Poniedziałek
02.02.2009
nr 033 (1282 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Mannlicher Luxus - opinie  (NOWY TEMAT)

Autor: Pudlarz  godzina: 10:56
Witam kolegów proszę o opinie dotyczące Mannlicher'a Luxus. Jak praktycy oceniają tą jednostkę. Pozdrawiam Pudlarz

Autor: szunaj  godzina: 11:13
Model Luxus ma bezpiecznik na szyjce kolby a nie z boku i magazynek metalowy, jednorzedowy zamiast z tworzywa sztucznego. Troche lepsze drewno na kolbe i to wszystko. Na pewno nie ma lepszych luf, bo wszystkie lufy mannlichera spelniaja tolerancje skupienia. Strzelam z "Lucznika" 30-06 juz w drugiej generacji i jestem zadowolony. darz Bor!

Autor: fousek  godzina: 11:32
ad pudlarz Za kilka dni wystawię Ci opinie na temat tej broni.

Autor: Klimontów  godzina: 13:13
Witam ! Wspaniala bron ! Steyr mannlicher Luxus wprowadzil rozne wersje na rynek , ja posiadam model z bezbiecznikiem z boku , . pozdrawiam Klimontow

Autor: wloochacz  godzina: 18:00
Klimontow, to jest na pewno Luxus? Wyglą jak Classic... Darzbór!

Autor: fousek  godzina: 18:04
Luxus, Wystrczy spojrzec na zamek.

Autor: wloochacz  godzina: 19:15
No więc gapię się... i nie widzę takich wstawek, (mi osobiście kojarzy się to z Sauerem 202) Tu widać o jakie wstawki mi chodzi... (www.gunblast.com/images/SHOT2008/Day2/DSC02372.jpg) Te luksusowe panele do wymiany ;-) Zresztą - czy to ważne? Darzbór!

Autor: szunaj  godzina: 20:33
Dla mnie to jest Mannlicher Luxus.

Autor: szunaj  godzina: 20:45
Tu jest widac troche lepiej.

Autor: Hurry Skurry  godzina: 20:49
Szunaj. Wydaje mi się że pełna nazwa powinna brzmieć : Steyr-Mannlicher Luxus. A wtedy nie ma pomyłki z nowym modelem jakim jest Mannlicher-luxus, a który pokazał Wloochacz. Pozdrawiam.

Autor: Bartek L  godzina: 20:57
Mannlicher Luxus (www.steyr-mannlicher.com/en/jagdwaffen/luxus/) Jak widać tylko wloohacz przedstawił na zdjęciu tematyczny sztucer. Pozostałe to wersja Classic (www.steyr-mannlicher.com/en/jagdwaffen/classic/) zapewne (tu w pełnym drewnie akurat).

Autor: wloochacz  godzina: 21:15
No dobra, bo skołowany jestem. Pudlarz, jak sądzę, miał na myśli Mannlicher Luxus - tak? A Klimontow pokazał nam Steyer Mannlicher Luxus - tak? Wiemy co to jest Mannlicher Luxus - to "nowy" produkt austriackiej firmy; sztucer w konwencji TakeDown, z "dość dużą" kustomizacją (wymienne płytki, złota lufa i inne tego typu ekstrawagancje zbytki) - tak? Jeśli tak, to czym jest Steyer Mannlicher Luxus? :-) Wiem czym - to jest po prostu porzedni model sztucera firmy Mannlicher w wykończeniu Luxus - z tego co widzę, to robiony od 1977... Teraz dobrze? :) Darzbór!

Autor: Szelest  godzina: 21:54
teraz to Ci link nie wskoczył Pozdrawiam

Autor: Hurry Skurry  godzina: 22:58
Wloochacz. Klimontow pokazał Steyr-Mannlicher, Szunaj pokazał Steyr-Mannlicher Luxus a Ty nowy model Mannlicher-Luxus. Żeby było bardziej pogmatwane,to te Mannlichery z bezpiecznikiem z boku zastąpił model Mannlicher96 z bezpiecznikem w formie kółeczka(różniący się nieco osadą od Steyr-Mannlicher Luxus) oraz Steyr96,który z koleji różnił od Mannlichera96 bezpiecznikem 2 pozycyjnym i prawie płaską górną powieszchnią komory nabojowej przygotowanej pod montaże amerykańskie. Proszę o sprostowanie gdybym się mylił. DB.

Autor: Hurry Skurry  godzina: 23:18
Obecne Mannlichery Classic,według mnie,są tymi ,,amerykańskimi'' modelami ale już z 3 pozycyjny bespiecznikiem (SBS - safe bolt system). Mam nadzieje że nie nagmatwałem. DB.

Autor: Hurry Skurry  godzina: 23:27
Przepraszam za ,powieszchnie' i ,bespiecznik'.