Wtorek
09.01.2007
nr 009 (0527 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Waga do elaboracji  (NOWY TEMAT)

Autor: odyniec.  godzina: 12:13
Koledzy, mam pytanie dotyczące wagi elektronicznej ,która mam mi służyć do elaboracji. Problem polega na tym iż nie znam zupełnie tematu i nie chciałbym kupić czegoś co jest zepsute od nowości. Chcę taka wagę kupić przez internet (allegro) więc proszę o radę co do marki i ceny jaką trzeba zapłacić. Pozdrawiam.

Autor: Krakus  godzina: 12:30
odyniec, Zapomnij o elektronice, wielu z nas przez to przechodziło i niemal wszyscy wrócili do wag mechanicznych. Elektroniczną warto mieć do ważenia łusek i pocisków, lecz nie do prochu – w tym celu każda będzie dobra, choć te tanie wymagają tarowania co 2-3 łuski. Kilku znajomych miało problemy nawet z RCBS RangeMaster 750 – wprawdzie drobna usterki na gwarancji ale najbliższy serwis w USA :(( Do ważenia prochu odpowiednie są wagi analityczne lecz to inny rząd cen, Ohaus Scout lub Explorer od $400 w USA lub 500 Euro za Odrą. Wagi mechaniczne (Hornady, Lyman, Redding, RCBS) są nieco mniej wygodne ale niezawodne i nie do zdarcia. Napisz coś więcej o sobie, co kręcisz i na jakim sprzęcie. darzbór!

Autor: Step2  godzina: 12:58
A propos wag mechanicznych podpisuje sie pod postem Kol. Krakusa. RCBS i Redding są nie do zdarcia mimo już 15-letniej jedna i ponad 20-letniej druga są uzywane i chodzą jak szwajcarskie zegarki - jakby coraz dokładniej ustalały naważki..... Widziałem również bardzo praktyczne przyrządy do wazenia Made in USSR, nie ustepujące w dokładności ważenia ( waga szalkowa, co prawda wyglad "niczego sobie" ale bardzo dokladna i nie wymagająca tarowania "co rusz" )... Step2

Autor: becek  godzina: 16:39
odyniec, słuchaj Krakusa. Ja sam mam wagę RCBS 5-0-5 kupiłem nową ,działa bez zarzutu.Reaguje na kilka ziaren drobnego proch.Jednocześnie kupiłem RangeMastera-750 (elektroniczna)i niestety nie polatała za długo,wróciła do stanów,w moim mieście nikt nie chciał podjąć się naprawy. DB

Autor: odyniec.  godzina: 19:02
No dobrze koledzy , ile taka mechaniczna waga kosztuje i czy ja ,,nieborak'' będę na niej umiał ważyć..? I gdzie ją kupić? Ad. Krakus. Pewnie Cię rozczaruję , ale dopiero zaczynam i muszę (jak widzę) się jeszcze duuuużo nauczyć. Pozdrawiam.

Autor: PiotrL  godzina: 20:20
Pewnie nie będę zbyt odkrywczy - ale napiszę - słuchaj Krakusa...:-))) A juz elektroniczne z Allegro zupełnie sobie daruj - kupiłem i oszukuje o 0,2 grs w góre lub w dół. Na upartego do ważenia pocisków lub łusek - i to do zgrubnej selekcji. Najrozsądniej w USA - i RCBS 10-10 lub Ohaus M5. Bardzo dobre są RCBS serii 5-0 -... Redding mnie rozczarował....

Autor: lu.dzie  godzina: 20:32
Ja mam kupiona na aukcji, stara RCBS 5-10 - ma te sama dokladnosc co 10-10, tylko, ze mniejszy zakres pomiaru. Dalem jakies 25EUR.

Autor: Krakus  godzina: 21:06
odyniec, W takiej sytuacji masz u mnie wagę RCBS 10-05, używaną w idealnym stanie. Jej mankamentem jest skala metryczna zamiast imperialnej ale grainy na gramy łatwo przeliczyć. Instrukcję, nie tylko ważenia, najchętniej przekażę osobiście – do Krakowa nie masz daleko, przyjedź, pooglądaj, popytaj, popróbuj samemu .... Najlepiej jeszcze przed zakupem sprzętu, uchroni Cię to od kupna zbędnych elementów i pominięcia istotnych. darzbór!

Autor: becek  godzina: 21:08
Możesz spróbować na "egun.de" DB