Sobota
20.04.2024
nr 111 (6838 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Krótka pamięć  (NOWY TEMAT)

Autor: VCNC  godzina: 09:28
"W ocenie ukraińskiej opinii publicznej problemy w relacjach z Polską mają największy negatywny wpływ na sytuację w kraju spośród zewnętrznych zjawisk związanych z polityką międzynarodową – poinformował kijowski ośrodek badawczy Centrum Razumkowa. Inne negatywne procesy zewnętrzne najczęściej wskazywane przez uczestników sondażu to wewnętrzny spór w Stanach Zjednoczonych oraz wroga Ukrainie polityka rządu Węgier – przekazała agencja Interfax-Ukraina. Respondenci oceniali wagę tych zagadnień na pięciostopniowej skali, w której “1” oznaczało brak wpływu, a “5” – wpływ bardzo silny. Problemy w stosunkach z Polską respondenci ocenili na 4,5, amerykański spór polityczny (prawe skrzydło partii republikańskiej sprzeciwia się kontynuacji pomocy dla Kijowa) – na 4,4, a politykę zagraniczną Węgier, sprzeciwiających się integracji europejskiej Ukrainy – na 4,3. Mniej głosów padło na zmęczenie Europy wojną Rosji przeciwko Ukrainie (4,2), zaostrzenie konfrontacji państw demokratycznych z obozem autorytarnym (4) i hybrydową agresję Moskwy wobec Mołdawii (3,9). Jeszcze mniejszą wagę badani przypisali konfliktowi na Bliskim Wschodzie i konfrontacji amerykańsko-chińskiej (oba uzyskały po 3,7 punktu). Centrum Razumkowa przeanalizowało również nastawienie mieszkańców Ukrainy do poszczególnych państw. Najlepiej ocenione zostały Kanada i Łotwa (w obu przypadkach 93 proc. reakcji pozytywnych), Wielka Brytania, Litwa, Francja (wszystkie te kraje po 92 proc.) i Estonia (91 proc.). Polskę oceniło pozytywnie tylko 58 proc. respondentów – mniej, niż np. Mołdawię (77 proc.) i Słowację (70 proc.). !!!!! Ośrodek zauważył, że Polskę postrzega obecnie pozytywnie znacznie mniej Ukraińców, niż np. w sierpniu 2023 roku (94 proc.) i styczniu br. (86 proc.), gdy realizowano podobne badania. !!!!!! (PAP)"

Autor: VCNC  godzina: 09:31
By przypomniec: https://youtu.be/7Vn20wAC2lo?si=Oull8b6W7gDjbRKf

Autor: VCNC  godzina: 09:36
By przypomniec: https://youtu.be/U-8q2XzwU3A?si=GwMyi8IDqndSOBZz Gdzies od 30 minuty i dalej

Autor: VCNC  godzina: 09:39
"Polskę oceniło pozytywnie tylko 58 proc. respondentów – mniej, niż np. Mołdawię (77 proc.) i Słowację (70 proc.). !!!!!!!!!"

Autor: VCNC  godzina: 09:43
Nie bede osobiscie zaskoczony, gdy beda badania na Ukrainie np.2025 roku, iz najwiekszym wrogiem tego kraju bedzie Polska. Pamiec jest bowiem krotka!

Autor: Ziggy  godzina: 13:18
,,W ocenie ukraińskiej opinii publicznej problemy w relacjach z Polską mają największy negatywny wpływ na sytuację w kraju spośród zewnętrznych zjawisk związanych z polityką międzynarodową – poinformował kijowski ośrodek badawczy Centrum Razumkowa'' Mnie to wcale nie dziwi Wschód Ukrainy ma nam wiele do zawdzięczania natomiast zachód to banderowska część Ukrainy. Ta nacja nie chce walczyć na wojnie, uciekają gdzie się da by uniknąć powołania do wojska, a mają się za bohaterów. Ich bohaterstwo znamy aż nadto. Polska dla banderowca była jest i będzie wrogiem numer jeden. Nienawiść po wsze czasy, to jakiego sondażu oczekiwać od nich.

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 17:18
Osobiscie mam oceny obcokrajowcow w düpie, skoro Polacy kochaja angielski moge napisac ".... off". Zasada jest prosta jesli sie nie podoba wypierdalac i "don't let the door hit you in the äss". Wojna pochlonela juz setki tysiecy ludzi ktorych mi jest po prostu szkoda. Pierwszego maja organizuja demonstracje pokoju, moze warto isc?