Poniedziałek
09.07.2007
nr 190 (0708 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Szafa

Autor: RR-11  godzina: 07:45
Jak najbardziej takie rozwiązanie może być przy zachowaniu pewnych szcz. konstrukcyjnych: (chociażby dla własnego i broni bezpieczeństwa na wypadek włamania i kradzieży bo wtedy dopiero policja dokladnie przygląda się konstrukcji) A więc: 1) Rama - czworościan- wykonany z profilu np2x3 cm - niewiele tracimy miejsca wewnątrz, 2) przytwierdzene 1) do ścian 3) wyłożenie blachą (może być zwykły ocynk) wnętrza od środka (nie będzie widać ram)4) drzwi z blachy grubszej (2-3mm) wzmocnione profilami (uszywniają) 5) i najważniejsze ZAMKI - jeden z atestem (ja mam Gerdę) i drugi ......... mówią, że też z atestem. Koszt obawiam się, że wyniesie podobnie jak kupno oryginału tyle, że ładnie schowane.

Autor: Aro  godzina: 08:15
Kolego Von_Igel jeśli chodzi o szafę to z blachy min 2mm zamiast szafy może to być pomieszczenie, przypuszczam że i wnęka też - wówczas musisz zamontaować atestowane drzwi antywłamaniowe oczywiście z atestowanymi zamkami.

Autor: Von_Igel  godzina: 13:14
Pytanie tylko, czy policjan przychodzący na oględziny przed wydaniem promesy (podobnież robia takie) zaliczy czy nie? DB Von Igel

Autor: Paweł L.  godzina: 14:38
Szanowny kolego. Na tym forum było już nie raz wyjaśniane, że policjant nie może sprawdzać czegoś czego nie ma. Abstrachując od braku ustawowych delegacji do kontroli to jeśli chciałby sprawdzać warunki przechowywania broni ( na podstawiee rozporządzenia o warunkach...)to jest to niewykonalne, gdyż broni nie posiadasz. Spytaj dzielnicowego, czy warunkiem otrzymania prawa jazdy jest posiadanie garażu? Możesz sobie przygotować ewentualnie oświadczenie(gdyby był bardzo upierdliwy-że mu kazali), że po otrzymaniu pozwolenia na broń i zakupie broni będziesz ją przechowywał zgodnie z warunkami określonymi w przepisach. pozdrawiam Paweł L.

Autor: michi74  godzina: 14:51
Witam. ad.Aro proponuję się douczyć ,zanim zacznie się pouczać innych.W rozporządzeniu dotyczącym zasad przechowywania broni nie ma ani jednej wzmianki na temat grubości materiału ,z jakiego ma być wykonana szafa,a ma być z metalu bez precyzowania z jakiego ,tak jak pisze fotolas. Grubość blachy 3 mm dotyczy obicia drzwi do magazynu broni,i nie szafa ale kaseta metalowa ma być trwale przymocowana do elementów konstrukcyjnych budynku,jeśli chodzi o zamki zapis brzmi:"metalowych szafach albo sejfach, posiadających zamki atestowane" to oznacza że ta szafa ma mieć zamek i ten sejf ma mieć zamek atestowany, innymi słowy wymagany jest co najmniej jeden zamek i ten zamek ma mieć atest, a jak policja nie umie czytać to do szkoły, u mnie dzielnicowy dostał kawę i rozporządzenie do ręki i się dokształcał.Tak więc kolego Von Igel musisz mieć metalową skrzynkę(całą),z metalowymi drzwiami i jednym zamkiem atestowanym(nawiasem mówiąc też nie wiadomo czego ten atest ma dotyczyć i przez kogo ma być wydany).Ja kupiłem szafę na wymiar wnęki ,wstawiłem i zasłoniłem drewnianymi drzwiczkami meblowymi i "szafa gra" powodzenia michi

Autor: Paweł L.  godzina: 14:53
Jeszcze jedno. Policjant nie przychodzi do Ciebie na oględziny pozdrawiam Paweł L.

