|
|
Sobota
09.05.2026nr 129 (7587 ) ISSN 1734-6827 Hyde Park Corner Temat: SERIO pytania o SAFE na poważnie. Autor: August godzina: 00:47 A co konkretnie kupić z dostawą w tym roku? Zbyt blisko byłem ‘’onegdaj ‘’ festiwalu życzeniowego - co konkretnie kupić w dziedzinie uzbrojenia. By dziś jednoznacznie wskazywać pilną potrzebę i to z możliwością realizacji w tym roku. Tragikomicznie to wygląda, gdy decyzje podejmowali sami politycy typu Antoś. M, Mariuszek. B czy też kolejny Mariuszek ‘’Pinokio ‘’ M - bez konsultacji z mundurowymi . Przykład; to samoloty FA-50 (Korea Południowa). Politycy ‘’pis dzielczy’’ zakupili maszyny wersja GF bez zintegrowanego uzbrojenia - rakiet AIM-9X Sidewinder czy AIM-120 AMRAAM. Mało tego - bez odpowiedniego oprogramowania bojowego. Maszyny te są obecnie używane głównie do celów nauki pilotażu, ponieważ – jak wskazują raporty - umowy wykonawcze nie obejmowały zakupu pocisków. Ale jak pytają’’ co konkretnie kupić z dostawą w tym roku?’’ odważę się jednak zaistnieć i odpowiem – Cyber Myśl Technologiczną. Bo biorąc pod uwagę co tak naprawdę dziś trzyma bolszewików w okopach to ‘’bóg wojny ‘’ - wojska rakietowe i artyleria plus drony. Dziś te Ukraińskie sukcesy bazują na ofensywnej Cyber Technologii. Na podstawie dostępnych informacji o rozwoju technologii militarnych, najsilniejszymi graczami w cyberprzestrzeni wojskowej są obecnie Stany Zjednoczone, Chiny, Rosja. By artyleria klasyczna, rakiety, drony mogły precyzyjnie trafiać w cel muszą jak grzyby po deszczu powstawać Ofensywne Cyber Legiony wyposażone w narzędzia z jankeskim oprogramowaniem. Dlaczego z jankeskim - bo to oni mogą nam wydzierżawić flotyllę nie tylko szpiegowskich satelitów. By mogło to funkcjonować i rozwijać się własną myślą Polaków jest więcej niż światełko w tunelu. Dwa dni temu ‘’Reżimowa TV Tuska ‘’ promowała defensywny Cyber Legion. Przed kamerami na sztandar ‘’tym razem nie w bratnim przymierzu z armią radziecką ‘’ – ślubowano. Oczywiście w kontekście modernizacji polskiej armii uwzględniając priorytetowo technologię informatyczną. My Polacy należymy do najlepszych programistów konkursowych na świecie. Wielokrotnie wygrywaliśmy najbardziej prestiżowe konkursy, takie jak ICPC, Codeforces, Topcoder czy AtCoder. Polska ‘’ nie oficjalnie ‘’ zajmuje pierwsze miejsca w rankingach umiejętności IT, a polscy specjaliści są uznawani za jednych z najlepszych na świecie. Autor: VCNC godzina: 03:57 Program broni oraz rozwoju broni atomowej Manhattan byl tajny, nie tylko z uwagi na przeciwnikow czy sojusznikow, ale rowniez przed Kongresem USA, choc wielu czlonkow Kongresu jakies informacje o tem mieli. Po uzyciu broni atomowej zaczely sie dyskusje o koszty I kontrola, szczegolnie przy Ustawie o energie atomowej z 1946 roku. W Polsce jest opozycja wobec programu safe, ktora domaga sie odpowiedzi na pytania, roznorakie pytania, aby obrzydzic ten program dla celow politycznych, wyborczych itd. W USA bron atomowa uczynila na 75 lat z USA mocarstwo, ogromny rozwoju, bogactwo, wplyw na Swiat. Podobnie jest w Polsce, dyskusje o programie safe skoncza sie za 3 lata, gdyz beda z tego programu pozytywne efekty, a wtedy wyjdzie , ze te wszystkie pytania wobec safe, to rusyjska propaganda, zamierzoma akcja, taka na SERIO, ktorej celowe pytania im glupsze tym lepsze, im nie mozliwe do odpowiedzenia, tym lepiej dla interesu Rosji. Autor: Robert123 godzina: 19:56 Dziękuje August, nie spodziewałem się, że ktoś odpowie racjonalnie. To przekonywujące, tylko czy rocznie trzeba na teraz tyle kasy. W mojej ocenie Save daje za duży roczny, bieżący impuls popytowy. Stąd uważam, że nie trzeba w tym roku tyle miliardów tylko kilka, a później etapami. W tym momencie gubi mi się sens jednej wielkiej szybkiej pożyczki czy z Unii czy z NBP. Na marginesie, czas powrotu poboru, czy obowiązkowego szkolenia i czas zastosować strukturę jak w Izraelu. W czasach "słusznie minionych" było ponad 400 tys. żołnierzy, głównie z pobory. W ciągu 2 lat się szkolili, zgrywali i tak w kółko, więc mieliśmy armię nauczycieli i uczniów, a nie żołnierzy, z nadmiarem kadry przyzwyczajonej do bycia "klasą oficerską" , a tej segregacji klasowej społeczeństwa już nie ma. Czas spojrzeć prawdzie w oczy, że stare teorie wracają i w sile nadzieja. |