Poniedziałek
09.06.2008
nr 161 (1044 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Futerał - zamek błyskawiczny  (NOWY TEMAT)

Autor: hulas  godzina: 17:13
Witam Temat myśliwsko - krawiecki. Gdzie w internecie można zakupić porządny zamek błyskawiczny pasujący do futerału na broń (długość 165-170 cm)? Kolejny raz zepsuł mi się zamek błyskawiczny w futerale na sztucer, zazwyczaj kończyło się to zakupem nowego futerału aczkolwiek ten, który aktualnie posiadam jest skórzany i bardzo dobrze wykonany więc szkoda go odstawić w kąt. Pozdrawiam

Autor: fousek  godzina: 17:18
Hubert kup sobie walizke z takimi sówakami...

Autor: vulpes_vulpes  godzina: 17:21
allegro, ze sklepami internetowymi jest problem, bo w zasadzie sprzedaja hurtowo lub w duzych ilosciach i nie sa zainteresowane indywidualnym odbiorcą. Ale polecam znalezienie dobrego krawca - tez wymienialem zamek w futerale - oddalem do zakladu. Gosc sam znalazl dobra firme, kupil i wszyl zamek. Futeral mam do dzis. DB!

Autor: Felis silvestris  godzina: 18:14
Kup sobie 2x po 80cm i doszyj przeciwstawnie ja tak mam i działa.

Autor: Paweł54  godzina: 18:35
ad. hulas. Jeżeli suwak rozsuwa się lub rozpina poza "wózkiem" to spróbuj wymienić sam "wózek". Koszt naprawy 6-8 PLN u kaletnika albo u krawca, który zajmuje się wymianą suwaków. Kiedyś wyrzucałem kurtki tylko dlatego, że się "zepsuł" suwak. W ub. roku dałem do wymiany suwaka w kurtce i dowiedziałem się, że wystarczy tylko wymienić sam "wózek. Spróbuj, może znajdziesz w okolicy uczciwego rzemieślnika, który nie naciągnie Cię na wypruwanie suwaka za 60-80 PLN tylko wymieni sam wózek. Jeżeli już znudzi Ci się używanie "miękkich" skajowych lub skórzanych futerałów na broń, to polecam zainteresowanie się "plastikowymi" kuframi wykładanymi gąbką. Świetny patent, można włożyć sztucer z lunetą, dodatkowo paczkę amunicji, nóż , puszkę spraju do czyszczenia i latarkę, dodatkowo pod gąbkę wkładasz wycior, szmatki do czyszczenia i nawet ew. tarcze do przystrzelania. Kufry są zamykane zwykle na 4 zamki walizkowe z kluczykiem lub "zasuwki" i mieszczą się do każdego samochodu osobowego większego od małolitrażowych. Dodatkowo masz ten komfort, że jak mieszkasz w np. w bloku, to nikt nie wykazuje niezdrowego zainteresowania bronią a na natrętne pytania, "co Pan niesie w tej walizce ?" odpowiadasz : "saksofon, klarnet, wędkę, owerlock "(niepotrzebne skreślić :))) ), itp. Koszt zakupu nie jest zbyt wysoki a futerał przejmuje na siebie wszystkie uderzenia czy naciski i nie przenosi tego na broń. Naptawdę polecam. Sam używam takiego "made in USA" od 18 lat i jestem zadowolony.

Autor: KubaG  godzina: 21:32
hulas - tez mialem taki problem, i am wstawione dwa krotsze zamki i jest ok!:)

Autor: Gajowy 1  godzina: 23:10
Hulas! Na Manhatanie Ci zrobią. W stoisku z pasmanterią jest facet który naprawia zamki, o ile trzeba równiez wszywa nowe. Tym razem DB i G1.