Poniedziałek
02.10.2023
nr 275 (6637 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Prawa wyborcze obcokrajowcom ?  (NOWY TEMAT)

Autor: tadeek  godzina: 14:11
Czy obywatel "obcej planety" który otrzyma obywatelstwo polskie powinien mieć prawo do glosowania ? Nie zna języka. Mentalność obywatela kraju urodzenia. Przywiązanie do miejsca pochodzenia. Będzie głosował na swojego ziomka jeżeli otrzyma taką możliwość ? Jeżeli dostaną się w większej ilości do "koryta", to zadbają o swój kraj pochodzenia, czy o kraj który jest ich krajem pochodzenia ?

Autor: tadeek  godzina: 14:14
Jak myślicie ? Kto podsuwa pod nos ten temat ? Kto omawia ten problem ?

Autor: VCNC  godzina: 15:41
Sluchalem Maciaka, chce wygrac. Oczywiscie ma racje w tej kwestii, ale szans na wygrana nie ma. Ja naprawde nie wiem, co to za proukrainskie elity rzadza w Polsce i jak ich Polacy wybrali, no coz historia lubi sie powtarzac, moze zniknie Polska z mapy znowu na ponad 100 lat. Za kilka stowek emeryci zrobia wszystko!

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 17:19
W Polsce jest kilka milionow Ukraincow. Niedlugo politicy beda sie uczyc Ukrainskiego tak jak w Amerykanscy hiszpanskiego. "Po Polsku nacisnij 1 po Ukrainsku 2", lub odwrotnie.

Autor: Hupert  godzina: 18:28
tadeek, A Polacy z obywatelstwem USA lub UK powinni prawa wyborcze odpowiednio w US i UK?

Autor: VCNC  godzina: 18:30
Pablo obawiam sie, ze to prawda. Z Latynosami tez jest podobnie jak z Ukraincami, uwazaja, ze im wszystko wolno. Inne nacje, mniejszosci sa bardziej ulegle i szanujace kraj, w ktorym sie nie urodzily. Hubert jest roznica miedzy obywatelstwem z nadania a urodzenia. To pierwsze mozna stracic, drugie nigdy. Narody prymitywne, prostackie tego nie rozumieja, zreszta trudno wymagac od Latynosa bez pelnego wyksztalcenia podstawowego, aby to rozumial.