Piątek
14.12.2007
nr 348 (0866 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Spodnie z jelenia

Autor: R.D.  godzina: 09:37
O proszę, Pan Kalikst nie ma ale wie, ze nie warto. Ciekawe skąd wie? 500 euro to trochę drogo, nowe lederhose kosztuja w granicach 250eur. Zwykle ze skór bydlecych więc może jelenioki rzeczywiście moga byc dwa razy droższe. To kwestia gustu i smaku, czy się oblekac w cabelasy czy w zamszowe portki. Skórzane spodnie są nie najlepsze na mroźną zasiadkę, zwłaszcza długą ale na zbiorówki nie ma nic lepszego.

Autor: Klimontów  godzina: 14:56
Sznowny Kolego ! Spodnie tego typu sa bardzo porzadne i bardzo ladne , co do wartosci uzytkowej to prawde napisal R.D popieram , wszystko sie zgadza ! Co do ceny , jak sie dobrze ´zorientuje´sz na egunie mozna czasami kupic za male pieniadze niekoniecznie 500 euro musza kosztowac ! Jak ktos to lubi to dla czego nie ! Ja osobiscie uzytkuje takowe spodnie do wysokich butow . sa bardzo praktyczne ale tylko przy plusowej temperaturze i jak poluje z podchodu ! Pozdrawiam uzytkownikow skorzanych portek Klimontow

Autor: Kapsel  godzina: 17:03
Jeśli poza tym lubi się perwersyjny sex, to masz i do lasu i do sypialni :)

Autor: Jurek Ogórek  godzina: 17:08
zarąbiscie będziesz kolego sie prezentował na bawarskim polowaniu w tychże porach

Autor: Miłosz7  godzina: 17:17
Spodnie z jelenia są bardzo potrzebne, szczególnie na rykowisko.

Autor: Jastrząb  godzina: 19:05
Pomyśl ile razy będziesz polował w jesienny słoneczny dzień w umiarkowanej temperaturze i kiedy jest sucho...Pózniej pomyśl jeszcze jaką zrobisz minę ,kiedy swoje skórzane portki z jelenia pobrudzisz błotem lub farbą i się okaże ,że ich wyczyszczenia jest raczej niemożliwe...Z pewnością widziałeś używaną irchę... To tyle na temat ich przydatności.Co do tego ,że ładnie wyglądaja kiedy są nowe nie mam wątpliwości-ładnie.Żeby dokupić resztę stroju pasującego do nich zacznij odkładac kolejny 1000 Euro.Pozdrawiam! DB!

Autor: HAN  godzina: 20:07
widzialem juz ludzi co maja takie spodnie po swoim dziadku fakt nie byly do lasu ale mialy kilkadziesiat lat. Co do czyszczenia to takich spodni nikt prawie nie czysci A wrecz przeciwnie w takie spodnie codziennego uzytku na "bajerach"to ludzie wycieraja rece po jedzeniu kurczaka sluzy to niby konserwacji i nie wygladaja jak ircha tylko sie swieca jak pas czy buty. Pozdrawiam :-)

Autor: oopl  godzina: 20:57
...tak czytam i czytam i sobie myślę... Kolega chciał się dowiedzieć o cenę, może gdzieś taniej,może są inne skórzane, a tu zaraz na nigo ,że na bawarskie polowanie,że jeleń itd. A to też tradycja myśliwska, skórzane spodni. Mnie się bardzo podobają, myśliwy wygląda elegancko, az miło popatrzyć i powspominac sentymentalnie... Ciągle tylko waciaki i goretexy, a gdzie dawne piękne stroje myśliwskie? ps. może to 500e kogoś w oczy kłuje

Autor: Zbigniew Skowronski  godzina: 21:39
Mam skórzane myśliwskie spodnie dwadzieścia lat i wszystkim krytykantom szczerze polecam. Warte swojej ceny. Ps. goretex nie zastąpi nat. skóry. PozdrawiamDB.

Autor: weidmannslust  godzina: 23:25
Dwaj wspaniali znani mi myśliwi (Old shatterhand i Sokole Oko) używali takich spodni.Tłuszcz i krew pokonanych przeciwników wcierali nie tylko w spodnie ale i we włosy(godne polecenia i w dzisiejszych czasach).Nie znam aktualnych cen jelenich lub łosiowych spodni -myślę że powinny oscylowac około 2-3 złotych nuggetów.