Poniedziałek
15.10.2007
nr 288 (0806 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Jak oceniacie tą lunetę?

Autor: Alus  godzina: 00:40
Raczej odradzam zainteresowanie tą dosyć wiekową już lunetą. Jest to przeróbka z lunetki o obiektywie 32 mm i trochę trudno uwierzyć, że średnica tego "nowego" to aż 50 mm. Z regulacją krzyża na boki jest na pewno tak jak napisał D@N. Pozdrowionka. DB

Autor: lepor-a  godzina: 11:48
Witam Kolegów. Używałem takiej lunety jakieś 15 lat temu. Zgadzam się z Kolegami, że to już przeżytek techniczny, chociaż lunety te były ogólnie niezle i jasne. Miały tak zwany pływający krzyż i poziomą regulacje przy pomocy śrub na montażu. Odradzał bym zakup tegoz urządzenia z uwagi : - prawdopodobną przeróbkę z lunety 4x32, a więc zastosowanie prawdopodobnie gorszej jakości soczewki obiektywu, - trudności z ustawieniem lunety - konieczny statyw i to dobry. Pozdrawiam i namawiam jednak na zakup nowoczesnej lunety.

Autor: jurek123  godzina: 13:48
Użytkuję taką tylko że z obiektywem 45 bo na taki mi przerobiono starą lunetę4X32.Do polowań dziennych wystarcza ,na noc trochę brakuje. Moja osadzona i przystrzelana raz nie przestawia się przez kilkanaście lat tj od chwili przeróbki. Muszę jednak przyznać że regulacja prawo,lewo wymaga benedyktyńskiej cierpliwośći bo zawsze wychodzi albo 2 cm w lewo albo 2 w prawo. Lepiej nie kupować i nie kusić losu. Pozdrawiam.