Sobota
18.05.2024
nr 139 (6866 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Dzień Dumy z Munduru

Autor: WIARUS  godzina: 08:24
tadeek - temat Goumiers i ich "sukcesów" w ten wątek wpleciony pasuje jak pięść do nosa!

Autor: tadeek  godzina: 09:06
Nie zdobyli, a zajęli po wycofaniu się Niemców....Tak tam PISZE. To napisali Polscy historycy ! Front włoski 1943–1945 4 tabor uczestniczył w kampanii sycylijskiej, lądując 14 lipca 1943 roku pod Licatą jako część składowa amerykańskiej 7 Armii[5][8]. Goumierzy 4 taboru zostali przydzieleni 27 lipca do 1 DP na stanie batalionu 26 Pułku Piechoty, którego dowództwo wypowiadało się z uznaniem o ich odwadze. Wszędzie, gdzie się pojawiali, zwyciężali, żołnierze włoscy poddawali się masowo, zaś Niemcy wycofywali w popłochu. Kampania włoska była najsławniejszą i najbardziej kontrowersyjną kampanią w dziejach goumierów. 4 Zgrupowanie marokańskich taborów wysłano do Włoch w listopadzie 1943 roku, w styczniu 1944 roku jej śladem ruszyło 3 Zgrupowanie, a w kwietniu 1[5]. We Włoszech alianci utknęli przed umocnieniami niemieckiej linii Gustawa. W maju 1944 roku trzy zgrupowania goumierów, pod nazwą Corps de Montagne, prowadziły natarcie − jako awangarda Francuskiego Korpusu Ekspedycyjnego − w paśmie Gór Auruncyjskich, przyczyniając się w decydującym stopniu do zwycięstwa w bitwie o Monte Cassino. Zdaniem większości historyków wojskowości goumierom należy zawdzięczać otwarcie drogi do Rzymu[9]. (dziennik.lowiecki.plhttps://pl.wikipedia.org/wiki/Goumiers)

Autor: WIARUS  godzina: 09:25
    80 lat temu, 18 maja 1944 r., po niezwykle krwawych walkach 2. Korpus Polski dowodzony przez gen. Władysława Andersa zdobył wzgórze Monte Cassino wraz ze znajdującymi się na nim ruinami klasztoru. W bitwie zginęło 923 polskich żołnierzy, 2931 zostało rannych, a 345 uznano za zaginionych.
Kalendarium bitwy o Monte Cassino (dziennik.lowiecki.plhttps://www.wnp.pl/parlamentarny/wydarzenia/kalendarium-bitwy-o-monte-cassino,836130.html)


Autor: tadeek  godzina: 09:27
Bla..., bla...., bla... panie Wiarus !

Autor: WIARUS  godzina: 11:05
tadeek - zakładaj onuce, bierz plecak i maszeruj we właściwym dla siebie kierunku! Po drodze na popasach czytaj (dziennik.lowiecki.plhttps://polska-zbrojna.pl/home/articleshow/41734?title=Wielki-triumf-2-Korpusu-Polskiego) wszystkie artykuły po kolei!

Autor: VCNC  godzina: 14:14
https://youtu.be/f0G_tNkGqJA?si=5-bdZYykf4iisCDm

Autor: MAK  godzina: 15:13
Już maszerują Wiarusy ! Każdy wpis dokumentujący konieczność wdeptania Pana Putina przez Chołownię (dziennik.lowiecki.plhttps://www.youtube.com/watch?v=f0G_tNkGqJA) w ziemię jest na wagę zysków kolonialistów Naszego Kraju. Każdy patriota biało czerwony własną "klatą" wdepnie Putina i cała resztę na "rozkaz" US kochającego dzieci (dziennik.lowiecki.plhttps://www.youtube.com/watch?v=VvcRIeCl34Y)

Autor: MAK  godzina: 15:18
Lewym cyckiem a nie "klatą" (dziennik.lowiecki.plhttps://www.youtube.com/shorts/mQSfTvb-hKA) Pani Hołownia dokona tego by słowo męża (Szymona Hołowni) ciałem się stało !

Autor: WIARUS  godzina: 15:49
Polska jest w tej chwili, podobnie jak wiele innych państw w Europie i na świecie, zinfiltrowana przez rosyjski wywiad. Należy ujawnić rosyjskich agentów, zneutralizować, nagłaśniać i zdemaskować nie tylko tezy rosyjskiej dezinformacji w Polsce, ale także osoby (łącznie z wichrzycielami typu MAK, Maciak, Uszi czy np. tadeek). To samo należy zrobić z mediami, które dezinformację powielają i w ten sposób wyrwać Polskę z łap Kremla, Takie działanie jest jedynym możliwym kierunkiem dla każdego uczciwego patrioty i może denerwować jedynie zdrajców, którzy będą robić dużo szumu, żeby skuteczniej odwrócić od siebie uwagę. Polaryzacja społeczeństwa (my i oni) jest już faktem i efektem działań PiS. Sporą robotę dla Rosji zrobił na tym odcinku Antoni Macierewicz i paru jego ludzi (odsyłam do książek Tomasza Piątka i wywiadów gen. Pytla). To, że Rosja ma w Polsce wielkie wpływy, nie jest dziś kwestią domysłów (dziennik.lowiecki.plhttps://crowdmedia.pl/wazna-zapowiedz-tuska-premier-ujawni-wkrotce-wazne-informacje-zatrzymujemy-i-aresztujemy/), tylko wiedzy. PS Naucz się poprawnie pisać nazwisko marszałka Sejmu RP!

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 18:32
Polskie spoleczenstwo jest jednym z najbardziej rozbrojonych na swiecie, czy WOP sa potrzebni? Czy to nie formacja przypominajaca Gwardie Narodowa imienia Feliksa Dzierzynskiego, jakos zle mi sie to kojarzy?