzie dopuszczalnym paliwem przejściowym. A ta przejściowość będzie wieczna, no chyba że się zdarzy jakieś nieszczęście typu wojna. A kupimy dużo bo będziemy sprzedawać dalej dla większości Europy. - ale to nadal jest za tanio. - spokojnie, załatwimy że inni zapłacą wam o wiele drożej, byście nie byli stratni... - ale kto zapłaci drożej? - wiadomo... mamy takich... - oni tacy głupi że zgodzą się zapłacić za gaz o wiele drożej? - ojtam zaraz głupi... To nie oni zapłacą tylko odbiorcy gazu w ich kraiku. - to jak ich przekonacie? Ile to kosztuje? - niewiele. Obietnica wysokiego lukratywnego stołka w Brukseli wystarczy, reklamówki z Biedronki w tej sprawie są zbyt ryzykowne. - ale to nadal mało... - no to oni jeszcze dadzą wam jakiś prezencik, ot, choćby jakiś miliardzik umorzenia długu waszej gazowej firmy... - w pariadkie. Z kim ustalać szczegóły? - z Gerhardem. Na razie po cichu, a gdy mu się skończy kadencja, to już wy go zainstalujecie w Moskwie z jawną pensją od waszej gazowej firmy 😋

Autor: kudłatyx  godzina: 19:52
Tak musiało być,,,, i dlatego TERAZ za Pisożytów mamy o 50% droższy prąd od Niemca. Wszystko przez wasz ukochany ruski wungiel. Tanio nas sprzedaliście swoim przyjaciołom ruskim. Myślisz, że Pisożyty swojego "carycę" przed komisję wezwą?

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 20:05
Pierwsi kandydaci do przesluchania to: Antosha M, Yaroslav K, Daniil O,....

Autor: jooopsa  godzina: 21:12
"mamy o 50% droższy prąd od Niemca" Tabletki!!! (dziennik.lowiecki.plhttps://biznes.interia.pl/gospodarka/news-ceny-energii-w-polsce-jedne-z-najnizszych-w-europie,nId,6697462)

Autor: nacomito  godzina: 21:46
Zadanie z rachunków i logiki dla niekumatych pisiorów Oszacuj w którym kraju i o ile wyższe są realne ceny prądu, jeżeli przeciętne dochody do dyspozycji, gospodarstwa domowego w Niemczech są trzy i pół krotnie wyższe od takich samych dochodów w Polsce, w cena nominalna prądu w Polsce jest niecałe dwa razy niższa niż w Niemczech.