Poniedziałek
23.07.2007
nr 204 (0722 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Sztucer IŻ 18

Autor: RR-11  godzina: 08:00
Mam wersję SPARTAN - niklowaną. Chyba miałem szczęście bo z 308 W skupienie 2,5 cm z czeskiej S&B SPCE -prawie bez poprawek mechanicznych.

Autor: ERG  godzina: 11:56
Miałem 308W. Wystrzelałem kilkaset naboi wszelkich marek. Robiłem co tylko możliwe aby poprawić skupienie. Broń ta miała pełny tiuning, ładne drewno itd. przetestowałem na niej 3 lunety i 3 różne montaże. Zezłomowałem, aby ktoś w przyszłości nie miał do mnie pretensji że sprzedałem mu badziewie. DB ERG

Autor: Marceli  godzina: 12:09
Ad RR-11 Kolego a jak z wykonaniem tej wersji niklowanej,tzn jakie drewno i czy ładnie wyglada całość.Czekam na taki w kal.223 i już może za tydzień się doczekam,ale widziałem go tylko w internecie więc jestem ciekawy.

Autor: RR-11  godzina: 12:40
Drewno ładne ale nikiel na wewn. częściach baskili (szczególnie częściach rygli i płaszczyźnie, gdzie dno łuski opiera się o baskilę) musiałem zdrapać śrubokrętem bo się luszczyły i powodowały niedomykanie broni, bałem się również aby taki płatek nie dostał się do lufy. Przy "zapoznawaniu" się z bronią zauważyłem, że po oddaniu strzału na "sucho" krzyż w lunecie idzie do góry i po analizie przyczyny stwierdziłem, że po normalnym zamknięciu pozostaje minimalna szczelina między baskilą a komorą nabojową (widoczny prześwit pod światło). Zdrapałem nikiel (prawie się nie trzymał) z rygla i za każdym razem jak zamykam broń to dociskam dźwignię zamka do przodu co powoduje dokładne zamknięcie broni i krzyż nie skacze. Celność od 1 razu 2,5 cm/100m S&B SPCE. 18-ka ma rożne takie fanaberie ale myślę, że można z nimi dojść do ładu.