Środa
10.07.2024
nr 192 (6919 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Brawo Węgry

Autor: MAK  godzina: 09:34
Bim, bam ! (dziennik.lowiecki.plhttps://www.youtube.com/shorts/czq8K_nXoMY)

Autor: MAK  godzina: 09:40
Taka jest rzeczywistość !

Autor: pięta  godzina: 09:57
Koledzy,koledzy i znowu te wątki ... a po co...toż znów będą tu NAS co niektórzy zalogowani i nietykalni od przebrzydłych "polaczków" czy opluwaczy wyzywać.Jak jest każdy bystry obserwator widzi kto kogo popiera .Unikajcie ekspozycji słonecznych i pijcie dużo wody bo apogeum upałów dopiero przed nami.Pogoda naprawdę nie żartuje.

Autor: kudłatyx  godzina: 10:05
psychiczni jesteście, czy co? znajdzie sobie jeden z drugim jakiegoś theBilla,,,, wyłącza swój mózg,,, i klepie za theBillem słowo słowo, co mu do pustego łba wcisnęli,,, jak nie maciak, to niezależna, albo jakieś inna ruskaRepublika,,, i piorę im te puste łby przez 24/h na dobę. np.z powyższego zdjęcia MAK 9:40 ... "wojnę po stronie banderowców",,, gdzie głąbie jeden z drugim masz dzisiaj wojnę banderowców? a, zapomniałem, to banderowcy napadli na biedną Rosję i nie dają spokoju Putinowi,,, W rublach wam płacą za powielanie tych idiotyzmów,? bo to niemożliwe, by być aż tak głupim za darmo!

Autor: pięta  godzina: 10:41
Panie kudłatyx niech pan adresuje te swoje uwagi pod konkretnym/konkretnymi nickami/ a nie do wszystkich,którzy tu na tymże portalu piszą to po pierwsze a po drugie używa pan obraźliwych określeń zmieniając im niejako dla niepoznaki kilka liter w składzie,Zapewniam pana ,że język polski posiada wiele "zamienników" które to mogłyby być użyte w kontekscie zdania a nie byłyby jak na mój gust takie obcesowe i prowadzące do złych skojarzeń.Czy pan to pojmuje nazywając lub zapytując innych czy są osobami psychicznymi co w ogólnym kontekscie znaczy "chorymi psychicznie" ?Kto do tego pana upoważnił ?A może trochę pan przeholował ....a wtedy wypadało by przeprosić ! Admin innym za byle co wali te swoje barwne kartoniki a tego typu wpisów jakoś dziwnie nie zauważa.

Autor: Mark - 2  godzina: 10:51
No i widzisz kudłatyx, nie adresuj tych uwag do "theBilli" bo oni tego sława nie rozumieją. Pisz normalnie "eksperci", ci zrozumieją wszystko w końcu nie takie tylko dyplomy "nabyli". :))

Autor: kudłatyx  godzina: 11:35
"Panie kudłatyx niech pan adresuje te swoje uwagi pod konkretnym/konkretnymi nickami/ a nie do wszystkich,,,," panie pięta, pan mnie namawia do łamania regulaminy forum oraz chcesz mnie pan namówić do pisania postów o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum. Nic z tego panie pięta,,,,,,, ja jestem wzorowym forowiczem!!! Ps. panie pięta, jeżeli ktoś nazywa dzielny naród Ukraiński, Ukraińskie wojsko, który walczy z Rosją o swoją (i naszą) niepodległość "banderowcy" to mam go nazywać inżynierem po Collegium Tumanum, czy po imieniu the Bill i ruska onuca?

Autor: pięta  godzina: 12:04
A może zadam pytanie inaczej panie Kudłatyx czy pan czuje się jakoś obrażonym,że tak pan reaguje na wpisy tych .którzy komentując sytuację opierają się na obserwacjach ,że do dnia dzisiejszego chociażby w takim Lwowie pielęgnuje się dzień w dzień-uroczyście pomnik ku czci Stiepana Bandery w asyście warty honorowej wojska Ukraińskiego? Co to ma być, kiedy tego człowieka obarcza się odpowiedzialnością za śmierć tysięcy ludzi na Wołyniu i Galicji południowo wschodniej w tym głównie Polaków.Zapewniam pana ,że Polacy o tym pamiętają co widać po treści niektórych wpisów i cały czas czekają i na przeprosiny oraz zadość uczynienie ot chociażby na ekshumacje szczątków swoich bliskich.

