Poniedziałek
25.09.2023
nr 268 (6630 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Weteran  (NOWY TEMAT)

Autor: tadeek  godzina: 12:24
Mroczna przeszłość "bohatera Ukrainy i Kanady" Teraz okazuje się, że Hunka służył w nazistowskiej dywizji SS Galizien, o czym na Twitterze poinformował m.in. Ivan Katchanovski z uniwersytetu w Ottawie. "Weteran dywizji SS Galizien został nazwany przez przewodniczącego kanadyjskiego parlamentu ukraińskim bohaterem i kanadyjskim bohaterem oraz dostał podziękowania za całą jego służbę" – napisał Katchanovski. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/skandal-z-udzialem-zelenskiego-oklaskiwal-naziste-z-ii-wojny-swiatowej/r2hnv70?utm_source=www.fakt.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=undefined&utm_v=2 Jutro okaże się że obozy koncentracyjne, to były obozy wypoczynkowe, a ci sami będą bić brawa.

Autor: tadeek  godzina: 12:49
"Do dywizji SS Galizien zgłosiły się tysiące ukraińskich ochotników. Jednostka uczestniczyła m.in. w masakrach polskiej ludności. 28 lutego 1944 r., złożony z ukraińskich ochotników tej dywizji 4. pułk policji SS, dokonał pacyfikacji Huty Pieniackiej niedaleko Lwowa, mordując ok. 1000 osób." "Centrum Studiów nad Holokaustem Przyjaciół Szymona Wiesenthala wydało w niedzielę oświadczenie, w którym stwierdziło, że dywizja "była odpowiedzialna za masowe morderstwa niewinnych cywilów z niewyobrażalnym poziomem brutalności i złośliwości"."

Autor: VCNC  godzina: 14:51
Pytanie. Czy Rosjanie tak do konca nie maja racji w kwestii Ukrainy? www.polskieradio.pl/39/156/artykul/2908009,putin-mowi-o-denazyfikacji-i-demilitaryzacji-historyk-to-bezczelna-bzdura

Autor: VCNC  godzina: 14:59
Demilitaryzacja – w kontekście zakończenia II wojny światowej – oznaczała rozbrojenie Niemiec i wykorzenienie ducha pruskiego militaryzmu, który postrzegano jako przyczynę wybuchu dwóch światowych konfliktów. Denazyfikacja polegała na uznaniu ideologii nazistowskiej za nielegalną i usunięciu z przestrzeni publicznej wszelkich jej symboli. Na jej podstawie prowadzono lustrację urzędników pod kątem działalności na rzecz zbrodniczego reżimu. Elementem denazyfikacji była również szeroko prowadzona akcja pokazująca społeczeństwu niemieckiemu bezmiar zbrodni hitlerowskich.

Autor: VCNC  godzina: 15:08
Jestem zniesmaczony odznaczeniem tego medyka polowa walki pana Dudy, wciagnieciem go w polityke, rozgrywki ukrainsko - polskie. Z calym szacunkiem dla tego medyka. Polska powinna kategorycznie zakazac udzialu polskich obywateli w wojskach ukrainskich. Wolyn nie zostal w cywilizowany sposob potraktowany, jedynie Polacy na Ukrainie nie maja prawa do pochowku wg. Ksiedza Tadeusza Isakowicz-Zaleskiego. Natomiast wszedzie widac odbudowe ideologii UPA, od oznaczen na pojazdach, piesni, odznaczenia jak w temacie weteranow SS, polityke chociazby wobec Polski.

Autor: VCNC  godzina: 15:13
youtu.be/CILGWUN-KA4?si=1A9MDuV-t_xz-xRo

Autor: VCNC  godzina: 15:15
youtube.com/shorts/R4z8Z1_HXZM?si=vOdjEstubA5ygwAk

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 15:19
Spokojnie, teraz Ukrainscy Nacjonalisci walcza w interesie Amerykanow wiec wszystko jest ok, "swoi nacjonalisci". Przeciez niektorzy czlonkowie batalionu Azov z zonami byli goszczeni przez czlonkow Amerykanskiego Kongresu. Biletsky byl goszczony na Uniwersytecie Stanford, prawdziwi bohaterowie i gwiazdorzy.

Autor: VCNC  godzina: 15:23
Ulice Chicago flaga bandery!

Autor: VCNC  godzina: 15:29
Azov byl goszczony rowniez przez Prezydenta Dude w Warszawie, w bardzo szerokim kregu ich obecnych dowodcow i zalozyciela ruchu. Osobiscie mysle, ze Azov nie jest takim zagrozeniem jak ruch melnikowski, jego sympatycy, w rzadzie Ukrainy. Podobnie jak canadyjskie organizacje ukrainskie kultywujace waffen ss, upa, nienawistne np. Polonii. Niedawno bylem na pewnym pogrzebie, gdzie byli ci kanadyjscy / ukrainscy nacjonalisci. W domu pogrzebowym Polacy i Amerykanie siedzieli na krzeslach w jednym miejscu, oni w drugim miejscu, nie bylo bratania, chociaz to byl pogrzeb osoby laczacej dwa rozne swiaty. Nie bylo wspolnych rozmow, picia kawy. Miedzy tymi grupami byly puste krzesla, je rozdzielajace. Te podzialy sa silne nadal.

