Poniedziałek
18.09.2023
nr 261 (6623 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: fajny ten PiSowski MSZ...

Autor: WIARUS  godzina: 09:11
Afera wizowa. Michał Szczerba ujawnia dokumenty z MSZ. "Firma musiała mieć autoryzację władz rosyjskich" (dziennik.lowiecki.plhttps://tvn24.pl/polska/afera-wizowa-o-co-chodzi-michal-szczerba-o-kontroli-poselskiej-ujawnia-dokumenty-z-msz-7348300?source=rss) Mistrzowie odwracania prawdy. Tak PiS przerabia każdą aferę (dziennik.lowiecki.plhttps://natemat.pl/510883,afera-wizowa-przeraza-jak-pis-odwraca-kazda-afere-o-180-stopni)
    Takie odwracanie kota ogonem mogłoby działać na zasadzie dysonansu poznawczego. Jest dość skuteczne, gdyż wywołuje podkręcenie dyskomfortu człowieka, który w tej samej sprawie od jednych słyszy jedno, a od innych drugie i musi wybrać, po której jest stronie. To sposób na tzw. zwiększenie dyskomfortu poznawczego poprzez wykreowanie dysonansu, czyli zgrzytu między przekonaniami. To wymusza radykalnie skreślenie jednej opcji.
PS Afera wizowa podważyła obecność Polski w strefie Schengen. A Mariusz Błaszczak postanowił podważyć pozycję Polski w NATO Spot wyborczy ministra obrony Błaszczaka to kolejna próba odwrócenia uwagi od afery z gigantyczną korupcją przy wydawaniu polskich wiz. Jest skandalem nie tylko dlatego, że zawiera kłamliwe zarzuty wobec poprzednich rządów.

Autor: WIARUS  godzina: 09:35
    Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau po raz pierwszy odniósł się do afery wizowej. Jego zdaniem afery nie ma. Dymisji nie planuje. - To oświadczenie typowego kacyka pisowskiego, który nadzorował to, co działo się w MSZ, odpowiada za aferę wizową i za to, jak sprzedawało się polskie bezpieczeństwo na bazarach w krajach afrykańskich i azjatyckich, a teraz mówi: "to nie moja wina". To nie kończy sprawy. Pokażemy szereg patologii związanych z tym procesem - komentował w programie "Tłit" poseł KO Marcin Kierwiński. PiS zarzuca opozycji manipulowanie danymi ws. afery wizowej i zawyżanie liczb. - Patrzę na dane z MSZ-u. Jest ponad 250 tys. wiz wydanych obywatelom krajów azjatyckich i afrykańskich w ciągu ostatnich 30 miesięcy. Wydawano 30 wiz dziennie. Były sprzedawane. Po kontroli, którą rozpoczęliśmy w MSZ z posłem Grabcem mówiłem, że sprawą zainteresuje się prokuratura, ale nie by sprawę wyjaśnić, ale by mówić, że afery nie ma. Prokuratura chroni rząd przed gigantyczną aferą. Jak słyszę o 268 rzekomych przypadkach, a w tego typu sprawie polskie bezpieczeństwo jest sprzedawane na bazarach za 5 tys. dolarów, to nawet 1 przypadek jest powodem do dymisji Raua.
następstwa (dziennik.lowiecki.plhttps://tvn24.pl/polska/afera-wizowa-w-msz-patryk-wachowiec-to-nie-jest-tylko-sprawa-polska-to-jest-juz-sprawa-na-poziomie-europejskim-7348299?source=rss)

Autor: VCNC  godzina: 14:14
youtu.be/y-aH21oQXms?si=n0tiRpjbR0xQQF8a

Autor: VCNC  godzina: 14:25
abcnews.go.com/amp/International/wireStory/poland-shaken-reports-consular-officials-bribes-migrants-enter-103244125