Autor: michi74  godzina: 14:54
mała korekta-grubość blachy na drzwi magazyny-2mm pozdrawiam michi

Autor: PiotrekPat  godzina: 14:56
Wnetrze musi być wyłożone blachą, drzwi zrobić porządne wstawione na ramie. Nie ma żadnych formalnych wymagań dotyczących rodzaju oraz grubosci blachy ale to co na zewnątrz powinno być zgodne ze zdrowym rozsądkiem. Ja bym mówił ze to jest cała szafa zamurowana we wnękę a nie że obudowana wnęka

Autor: Von_Igel  godzina: 15:32
Pawle L Na kurs przybył Colombo z wąsem, i bardzoi groźnym tonem naopowiadał, że już po wydaniu pozwolenia a przed wydaniem promesy na zakup (chyba że obie te rzeczy są jednocześnie) - przyjdzie pan w niebieskim wdzianku i będzie sprawdzał, czy ja aby mój nowy nabytek mam gdzie przechowywac. Brak stosownego urządzenia skutkowac może a - ostrzeżeniem + niewydaniem promesy b - cofnięciem uprawnień. Dodatkowo jak forum długie i szerokie czytam tu o tym, że co KWP to obyczaj. Darz Bór Von Igel

Autor: Paweł L.  godzina: 15:42
Ad. PiotrekPat Nie ma też żadnych formalnych wymagań dotyczących tego abu wnętrze było wyłożone blachą. Wnęka w solidnym murze- nie ścianki regips czy z pustaków zamknięta solidnymi stalowymi drzwiami z zamkiem atestowanym spełni wymagania ustawy (rozporządzenia do ustawy). Środek można urządzić dowolnie - wykładzina, boazeria czy jak komu się podoba. pozdrawiam Paweł L.

Autor: Paweł L.  godzina: 15:53
Ad.Von_Igel A jak każą Ci przedstawić świadectwo moralności od ks. proboszcza to co? Ja pytam na piśmie o podstawę prawną.Otrzymuję odpowieź -ble ble ble. Na taką odpowiedź odpowiadam, że jak bedą odpowiednie artykuły w ustawie lub rozporządzeniu to będziemy dyskutować. Zazwyczaj po pierwszym pytaniu o podstawy prawne nastepuje cisza. pozdrawiam Paweł L. P.S. Z wąsem to nie był Colombo -Colombo był bez oka.Jak widzisz-przebieraniec. Wizyta dzielnicowego pewna po podaniu o wydanie pozwolenia. Ma do wypełnienia spory formularz .Zwróć mu uwagę ,że część rubryk dotyczy osób ubiegających się o pozwolenie a cześć dotyczy posiadaczy broni.

Autor: fotolas  godzina: 16:11
Ja nie miałem przyjemności oglądac dzielnicowego w swoim domu. Nawet gdyby przyszedł przed wydaniem promesy to powiedziałbym aby najpierw wydali mi pozwolenie bo póki co nie mam podstaw do zakupu szafy aby nie stała pusta. Ustawa nie precyzuje grubości ścianek szafy, a jedynie aby była metalowa. Folia aluminiowa do pieczenia to też metal... Jesli chodzi o zamki - jak już wcześniej wspomniano szafa powinna mieć zamek atestowany w liczbie min 1, czyli może mieć tylko 1. Jesli wnęta w Twoim domu jest zbudowana z cegły bądź suporeksu to w zupełności wystarczy, że zabudujesz jej front drzwiczkami na ramie z zamkiem.