Autor: VCNC  godzina: 15:47
Podobnie spojrzcie dzielnica ukrainska w Chicago zawsze trzymala sie z daleka od polonijnych ( Polakow bylo duzo). Historyczne wrogosci, nawet wojny gangow po wojnie mialy podloze historyczne w pewnej czesci. Gdy wybuchla wojna to Polacy w Chicago pomogli, dali ♥️🇺🇦, to dzis w tych tzw.polskich dzielnicach jest ogromna liczba Ukraincow, oni tez sa w polonijnych biznesach, z racji latwosci porozumienia sie i aklimatyzacji w USA. Obecnie zas Ukraincy wycinaja szczegolnie staruszkow z rynku polonijnego pracy, takie sa realia zycia. Nie jeden starszy czlowiek w polonijnych dzielnicach przeklina Ukraincow za ten masowy naplyw i bezlitosne prawa rynku, ze ich Ukraincy wygryzli z prac , przed emerytura, swoim mlodym wiekiem o gotowiscia pracy za mniej $. O tym nikt Wam nie powie. Kapitalizm, zycie nie zna sentymentow. Uwazam tez, ze moga za kilka lat byc zagrozeniem dla polonijnych biznesow, gdy naucza sie poruszac w swiecie biznesu w USA. Na razie probuja, ale bardzo prymitywnie, co nie znaczy, ze sie nie naucza, jak to robic w USA. Wiele polonijnych biznesow dostrzega ten problem. Nie chca zatrudniac juz ukraincow by pokazac im od srodka, nauczyc biznesu, bo obawiaja sie wygryzienia z rynku. A Ukraincy sentymentow nie maja, tylko Polacy maja sentymenty.

Autor: VCNC  godzina: 16:00
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Ukrainian_Village,_Chicago

Autor: VCNC  godzina: 16:15
Walki gangow polskich i ukrainskich byly zawsze, obecnie odbudowuje sie Chi-West, jeden z najwiekszych bialych ukrainskich gangow z racji naplywu mlodych Ukraincow. Chi - West ( nazwa gangu na czesc skrzyzowania, ktore zaczynalo sie od Chicago Avenue i Western Avenue) byl tak silny, ze w latach 50 do 2000 nigdy nie oddal swojej ziemi Latynosom, szczegolnie krwawo walczyli z Latin Kings. Ukraincy nie ulegli nawet Afro- Amerykanom, bali sie tylko polskich gangow, choc z nimi wspolpracowali tez, ktore dzis sa slabe. Ich symbolem jest skunks z karabinem maszynowym. Ukraincy byli tez silni na Florida, choc dzisiaj emigracja, wojna, dostarcza nowych im zolnierzy, co spowoduje wzrost ich sily.

Autor: VCNC  godzina: 16:24
https://youtu.be/lF08tucC0YA?si=qVTbyeOEggbMam4h

Autor: Ziggy  godzina: 19:41
Takich Ukraińskich bohaterów jak Hunka jest w Kanadzie więcej, do dziś nie pozwalają robić sobie zdjęć.. Skoro od dawna jest wiadomo że to ,,weteran dywizji SS Galizien'' nikt się tym banderowcem nie interesował..

Autor: ricardo  godzina: 21:41
https://www.youtube.com/watch?v=8F2QVlqrcGk No gdzie się podział ten nasz obronny rząd?

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 21:47
Dzieki staraniom spolecznosci Zydowskiej i organizacjom Zydowskim juz nie beda publicznie w düpy calowani. Zaloze sie ze Polskie wladze i czlonkowie placowek diplomatycznych nic na ten temat nie zrobili.

Autor: ricardo  godzina: 21:58
No , niebawem ani pszenica czy groch , nawet tranzytem Polski nie przekroczy, i te odznaczenia jakoś trzeba odebrać , czy sam to zwróci? Powinien. Było by jaśniej.

Autor: tadeek  godzina: 22:25
Tylko Ruch Dobrobytu i Pokoju może o to zadbać ! Dudę i jego pomocników na Ukrainę. Niech służą, tak jak się reklamowali !

Autor: tadeek  godzina: 22:25
To wszytko na głowie stoi od samego początku ! Wykonywanie rozkazów jakiej vonderlain ! Jakie korzyści wniosła nam unia ? Możemy zapierdaaaać od rana do wieczora na chwałę zachodnich nacji !

Autor: ricardo  godzina: 22:29
No Duda jest teraz w trudnej sytuacji, obejmowali się kiedyś , jakby mieli się żenić, a tu taki zonk.

Autor: tadeek  godzina: 22:41
Nie wierzę w to iż to było przypadkowe. Moim zdaniem było to starannie zaplanowane ! Skutki tego zdarzenia poznamy w przyszłości i nie koniecznie powiążemy to z tym co teraz i ostatnio się zdarzyło !

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 23:51
Du.a swietnie sie sprawdzil w lesie z torba i sadzonkami. Po tym co sie wydarzylo chyba juz nie dostanie oferty ogrodnika w palacyku Prezydenta Ukrainy? Szkoda bo widac chlop ma do tego smykalke.