Czwartek
04.10.2007
nr 277 (0795 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: 3 naboje?  (NOWY TEMAT)

Autor: gwizd  godzina: 18:29
Wiem ze na zbiorowce wolno ladowac bron tylko dwoma nabojami ale taka opcja wyklucza sens istnienia drylingu. Ostatnio kolega powiedzial mi ze 2 srutowe ale na zbiorowce mozna ladowac 3 kule np do sztucera albo do dryla 2 breneki+kula Jak jest naprawde?

Autor: Noczek  godzina: 18:42
Kiedyś już taki temat poruszyłem, chodziło o sztucer i wielu myśliwych nie zgadzało się z tym, że tylko trzy kule. Ja osobiście ładuję trzy do sztucera a myślę, że powinno to dotyczyć ludzi z automatami - tylko trzy!!

Autor: MARS  godzina: 19:19
Warunki wykonywania polowania § 3. 1. Do wykonywania polowania oraz odstrzału zwierząt stanowiących nadzwyczajne zagrożenie dla życia, zdrowia lub gospodarki człowieka dopuszczona jest wyłącznie myśliwska broń palna, z której po maksymalnym załadowaniu można oddać najwyżej sześć pojedynczych strzałów; magazynek broni samopowtarzalnej może zawierać najwyżej dwa naboje.

Autor: gwizd  godzina: 19:20
Nawet automat srutowy na zbiorowke laduje sie dwoma nabojami srutowymi. Chodzi mi czy jest przepis ze mozna ladowac trzema kulami?

Autor: MARS  godzina: 19:23
magazynek broni samopowtarzalnej może zawierać najwyżej dwa naboje. Trzeci nabój w lufę i masz trzy,

Autor: Łowny  godzina: 19:50
1. Sztucer możesz ładować nawet tak: pięć kulek do magazynka i jeden do komory i wszystko będzie zgodnie z przepisami! 2.Jeśli chodzi o broń samopowtarzalną to wyraźnie napisane jest, że magazynek może zawierać max 2 naboje- trzeci możesz mieć w komorze. Pierwszej tezy jestem pewien na 1500%, natomiast drugiej na 99% :) P.S. dodam tylko, że nigdy nie miałem i nie polowałem z broni samopowtarzalnej. D.B. Łowny

Autor: jani  godzina: 20:58
MARS przytoczył przepis, który nie może budzić niejasności: najwięcej 6 strzałów. Broń samopowtarzalna 2 w MAGAZYNKU! A przecież broń ma jeszcze komorę nabojową. Poza tym paragraf 3 ust. 1 nie rozgranicza nabojów śrutowych od kulowych, jeśli masz broń samopowtarzalną kulową, to 2 naboje do magazynka. Jeśli sztucer powtarzalny (repetier), to pięć. I tyle. Pozdrawiam.

Autor: gwizd  godzina: 21:20
Watpie zeby mozna bylo ladowac 5 jest to wbrew zasadzie rownych szans na zbiorowym

Autor: ANDY  godzina: 21:24
gwizd, poczytaj WWP - z zrozumieniem - choć nie wiem , czy potrafisz - w końcu mysliwym ponoc jesteś...zgodnie z profilem .

Autor: MARS  godzina: 21:25
Ja wątpię byś kiedykolwiek przeczytał ze zrozumieniem rozporządzenie w sprawie zasad wykonywania polowania...

Autor: Piotr Waślicki  godzina: 21:29
ad gwizd i inni powątpiewający, jest dokładnie tak jak brzmi przepis i jak wytłumaczył jani i próby odnalezienia równych bądź nie szans, to zwykłe konfabulacje. Piotr Waslicki

Autor: Shirley  godzina: 21:57
A ja wszystkim Kolegom życzę oddawania 6 pojedynczych strzałów chociażby w jednym pędzeniu na każdym polowaniu. DB Marcin

Autor: jani  godzina: 21:59
Jeszcze raz: jeśli ktoś dopatruje się w naszym prawie znamion równości, to jest albo naiwny, albo dziecinny. Jak może mieć równe szanse właściciel dubeltówki (albo pojedynki) z właścicielem drylinga? Jak może mieć równe szanse właściciel iża 18 mn z właścicielem ekspresu? Jak może mieć równe szanse członek KŁ w Kutnie z członkiem KŁ we Włosz... Ups... pozdrawiam!

Autor: gwizd  godzina: 22:07
ANDY Niestety nie potrafie sklecic ze soba paru liter pisac tez nie potrafie a jeszcze to zrozumiec............. To nie na moje siły A teraz powaznie. Chodzi mi o rozdzial drugi WWP $3.1 W moim kole zawsze laduje sie dwoma nawet polautomaty z tego co mi wiadomo z drylem nie poluje nikt od dobrych paru lat ale ladowalo sie 3 naboje. Wiem ze na najblizszej zbiorowce bardzo mozliwe ze beda dziki wiec chce wziac sztucka

Autor: jani  godzina: 22:27
Kolego, jakie jeszcze masz wątpliwości?