Autor: PiotrekPat  godzina: 16:45
Pawle L.: napisałeś: "Nie ma też żadnych formalnych wymagań dotyczących tego abu wnętrze było wyłożone blachą. Wnęka w solidnym murze- nie ścianki regips czy z pustaków zamknięta solidnymi stalowymi drzwiami z zamkiem atestowanym spełni wymagania ustawy (rozporządzenia do ustawy). Środek można urządzić dowolnie - wykładzina, boazeria czy jak komu się podoba. pozdrawiam Paweł L." -a ja tam wyczytałem ze to ma być szafa metalowa ....a nie pomieszczenie z blaszanymi drzwiami. Bo takie pomieszczenie ma 5 - ścian niewiadomo z czego ale najpewniej nie z metalu. A z kolei magazyn broni - bo mozna by się upierać że taka zabudowana wneka to ma być to - nie dotyczy chyba pojedynczych mysliwych. O wyłożeniu blachą napisałem bo to jak się zechce sprawdzającemu zobaczyć wnętrze to dalej bedzie sie można trzymać wersji że to jest szafa metalowa. Pojęcia "wnęka zabudowana drzwiami" nie ma w rozporządzeniu a ja bym wolał nie ryzykować jak to zostanie przetłumaczone w konkretnym przypadku.

Autor: michi74  godzina: 17:12
no to dodam jeszcze do Piotrka że nawet jeśli potraktować tę wnękę jako magazyn to jeszcze gorzej,bo w magazynie należy przechowywać zamkniętą w szafie lub sejfie stalowym ,i kilka jeszcze innych upierdliwych warunków należało by spełnić.Co jest koń każdy widzi,co to szafa chyba też ,nie dawajmy się naciągać i sami nie przeginajmy pały ,a będzie wilk syty i owca cała dla obopólnego dobra,a kolega Igel przekona się na własnej skórze czy wnęka odpowiada wymogom szafy do przechowywania broni. pozdrawiam michi

Autor: michi74  godzina: 17:14
ps .minister nie przewidział szfay murowanej.

Autor: Paweł L.  godzina: 17:42
Szanowni interlokutorzy. Zabudowana wnęka z drzwiami stalowymi zaopatrzonymi w co najmniej jeden zamek atestowany lub ta sama wnęka zamknięta drzwiami antywłamaniowymi ( jeśli będzie atest na cały wyrób to super) spełnia treść rozporządzenia o przechowywaniu /cyt: § 5. Osoby, o których mowa w § 1 pkt 2, posiadające broń palną i amunicję, są obowiązane przechowywać ją w kasetach metalowych na trwałe przymocowanych do elementów konstrukcyjnych budynku lub metalowych szafach albo sejfach, posiadających zamki atestowane, z zastrzeżeniem § 6./ Po zabudowaniu wnęki powstaje sejf. Jeśli porzechowujemy w warunkach przewyższających wymagane /szafa metalowa blacha 2mm / to nikt do tego się nie doczepi. pozdrawiam Paweł L.

Autor: PiotrekPat  godzina: 18:45
:) Pawle, napisałeś: "Po zabudowaniu wnęki powstaje sejf. Jeśli porzechowujemy w warunkach przewyższających wymagane /szafa metalowa blacha 2mm / to nikt do tego się nie doczepi." 1. Jesli zabudujesz wnękę tylko drzwiami to moim zdaniem to nie jest sejf a już na pewno nie "szafa metalowa" 2. Nie zawsze ściana jest odporniejsza niż 2mm blacha, szczególnie w nowych budynkach gdzie ścianki te sąwykonane często z gazobetonu, płyty GK, lub cegły 6cm. Ja wolałbym rozwalać ściankę 6cm grubości ceramiczną (młot 5kg powinien sprawę szybko i sprawnie załatwić niż 2mm blachę) Coby troszkę ukrócić mozliwości dyskusji zapytam jeszcze tak- ilu mysliwych ma w domu wnękę na szafę, która to wnęka ma 3 główne ściany wykonane z gęstożebrowanego żelbetu, no bo zakładam że szafa jest od żelbetopwej podłogi po żelbetowy sufit. A najważniejsze, co popieram napisał kol Michi74: "a kolega Igel przekona się na własnej skórze czy wnęka odpowiada wymogom szafy do przechowywania broni" - nie mówię nie ale po co sprawdzać?

