Poniedziałek
18.09.2023
nr 261 (6623 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Co się dzieje w Czewchach?

Autor: pięta  godzina: 09:29
Kolego WIARUSIE dziękuję za włączenie się do dyskusji bardzo sobie cenię zawsze Twoje merytoryczne wpisy pozdrawiam DB

Autor: pięta  godzina: 09:49
No i się porobiło.Czytam newsa na Onecie i oczom nie wierzę....Ukraina pozwie Polskę tudzież Słowację i Węgry za to .e te nie chcą od niej zboża/bo majasw2oje i dbają o swoich rolników by Ci mieli gdzie je sprzedać a nie zbankrutowali jako producenci. "wdzięczność' ludzka nie zna granic!!!

Autor: tadeek  godzina: 11:04
Trzeba wziąć pod uwagę to że na Ukrainie spadło zapotrzebowanie na zboże o 80%. @Strzyga78 vor 9 Stunden "Te 80% strat oznacza zabitych, zaginionych i rannych. Ci ranni to nie tylko na stałe wykluczeni z boju ale nawet ci którzy po rekonwalescencji wrócą do jednostek" https://www.youtube.com/watch?v=SGK6vfxU9xw

Autor: pięta  godzina: 13:22
Kolejne portale przynoszą nowe wieści. Niejaki Taras Kaczka wiceminister do spraw rozwoju gospodarczego Ukrainy zapowiada zdecydowany pozew do UE przeciwko Polsce,że SAMOWOLNIE przedłużyła sobie zakaz wwozu do Polski ukraińskiego zboża. Doczytuję też, że,zamierza się zbojkotować eksport polskich warzyw i owoców!/ tu nie mamy kłopotu bo był nieurodzaj/ Co na to wszystko pan Kołodziejczak z Agro-unii?Tu ma pole do popisu.. i głośnego pyszczenia .byleby tylko zdążył zareagować..... przed wyborami pozdrawiam choć to nie są dobre wieści DB PS panie Kołodziejczak trzymam za pana kciuki i liczę,że pan zareagujesz w imieniu ochrony krajowego rynku producentów rolnych Może sam pan Kołodziejczak nie czyta tych wpisów ale ktoś z Agro-unii wchodzi tu na pewno.

Autor: VCNC  godzina: 14:05
W odroznieniu od PiS Kolodziejczak nie ma wladzy. To mlody polityk, szybko sie uczy poruszania w polityce, stad jestem przekonany, ze bedzie mial propagandowe osiagniecia, aby zadowolic Pana pieta. Okolicznosc, ze go wladza atakuje, swiadczy, ze sie go boi. Wydaje sie rowniez, ze odegra on role w zmianie pzl, szczegolnie na styku Rolnik- Elita lowiecka w terenie, na szczeblu kol lowieckich, wyplat odszkodowan i zmiany dzierzawy obwodow, w czesci dot. wysokosci tenuty dzierzawnej i podmiotu do ktorego tenuta powinna trafiac, a nie trafia. Uwazam, ze Donald da mu swobode w pewnych strefach, gdyz Rolnicy musza byc przekonani na kogo glosowac np.w wyborach prezydenckich.

Autor: pięta  godzina: 14:28
Szanowny panie VCNC dziękuję panu za tak wyczerpujący wykład na temat PZŁ zadziwia MNIE PAŃSKA GŁĘBIA WIEDZY.ALE BĘDĄC PRZY TEMACIE UKRAIŃSKIEGO ZBOŻA MOŻE BY Stany Zjednoczone Ameryki ZAGOSPODAROWAŁY TĘ NADWYŻKĘ WSZAK MAJA KASĘ I ZAPEWNE NIKT NIE POWAŻYŁ BY SIĘ ATAKOWAĆ NA OCEANACH I MORZACH AMERYKAŃSKICH MASOWCÓW ZE ZBOŻEM...temat szybko został by rozwiązany

