Wtorek
31.07.2007
nr 212 (0730 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: koledzy co sadzicie o tej lunecie ??????  (NOWY TEMAT)

Autor: lolopkp  godzina: 14:34
Meopta 3-12x56 Meostar z podsfietleniem

Autor: fousek  godzina: 14:40
dobry wybór... Niejaki RR-11 pisał o niej ponoć lepsza niz docter.

Autor: Jack__Daniels  godzina: 14:48
lolo sorry......"podsfietleniem" - błagam, nie pisz w ten sposób! Jeżeli chodzi o lunetkę to widziałem taką na kniejówce u znajomego na strzelnicy i sprawiała przyjemne wrażenie, ale nie powiem nic jak zachowuje sie w nocy. Miała krzyż z pływająca kropkę i to też mi się podobało, niestety nie zademonstrował podświetlenia bo mu bateryjka siadła. Pozdrawiam DB.

Autor: majkel  godzina: 15:33
Witam. Moi koledzy polują z tą optyką i bardzo sobie ja chwalą. Miałem okazję polować z Docterem oraz Meostarem. Moim zdaniem Meopta jest lepsza przez to, że ma większy kąt widzenia(bezpieczeństwo), po każdym włączeniu podświetlenia następna pozycja to wyłączenie ( w Docterze tego brakuje ), przy mocnej szarówce w Docterze pojawiało się lekkie "mleko". Nawet przy temperaturach nigdy nie było problemu z parowaniem Meopty ani podświetleniem Właśnie zamówiłem lupkę i już nie mogę sie jej doczekać. Polecam.

Autor: RR-11  godzina: 16:29
No jak mnie wywołano do tablicy to masz tu Porównanie Meostara, Doctera i Schmidt&Bendera (www.lowiecki.pl/forum/read.php?f=12&i=112611&t=112537) dokladnie. Znajdź mój wpis.

Autor: Marceli  godzina: 17:05
Miałem ten dylemat 2 tygodnie temu i ostatecznie zdecydowałem się na Doctera, ale mysle że są to bardzo zbliżone lunety.Trudno o meostarze mi było coś znależć bo to nowa luneta i jeszcze niewielu ją użytkuję , więc praktycznej wiedzy innych kolegów nie miałem.Jestem wstępnie zadowolony. DB

Autor: FAN6.5*55SE  godzina: 18:58
meostar???? DOCTER nic wiecej porownaj krzyze i podswietlenie w meostarze jest KROPA a nie kropka i baaaardzo duzo zaslania.

Autor: Zbyszek1  godzina: 20:04
Witam: Luneta bardzo dobra jak na swoją klasę nie przestawia się i jest wystarczająca na nocne zasiadki przy księżycu. Pozdrawiam Darz Bór Zbyszek1

Autor: Krakus  godzina: 22:31
Miałem Meoptę, miałem Doctera – nigdy już żadnej z tych lunet nie kupię. Zdecydowanie wolę Nikona, Leupolda, Burrisa i Bushnella, o Trójce nie wspominając - nawet 20-letniej. darzbór!

Autor: RR-11  godzina: 23:52
Kol Krakus. A idzie o to abyś nie pisał nazwy marki lunety tylko model. Przez moje ręce też przeszły Meopty - oba modele i różnica jest ... coś jak Zeiss 4x32 i obecne Diavari w jednej mleko w drugiej czyściutko. Z czwórki, którą podałeś od razu wykluczyłbym Bushnella. Reszta godna wzięcia pod uwagę+z Czechów Meostar i tylko Meostar.