Autor: Paweł L.  godzina: 20:35
Ad. PiotrekPat W swoim poście z godz.15,42 wyrażnie napisałem cyt: Wnęka w solidnym murze- nie ścianki regips czy z pustaków. Jak sądzę z ostatniego Twojego postu nie rozwalałeś gazobetonu ani ścianki ceramicznej. Zapewniam Cię, że ceramiczną łatwiej. Jak zrobisz dziurę to możesz gazobeton ciąć piłką lisi ogon ale zrób w nim dziurę młotem. Temat przerobiony praktycznie przy okazji budowy i odbiorze magazynu broni. pozdrawiam Paweł L.

Autor: qbak  godzina: 21:29
Panowie, sprawa jest prosta, w związku z tym, że rozporządzenie jest nieprecyzyjne, to należy się zastosować do wskazówek Dzielnicowego (przecież można z nim wcześniej temat omówieć) lub nie kombinwać i kupić szafę metalową, zwał jak zwał, najlepiej przykręcić ją do ściany, w szafie niech będzie ten jeden zamek atestowany (atest i klasa odporności podana jest w papierach zamka) i po sprawie. Lepiej mieć to za sobą i oddać się myślistwu. Szafa jest niezbędna, np. w moim przypadku, gdy dokupywałem następne jednostki broni i musiałem rozszerzyć decyzję administracyjną to wpadł do mnie Pan Władza i grzecznie poprosił o pokazanie mu miejsca przechowywania broni i wyczaił, że szafa nie jest przytwierdzona na stałę, co musiałem solennie obiecać, że się poprawię, napisał mi pouczenie i za tydzień miałem już pozwolenie na zakup dodatkowych 7 jednostek..... Reasumując, można z niebieskimi walczyć, udawadniać że się niedouczyli itd. i trzeba to robić jeżeli zaczynają za bardzo się czepiać i kombinować, ale jeżeli chodzi tylko o "odhaczenie" pewnych spraw i czystości sumienia,i tzw. "blachy na d..ę" dzielnicowego to po co z nimi zadzierać, to tylko ich praca............ DB Qba

Autor: PiotrekPat  godzina: 22:00
Dobra- zakładam że to mój ostatni post w tym watku :) Pawle- rozwalałem i ceramikę i gazobeton (choć przyznam że na codzień nie żyję z tego). Faktycznie gazobeton pochłania sporo energii młotka ale za to siekierą nieźle się daje ciosać. Choć podkreślę że mi wcale nie chodzi w tej dyskusji o rozwiązania logiczne i sugerowanie takowych a tylko o rozwiązania które zostaną zaakceptowane bez "ale" i tłumaczenia się. (bo ni diabła nie ma dla mnie logiki dlaczego szafa stalowa ma być bezpieczniejsza od dobrze zamurowanej wnęki i drzwi pancernych) Ty masz już jak napisałeś "odbiór" za sobą Van Igel ma przed sobą (tak sobie hipotetycznie założyłem) i moje sugestie są tylko po to aby uniknał ewentualnego rozczarowania i niepotrzebnych dyskusji z "wadzą".

Autor: RR-11  godzina: 22:03
Koledzy ! Sperając się o rodzaje materiału, z którego ma być wykonane wnętrze szafy pomyślcie co będzie jak ktoś wlezie do domu i zwinie broń.....(już to zaznaczyłem we wczesn. wypowiedzi). Jak wam w protokole powłamaniowym napiszą, że szfa wewnątrz wyłozona była folią do kanapek lub niczym to będziecie jeździć (jak nikogo z tej broni nie załatwią bo jak tak to będziecie ze sprawcą w jednej celi) do lasu na.....grzyby lub ryby.

Autor: Robert_25  godzina: 22:38
Pustaki ścianka działowa?Blacha ,aluminium...Kurcze to prawie jak gazetka reklamowa z Castoramy...chyba nie o to chodziło...Jesli macie cos do powiedzenia w tym temacie to udzielcie konkretnych porad koledze a nie jeden przez drugiego wymysla jakies nowinki a kol.Von_Igel ciagle nic nie wie... Pozdrawiam i życze naprawde ciekawych pomysłów.

Autor: Piegus  godzina: 23:01
Proszę w takim razie o konkretny przepis gdzie jest określona grubość blach szafy. Db