Poniedziałek
18.09.2023
nr 261 (6623 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Lewa strona Wisły

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 01:59
Panowie, prosze sie nie martwic to przemowienie jest skierowane do wyborcow PiSu. Z tego co widze obecnie wojska rozmieszczane sa zeby uzyskac tz "brownie points" co sie ma przelozyc na wieksze wsparcie od electoratu w nadchodzacych wyborach.

Autor: WIARUS  godzina: 07:58
Nazywając rzecz po imieniu to nic innego jak zdrada (dziennik.lowiecki.plhttps://wiadomosci.wp.pl/to-zdrada-gen-skrzypczak-o-ujawnieniu-przez-blaszczaka-tajemnic-nato-6942563876948672a) podważająca zaufanie do nas jako członka NATO!


Autor: August  godzina: 15:01
Skupię się tylko na jednym ‘’epizodzie ‘’ z tego powtarzanego nieprawdopodobnego bełkotu najpierw Dudy w Wilnie a obecnie Błaszczaka i całego tego ‘’pisiego zampolitu ‘’ - o zamykaniu Bramy Brzeskiej. Potencjał armii Rosyjskiej był szacowany na tym kierunku z tego co upubliczniono poprzez źródła NATO w 2020 roku przed agresją na Ukrainę. Dziś trudno to oszacować, bo Ukraińcy dokonali rozpierduchy tego potencjału jak wieszczy Pentagon nawet w granicach około 30 %. Odległość od Bramy Brzeskiej do Warszawy (tzw. droga brzeska), wynosi około 150 km. Co czyni ten odcinek najkrótszą drogą do Warszawy. Należy zdawać sobie sprawę, że Rosjanie za główny cel w przypadku potencjalnej agresji na tereny Polski będą dążyć właśnie na tym kierunku by w czwartej dobie stanąć w prawobrzeżnej Warszawie. To co powyżej to takie abecadło sztuki wojennej - akurat na tym teatrze potencjalnych działań wojennych. Ale okazało się, że tę wiedzę posiada sierżant armii amerykańskiej jak i lejtnant armii Ukraińskiej no i była nie tylko generalicja armii Polskiej. Błaszczak i cała egzekutywa’’pisiego zampolitu’’jednak postawiła jak to Jarząbek stwierdził na ‘’brownie point’’ - po naszemu - na pochwały lub uznanie za dobre uczynki ze strony swojego betonowego elektoratu prawobrzeżnej Wisły. Przyznaję wklejka Wiarusa, gdzie doczytujemy jak dla mnie pierdy Skrzypczaka o dokumentach ‘’ściśle tajnych ‘’ - oceniając , to zasłona dymna. Nie jest przecież żadną tajemnicą jakie zadania armii Polskiej w dwunastym roku będąc członkiem NATO przydzielono. To Polacy dla osłony całej wschodniej flance NATO mieli rozwinąć zgrupowania wojsk Aero Mobilnych. To MY!!! Polacy docelowo w 2026 roku powinniśmy posiadać ‘’flotyllę ‘’ śmigłowców bojowych i transportowych w liczbie 700 sztuk. Których trzon powinny stanowić pogromcy wojsk pancernych i opancerzonych - maszyn np. typu Apacz. To my mając na wyposażeniu najnowocześniejszy sprzęt w zgrupowaniach ‘’niszczycieli czołgów ‘’ sowietom powinniśmy uczynić Armagedon na wzór lejtnantów z armii Ukraińskiej. Pisie zampolity nawet z doświadczeń bojowych na Ukrainie nie potrafią wyciągnąć odpowiednich wniosków. Ukraińcy bez przesady - zmasakrowali zagony pancerne sowietów - idące na Kijów. A masakry dokonały nie Abramsy czy Leopardy a dostarczone im przez zachód niezwykle skuteczne środki p. panc. na dronach kończąc. Czy ktoś słyszał w czasie walk obronnych na Ukrainie o bitwie wojsk pancernych . Czego w ramach stymulacji łechtaczki prawobrzeżnego elektoratu [ zakładając pancerne garnizony] domaga się i realizuje polityczny establishment wagin.