Czwartek
15.03.2007
nr 074 (0592 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: lornetka fomei 8x56

Autor: RR-11  godzina: 07:28
Poczytaj na optyczne.pl ->FORUM. Tam są uzasadnienia wyborów między np. systemem porro i dachówkami. Ja się tymi uwagami kierowałem. A resztę to najlepiej sprawdzić samemu w terenie -porównać.

Autor: kris  godzina: 11:01
Używałem dwóch wyrobów tej firmy: - lunety 2,5-10x56 i miałem kilka razy na tym forum wątpliwą przyjemność pisania o tym sprzęcie ( optycznie do "kitu" bo przy oganiczonym świetle i w nocy ciemna jak w d.... ), - lornetki Forester 8x56 i o tej lornetce mam znacznie lepszą opinię niż o ww. lunecie. Lornetka przyzwoita i w dzień i w nocy i w zasadzie ( jednak ciężkawa ) warta tyle ile kosztuje. Słuzyła mi wiernie kilka lat az do chwili upadku z ambony. W sumie sprzęt z "niskiej płlki" ale cóż się dziwić ceny też niewygórowane. Pozdrawiam

Autor: Oli  godzina: 11:12
Jestem od kilku lat "szczęśliwym" ? posiadaczem Fomei 8x56. Uczucia mam mieszane - do moich potrzeb od biedy wystarcza, ale różnica między nią a markowymi ( Zeiss, Swarovski, Nikon) kolosalna. Kolega patrząc przez nią ostatnio w nocy stwierdził, że mam optykę w wersji dla niewidomych. Ogólnie odradzam zdecydowanie zakup!

Autor: Pimo  godzina: 11:32
Miałem 2 lata , kupiłem nową za 450 zł. i tyle jest warta. W dzień może być , ale w nocy słabo. Po 2 latach obraz na brzegach zaczął się robić zamazany jak za mgłą. dodatkowa wada to fakt ,źe uchwyty do zakładania paska mają bardzo ostre krawędzie co powodowało częste przetarcie paska , na którym nosisię lornetkę . Jak możesz poczekać i odłożyć na jakąś lepszą to nie kupuj fomeja. Pozdrawiam.