Środa
07.01.2009
nr 007 (1256 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: luneta BARSKA  (NOWY TEMAT)

Autor: kuba  godzina: 08:34
Czy ktoś z kolegów posiada lub posiadał lunetę BARSKA 3-12/50 IR? Interesują mnie wszelkie uwagi na jej temat. Prośbę kieruję w imieniu kolegi, który nie ma dostępu do internetu. Jest to nowa nie używana luneta kupiona przez niego za 400 zł czyli bardzo tanio. Przy okazji pytanie co oznacza IR na niej widoczne. Czy chodzi o to, że jest wstrząsoodporna? Bardzo proszę o opinie.

Autor: warchlaq przebiegły  godzina: 08:45
IR to znaczy że ma krzyż podświetlany.

Autor: warchlaq przebiegły  godzina: 08:49
"Seria lunet EURO-30 PRO jest ulepszoną siostrą serii EURO-30. Występujący s serii EURO-30 krzyż A4 w serii EURO-30 PRO został podświetlony, dzięki czemuotrzymujemy duży większy komfort i skuteczniość podczas strzelania w trudnych warunkach oświetleniowych lub w miejscach gdzie warunki szybko się zmieniają (na przykład w lesie gdzie nie oświetlenie zależy od chwilowych prześwitów światła przez korony drzew). Jasność można regulować na 11 stopniowej skali. Luneta jest wodo- i wstrząso-odporna. W zestawie kaple chroniące czułe elementy przed zarysowaniem." Jak dla mnie.... rewelacja, jeśli oczywiście to ten sam model co Kolega zakupił ;)

Autor: P_iter  godzina: 08:59
Dane lunety Barska 3-12X50 IR (www.sharg.pl/item.php?nav=T003273) Samej lunety nie testowałem. Oglądałem je (całą serię) w momencie, gdy Sharg wprowadzał ją na rynek polski. Było to na targach MSPiO w Kielcach ze trzy lata temu. Zniechęciły mnie do tych lunet wycieki oleju spod gwintów i plamki na soczewkach.

Autor: mastalerz  godzina: 10:07
Może źle rozumuję, ale pytanie dotyczy lunety 3-12/50 IR a nie EURO-30 czy też PRO a znaczy to, że ta luneta ma tubus 1 cal i krzyż A4, IR Red Cross a nie Dot Mam taką lunetę zamontowaną na 223 rem więc nie mogę nic powiedzieć o jej trwałości. Na tym kalibrze się sprawdza i nic nie nie przestawia w dzień, szarówka i na śniegu jest ok ale jak tylko robi się ciemniej to idę do domu bo w lunecie mleko ;-))) DB

Autor: Miłosz7  godzina: 11:46
Ja mam Barską 3-12x56 IR. Kolego co ja się tutaj złego na jej temat naczytałem, to moje. Że w szałasie składana przez chińczyka, że do kosza z nią, że nic nie warta itd. Nie jest to Zeiss, Swar czy Kahles ale przyzwoita budżetowa luneta. Strzelam z niej dwa lata i najważniejsze, że nie przestawia się, co po sezonie użytkowania było dla mnie miłym zaskoczeniem. Ja mam podświetlany krzyż, a w twojej podświetlana jest chyba kropka i jest to lepsze rozwiązanie, bo podświetlany krzyż potrafi przy ciemniejszej nocy przeszkadzać. Lunetka z powodzeniem służy mi do polowań indywidualnych, jak też na zbiorówki. Trzykrotnie strzelałem z niej do łań w biegu i za każdym razem rezultat był pomyślny. Na początek, zanim kolega odłoży na lepszy sprzęt jak najbardziej polecam i nie słuchaj gadżeciaży. Ja swoją również zamierzam zmienić na coś konkretniejszego o optyce dającej lepszy obraz w nocy ale na ten rok zaplanowałem wybudowanie ocieplanej ambony (czatowni) i pewnie luneta będzie musiała poczekać. Za te pieniądze na początek polecam z czystym sumieniem. Darz Bór

Autor: Marecki  godzina: 15:02
ad kuba Barska (www.swfa.com/pc-5998-986-barska-3-12x50-euro-30-pro-rifle-scope.aspx) Produkty Barska to bardzo niska półka, jeśli nie najniższa dostępna w oficjalnym obrocie - obok wynalazków typu BSA. Choć pewnie są i gorsze, choćby NcStar. Szkoda nawet 400 zł... DB.

Autor: fousek  godzina: 15:08
Może to. (allegro.pl/item520855293_luneta_meopta.html) Nie wieże w zadne lunety typu Barska, BSA, ATN, Endenberg, Tasco (z bazaru) więc jak juz myśliwy musi kupic uzywana lunetę to niech kupi cos markowego, osobiście wolałbym Zeiss 4x32 lub taka meopte jak Ci wkleiłem niz jakąs tandetna, niesymetryczną rurę.... Czy jestem "gadżeciażem" nie wiem ale lubie mieć optyke najlepsza na jaka mnie stać....!!!! Można kupić Mosina ale załuz na niego pożądne szkło. Nie dalej jak wczoraj jednemu starszemu koledze padła luneta Zeiss 4x32. Poprosił o radę w zakupie lunety i montazu na ZKK 600. Kwota jaka miał to 1800zł i za te pieniądze nabył Bushnella Elitt 4200 2,5-10x50. Uważam ze za tą kwote obecnie nie można kupić lepszej nowej lunety na Polskim rynku. Miała być Delta ale inny kolega co nabył ten wynalazek w ciągu roku ja 5 razy reklamował. Nastawy trzemałą przez 5 strzałów później już ledwo w tarczy przestrzeliny sie zatrzymywały. A w gazetach piszą o wytrzmałości 5000J. Bzdura!!!! Niech znajomy szuka uzywanej lunety Zeissa 6x42 lub Meopty. Mechanika i obraz dwa stopnie wyżej niż w Barsce!

Autor: sowland  godzina: 15:20
ad.fousek .on już kupił tą lunetę.

Autor: fousek  godzina: 16:04
Sowland Czyli moje wypociny były nie potrzebne. PS czemu nie odbierasz telefonu??

Autor: warchlaq przebiegły  godzina: 16:05
No to jak kupił to może sam uwagami się podzieli :) A nam pozostaje pisać że świetnie zrobił i takie tam... ;)

Autor: Bear  godzina: 16:30
i czytać....