|
|
Wtorek
04.11.2025nr 308 (7401 ) ISSN 1734-6827 Hyde Park Corner Temat: Brawo panie premierze Tusk Autor: WIARUS godzina: 09:49 Autor: bfgj godzina: 12:04 Donald Tusk jak zwykle wykazuje się brakiem elementarnej wiedzy tym razem na temat oligarchów rosyjskich. Oligarchowie rosyjscy pomimo że są tak nazywani mają bardzo mało wspólnego z teoretyczną formą rządów zwanych oligarchią Tusk kompletnie nie rozumie tych pojęć i nie widzi różnicy bo ważniejsze dla niego jest pejoratywne określenie niż rzeczywiste znaczenie tych dwóch pojęć. Nie wie skąd wzięli się oligarchowie rosyjscy i skąd wzięły się ich majątki i co było najpierw w ich przypadku władza, czy pieniądze Każdy posiadający elementarną wiedzę wie że na początku nie było ani władzy ani pieniędzy. Oligarchowie rosyjscy nigdy nie posiadali władzy. To władza stworzyła oligarchów i pozwoliła im dorobić się na państwowym majątku. Dlatego też stwierdzenie Tuska „"W Rosji oligarchowie użyli wielkich pieniędzy, by zdobyć władzę.” jest przykładem jak wielkie braki jeżeli chodzi o wiedzę ma premier. Można zgodzić się z drugą częścią jego wypowiedzi : „W Polsce pisowcy użyli władzy, by zdobyć wielkie pieniądze” Problem w tym że obecna władza włącznie z prokuraturą nie znalazła tych pieniędzy u pisowców , ani na kontach w banku ani w skarpetach pod łóżkiem w domu. Czyżby obecna władza była tak nieudolna że nie potrafi znaleźć milionów które musiałyby znajdować się w kilkunastu dużych worach? Czy obecna władza jest tak nieudolna że nie potrafi znaleźć kont na których te miliony zł są zdeponowane? Kto nami rządzi.? Czy Tusk chociaż wie w jakim celu rosyjska władza stworzyła oligarchów? Myślę że nie wie bo to za trudny temat dla niego. [Jedziesz. Najlepiej na temat tej działki z CPK,. 22 mln na koncie KOWR potrafili znaleźć a kilkuset milionów w kieszeniach pisowców nie potrafią. Biedaczyska. A tak się starają.]] Autor: August godzina: 12:32 Analfabeto - zupełnie niepotrzebnie powielasz najnowsze sensacje z TV Republika . Chcesz dowieś co było pierwsze ''jajko czy kura '' ? . Autor: bfgj godzina: 20:21 Gen. Augusto Skoro oglądasz Republikę i wiesz że podawali takie informacje to wiedz że to Republika powiela te informację za mną. Ja byłem pierwszy |