Niedziela
28.08.2005
nr 028 (0028 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoria



Temat: byk i amunicja 7x64  (NOWY TEMAT)

Autor: dzikarz2005  godzina: 09:19
Witam. Wybieram się po raz pierwszy na rykowisko i chciałem zapytać jakiej amunicji używać w kalibrze 7x64 na dużego byka ??? Jakieś doświadczenia ??? D.B

Autor: deer.hunter  godzina: 09:59
Dowolnej ciężkiej - trzeba tylko trafić w komorę. DB dh P.S. Zresztą po lekkiej też siądzie.

Autor: alex  godzina: 11:08
mój maż - wąż strzela z cięzkiej czeskiej 7x64 - wieelle byków padło z jego ręki - uwierz mi.. DB Alex

Autor: Małgorzata  godzina: 11:17
Nie polecam czeskiej Sierry, jeleń trafiony na komorę uchodzi daleko, często nawet nie zaznaczając strzału. Z drugiej strony zwykła ciężka czeska sprawowała się nieźle. Teraz Wojtas polecił mi RWS Geco. Postrzelamy, zobaczymy. DB!

Autor: Fazi  godzina: 11:27
Tata używa Normy Nosler Ballistictip i te ponad 4000 J robi swoje .... Darz Bór !

Autor: deer.hunter  godzina: 11:52
Kol. Małgorzato ostatnio strzelałem tylko Sierrą 11,7g (co prawda z 30-06) i co mnie b. zaskoczyło wszystko leżało w ogniu... DB dh P.S. Wcześniej zwykłą ciężką S&B i też specjalnie nie narzekałem na skuteczność - o celności już pisałem

Autor: jurek123  godzina: 12:48
Nie widzę różnicy jeśli chodzi o czeską sierrę 11,35 od półpłaszcza czeskiego 11,2.Ostatnio przeszedłem na strzelanie sierrą ponieważ mój sztcer wykazuje na niej wyjątkowo dobre skupienie.Z moich doświadczeń wynikało że najbardziej ekspansywnym jest czeska 9g a zaniechałem ze względu na złą jakość tych pocisków i brak powtarzalności strzałów.

Autor: Karol  godzina: 13:14
Nie wiem jak na byku... ale na dwóch rogaczach sprawdził się rewelacyjnie... Sako Hammerhead 11 g Połamania

Autor: Małgorzata  godzina: 18:44
Ad. Deer.hunter Może to kwestia miejsca trafienia, ale właśnie komorowe strzały nie kładły zwierza w miejscu. Wystrzelałam 4 paczki Sierry i zrezygnowałam. W tym sezonie tylko dzik i dwa kozły strzelone na kark padły w ogniu, a 9 kozłów i dzik po strzale na komorę uszły dalej lub bliżej. Najgorzej że dwa kozły jeszcze się potem utopiły, jeden tak głęboko, że tylko dzięki determinacji Borysa go znalazłam. Dlatego zmieniam kulę i raczej nie polecam, ale może to nie wina amunicji a strzelca? DB!

Autor: Ławny  godzina: 19:01
Drugi sezon razem z ojcem strzelamy z czeskiej Sierry w kalibrze 30-06 i jak do tej pory nas nie zawiodła. W tuszy zachowuje się znacznie lepiej niż zwykły półpłaszcz niemal zawsze dając przestarzał. Poza tym od strony wylotowej wielkość rany jest stała-równa średnicy pięciozłotówki co zapewnia dobrą farbę. Ale jednak podstawą jest dobre ulokowanie kuli. Zwierzyna strzelona na spóźnioną komorę odchodziła na odległość nie większą niż 50m. Tak było z sarnami,danielami i dzikami-na jeleniu jeszcze nie było okazji przetestować. Także w oparciu o swoje doświadczenia mogę śmiało ten pocisk polecić. Pozdrawiam DB

Autor: deer.hunter  godzina: 19:16
Ad Małgorzata Sierrę polecił mi Kolega, który używa jej od paru sezonów. Miał zbliżone doświadczenia do moich. A zmieniłem bo mnie wkurzało wędrowanie przestrzelin po tarczy i niewyjasnione pudła przy zwykłej półpłaszczowej S&B. Ale coś w tym jest, że jedni daną amunicję polecają, inni krytykują - może po prostu Sierra w 30-06 spisuje się lepiej (nie napisałem tego w celu wywołania bitwy 7x64 przeciw 30-06)? Sądząc po Twoich wynikach udokumentowanych zdjęciami w galerii to nie jest wina strzelającego ;-)) DB dh P.S. dzikarz2005: A jaką ammo strzelasz?

Autor: deer.hunter  godzina: 19:18
Ad Małgorzata Sierrę polecił mi Kolega, który używa jej od paru sezonów. Miał zbliżone doświadczenia do moich. A zmieniłem bo mnie wkurzało wędrowanie przestrzelin po tarczy i niewyjasnione pudła przy zwykłej półpłaszczowej S&B. Ale coś w tym jest, że jedni daną amunicję polecają, inni krytykują - może po prostu Sierra w 30-06 spisuje się lepiej (nie napisałem tego w celu wywołania bitwy 7x64 przeciw 30-06)? Sądząc po Twoich wynikach udokumentowanych zdjęciami w galerii to nie jest wina strzelającego ;-)) DB dh P.S. dzikarz2005: A jaką ammo strzelasz?

Autor: MaciejH  godzina: 19:55
KS 10,5gr. i TIG 10,5gr. lub 11,5gr. , HMK 11,2gr. Przerabiałem wszystkie z wyżej wymienionych i jeżeli chodzi o moc obalającą to faworytami jest ciężki TIG i HMK. Byłem świadkiem pare lat temu jak dwa strzały z HMK położyły sosne ok. 40cm średnicy, a jeżeli chodzi o tuszę to najczęściaj wylot jest średnicy wlotu, osobiście wybrałem KS, dlaczego bo bije dziura w dziure a dane balistyczne tego pocisku są chyba najleprze ze wszystkich oferowanych pocisków na rynku, jest to dość wymagająca kula jeżeli chodzi o strzelca ponieważ jest szybka i ma nieograniczoną ekspansje, na kosciach traci sporo swojej masy i potrafi troche narozrabiać w tuszy, ale wylot jest nieznaczny. Wszystkie wymienione pociski w miare dobrze ulokowane z powodzeniem położą nawet łosia. Pozdrawiam i życze samych grubych byków i dzików, Maciej

Autor: anzl  godzina: 19:57
W ubiegłym roku przystrzelałem dryling w kalibrze 7X65R i sztucer 30-06 na amunicję S&B elaborowaną pociskami Sierra.Przychylam się do opinii Małgorzaty,że coś z tymi pociskami - nie jest tak. Na strzelonych 7 rogaczy i trzy kozy tylko trzy sztuki zostały w ogniu.Jedna strzelona na nasadę karku,druga w serce,trzecia na lekki kulawy sztych-pocisk nie dał przestrzału mam cały zdeformowany pancerz. Pozostałe sztuki mimo strzałów w serce bądz płuca uchodziły od 15 do 70 metrów nie dając zbyt obfitej farby.Dużo lepsze rezultaty w moim wypadku dawała mało teraz doceniana amunicja S&B 11,2 g dla kalibru 7 i 11,8 dla kalibru 30-06.Piszę te uwagi z perspektywy ponad 20 lat używania w/w amunicji i pozyskania ponad 100 sztuk rogaczy i tyle samo sarn.

Autor: BartoszK  godzina: 20:52
ad.anzl S&B to 11,7g dla kalibru 30x06