Sobota
23.09.2023
nr 266 (6628 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Co się dzieje w Czewchach?

Autor: WIARUS  godzina: 10:20
Strategia państwa polskiego polega na tym, żeby Ukraina istniała, tworzyła bufor, miała własne wojsko, a najlepiej, żeby prowadziła politykę bezpieczeństwa zgodną z naszymi interesami, czyli powstrzymywała Rosję. Wszyscy czują tę strategię szczególnie od wybuchu wojny rosyjsko-ukraińskiej. Druga warstwa to interesy, które są często opatrzone emocjami, uczuciami, wartościującymi rzeczami, które są między ludźmi, ale nie między państwami. Między państwami są interesy i dyplomacja je obsługuje. Ale te interesy ekonomiczne, w przypadku np. rolnictwa, mogą być całkowicie sprzeczne i nie ma co się obrażać, tylko trzeba dbać o swój interes. Szczególnie ważne jest w społeczeństwach demokratycznych, że trzeba się liczyć z emocjami ludzi. Według Kijowa Warszawa i tak będzie realizować decyzje, jakie zapadają w Waszyngtonie, zaś jeśli chodzi o akcesję do Unii Europejskiej, to kluczowy jest dla Ukrainy Berlin, nie Polska. Drogę do Europy mogą im otworzyć Niemcy, nie Warszawa. Dlatego denerwuje ich mówienie o tym, że Polska jest adwokatem Ukrainy w tej sprawie!
Nie tylko w Czechach dzieje się (dziennik.lowiecki.plhttps://natemat.pl/512344,ukraina-ukraincy-masowo-uciekaja-z-polski-do-niemiec)


Autor: WIARUS  godzina: 12:03
Wtedy my sobie całkiem normalnie poradzimy jako Naród Słowiański , więc głowy do góry - będzie lepiej! (dziennik.lowiecki.plhttps://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/katastrofa-pisowskiej-polityki-zagranicznej-wobec-ukrainy) Amerykanie chcą od Polski wyjaśnień w sprawie sporu z Ukrainą (dziennik.lowiecki.plhttps://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-media-amerykanie-chca-od-polski-wyjasnien-w-sprawie-sporu-z-,nId,7045067)


Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 12:24
Przeciez dawno mowilem o przyslowiowym kopniaku w düpe. Wystarczylo spojrzec na historie relacji Polsko-Ukrainskich.