Autor: kudłatyx  godzina: 12:57
panie pięta, trochę dla jajców, ale co mi tam,,,, prawie jak dla inżyniera ,,, panie pięta, czy pan wiesz, że u nas średnio co tydzień leci w TV Pan Wołodyjowski i Ogniem i Mieczem, w których tysiącami Polscy katolicy wycinają szablami Kozaków, Ukraińców, Tatarów Krymskich i nie tylko, ku chwale Ojczyzny??? Postacie tam opisane są fikcyjne, ale wycinanie milionów istnień ludzkich tam zamieszkujących przez polaków już prawdziwe. Czy widziałeś pan protesty Ukraińców, by zakazać wyświetlania tych filmów, jako propagowanie rzezi na narodach Ukrainy?? Kości na stepach dalej bieleją,,,, panie pięta, jak oni nas, to być źle,,,,, ale jak my ich, to być dobrze ? panie pięta, wystosował pan stosowne przeprosimy? panie pięta, jak oni świętują pod pomnikiem bandery, to może ich napadniemy? Ruskie z jednej, my z drugiej, to jakoś damy radę i im to świętowanie z głowy wybijemy. Może być panie inżynierze? Potem się na szwedów napadnie, bo oni nas kęsim pod Częstochową, a może jeszcze Niemców za Grunwald,,,, panie inżynierze, bo ONI do dzisiaj nas nie przeprosili.

Autor: pięta  godzina: 14:02
No to pan inżynier jak raczyłeś waść mnie nazwać/nie myląc się/ panu odpowie.Historia jest taką gałęzią wiedzy ,że trzeba brać na nią poprawkę często bardzo dużą.Bo widzisz pan tej historii po latach nijak nie można zmienić chociaż wielu chciałoby to uczynić a Ci co próbowali to albo zostali wyśmiani albo wyszydzeni.zacznijmy od tego Grunwaldu o którym raczyłeś pan wspomnieć.Czy wie pan kto Krzyżakom wystawiał hufce zbrojne rycerstwa w tej słynnej bitwie przeciw Polsce i Litwie ?Otóż wystawiali je książęta piastowscy a przecież uczono nas w szkole,że Piastowie to byli Polacy więc jak przymierze z Niemcami przeciw Polsce? Tak jednak było. i co mamy się na nich obrazić i wykreślić ich z kart naszej historii ?.Otóż niech mi pan powie jaki kolor ma orzeł Polski-ano biały,jakiego koloru jest orzeł Śląski ano złotego-żółtego a jakiego koloru pół orły/skrzydła widnieją na tarczach Piastów Śląskich w ich mauzoleum w Krzeszowie na Dolnym Śląsku/ zresztą odrestaurowanego z funduszy Republiki Federalnej Niemiec co głosi napis nad wejściem do tegoż mauzoleum?Jeśli pan tam nie był to podpowiadam są one koloru ...czarnego/no może nie wszystkie ale takowe są.Pan mnie pyta co robili magnaci polscy na kresach jak chociażby Wiśniowieccy.Toż pokazały to dokładnie filmy nakręcone na kanwie powieści Sienkiewicza.Bohaterem narodowym Ukrainy może być taki Chmielnicki ale nigdy Bandera,Szuchewycz i inni z ugrupowań UPA a było ich tam wielu .Czy Polska przeprosiła za to co działo się na dzikich polach Ukrainy XV-XVII wieku [ 1648-1654 powstanie chmielnickiego ] tego nie wiem-wiem jednak ,że Ukraina na taki gest wobec Polski nigdy się nie zdobyła pomimo tego ,że Polska stała się zaraz po USA największym jej sprzymierzeńcem w trudnych dniach wojny jaką wywołała Rosja.Pora więc panie Kudłatyx zweryfikować swoje podejście do tej kwestii niezależnie od tego do jakiej opcji narodowościowej jest panu bliżej w Polsce pozdrawiam/. My tu chcemy żyć w pełnej zgodzie i poszanowaniu i tego tez oczekujemy od innych.

Autor: J.Chudy  godzina: 17:45
Zacni Panowie. Kłócicie się po próżnicy, bo kto z nas wie, co było 100, 200, 300, 500, czy 600 lat temu, skoro zwycięzcy zawsze piszą historię. Pamiętam, jak do Smoleńska, kilkanaście lat temu wyleciał prezydent, na którego w zbliżających wyborach zagłosowało by max 15%, a po katastrofie wrócił bohater, który przy królach spoczywa. Co do Ukraińców. Jeśli w najbliższym czasie ktoś Polskę najedzie, to będą to oni. W żadnym wypadku Rosjanie. Ci po negocjacjach zatrzymają - ku radości zachodu - 20% Ukrainy i dla swego dobra ułożą się ze wszystkimi.

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 21:48
Wiktor Orban prowadzi bardzo trudna wielowektorowa dyplomacje i polityke tak jak robi to Recep Erdogan. Elity rzadzace Polska ida na latwizne. Ostatnim sukcesem bylo podpisanie umowy z rzadzacymi Ukraina. Powiem wprost co te 24 strony oznaczaja, Polacy beda placic reparacje za przegrany pojedynek. Za szkody wyrzadzone Ukraincom przez Rosjan bedzie placic Polskie spoleczenstwo. Kto jest odpowiedzialny ze reparacje: 1. Federacja Rosyjska, 2. Stany Zjednoczone, 3. United Kingdon, kraje ktorych wtedy rzadzacy dali Ukraincom gwerancje kiedy oni pozbyli sie arsenalu nuclearnego. Juz nie musicie tego dokumentu z gov.pl czytac. Prosze kierowac wszelkie zastrzezenia do Donalda Tuska i Andrzeja Dudy.