Autor: VCNC  godzina: 14:33
Szanowny Panie pieta oczywiscie zagospodarowuja nadwyzke: youtu.be/mtF0UucNe14?si=V-EkClHeAZYuC_cf

Autor: pięta  godzina: 14:53
Do poprzedniego mojego wpisu dodam jeszcze skromnie,że nie było by potrzeby angażowania pana Kołodziejczaka /i jego ludzi/ w ten trudny temat.Ps czy z pszenicy można by produkować wódkę typu ko-scher a pytam o to pana bo ja się w tym absolutnie nie wyznaję.Pozdrawiam

Autor: pięta  godzina: 14:59
A która to teraz u pana panie VCNC jest godzina,że ślęczysz pan przy ekranie komputera?

Autor: VCNC  godzina: 15:09
Przed basenem i kawa, tj. UTC -5 / Central Daylight Time (CDT)

Autor: VCNC  godzina: 15:11
Tj. wczoraj bylem w czasie +1h, teraz jest w drugiej strefie czasowej, tj. lopatologicznie 8:11am. Zaraz ide do pracy, poniedzialek mamy, tydzien roboczy jest. Gdzies na 2 sniadanie moze lunch ruszam zobaczyc, jak prace ida. Z pszenicy alkohol ...szanowny Panie pieta: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Wheat_whiskey youtu.be/kMFWI8Sc6yo?si=DBpCCnh_zZQOWsGa

Autor: pięta  godzina: 15:51
Nie załączaj mi pan odnośników tylko pisz pan wprost bo już nastawiam aparaturę no i czy wystarczy zaraz po oddestylowaniu zmrozić i się napić czy trzeba gdzieś szukać rabina by to"pobłogosławił" by było koszer?

Autor: VCNC  godzina: 16:05
Bylem teraz na telefonie ... przepraszam Szanowny Panie pieta .... pan to masz ukryta sympatie do Rabinow🙂, pan musisz koniecznie pojsc do Synagogi po lekcje.

Autor: August  godzina: 16:21
Miła jak zawszę Pięto . Ja jako amator ‘’pod@ierdalacz’’ z łowieckiego sygnalista uprzejmie donoszę . W temacie ‘’ Niech będzie pochwalony....’’ niejaki analfabeta Zenuś ‘’nazywa Cię hipokrytą . ====================== (forum.lowiecki.pl/read.php?f=11&i=669490&t=541523)

Autor: pięta  godzina: 19:26
Panie Auguscie nie znam i czuję się nadzwyczaj komfortowo.

Autor: pięta  godzina: 19:39
Szanowny panie VCNC tak się składa,że najbliższa synagoga jaka była w pobliżu mojego miejsca zamieszkania została spalona jeszcze w 1939 roku przez okupacyjne wojska nazistowskich Niemiec i od tej pory nikt nie wybudował nic nowego bo zdecydowana większość wyznawców tejże religii upuściła Polskę w 1968 roku za czasów rządów tow.Gomułki.Dlatego korzystając z okazji tego typu pytania pozwalam sobie kierować do pana bowiem kiedyś pisał pan już o tej koszernej wódce a błędem moim było to .że sobie nie zapisałem tejże receptury i rytuału jej wytwarzania.Nie trzymaj mnie pan w niepewności i powtórz pan jeszcze raz jak się taką wódkę wytwarza przy okazji skorzystają i inni.Pozdrawiam.

Autor: VCNC  godzina: 20:51
Alkohol Panie pieta jest dla ludzi z glowa. Widze jednak, ze lubi Pan tematy zwiazane z Judaizmem, pewnie i celebrowaniem Rosh Hashana, dzisiejszy artykul The New York Times.

Autor: VCNC  godzina: 20:52
Ten artykul

Autor: VCNC  godzina: 21:03
Cd

Autor: VCNC  godzina: 21:04
...cd.

Autor: VCNC  godzina: 21:12
A zamiast alkoholu w Pana wieku, prosze pic taki trunek.☝️🙂 To zdrowe!