Czwartek
19.02.2009
nr 050 (1299 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Browning x-bolt

Autor: yogy  godzina: 00:02
co do różnicy trafień, jakiś czas temu, jak jeszcze myśliwym nie byłem, Tata przystrzeliwał sobie sztucer (aktualnie ja z niego korzystam). No i jak to na strzelnicy, po ustawieniu zabrałem się za srtzelanie ;) Sztucer Tata ustawił tradycyjnie na +4 cm/100 m pociski nie pamiętam, na penwo 11,7grama .30-06 Spr. Strzeliłem 3 razy.. 3 kule przy sobie, ale... około 20 cm nad punktem i 7-8cm w lewo. Tak więc to bywa różnie z tym celowaniem Rusznikarz po założeniu lunety ustawił ją +4 na 100m. Tata strzelał -2-3cm tak więc każdy powinien strzelać sam. pozdrawiam Paweł

Autor: Hen  godzina: 01:04
mysliwy7x64 Albo ja nieprecyzyjnie napisalem, albo Ty nie zrozumiales. Ja ze swoich karabinow strzelam w punkt, a kolega uklada 5cm nizej, a on ze swoich strzela w punkt a ja 5cm wyzej. Wiec moja wina, ze goruje, czy jego, ze doluje? :) Pogodz sie z tym, ze kazdy strzela inaczej, bo ma inny ciezar i budowe, inaczej trzyma bron i sciaga spust. Czlowiek, to nie imadlo strzeleckie do testowania luf....

Autor: Radek S.  godzina: 09:29
Ad. mysliwy7x64\ Nie nie było był tylko 308win. ale jestem zadowolony:)

Autor: zygi  godzina: 11:02
Ad.myśliwy 7x64. Z całym szacunkiem dla Ciebie i Twoich umiejętności.Postrzelasz to się przekonasz co to znaczy przystrzelenie broni dla siebie.Nie zgadzam sie z Tobą,że nie ma znaczenia kto przystrzeli dla kogo.Każdy z nas trochę inaczej celuje,inaczej się składa i na skuteczny strzał ma jeszcze wiele innych czynników wpływ. Ad.Konopielek. Wiem o tym ale uwierz mi,regulaca już tam się skończyła i może tylko rószkikarz bo sam niczego nie będę poprawiał.Ja już do tego spustu się wprawiłem bo i za miękki to też nie może być. Ad.Radek S. Wspaniały wybór. Pozdrawiam.

Autor: robert82  godzina: 13:41
Ja strzelam z Eurobolta. X-bolt jest bardzo ładny estetycznie ale czy przyspiesznik, to taka droga rzecz, że go nie zamontowano w X-bolt ? To go dla mnie dyskwalifikuje. Zamierzałem kupić go w małym kalibrze na lisy, ale rezygnuję.

Autor: Radek S.  godzina: 15:25
Ad. robert82 Co komu się podoba jak dla mnie to przyspiesznik nie jest potrzebny przyzwyczaiłem się do strzelania bez niego w ojca Browningu nie ma, spust jest rewelacyjny do tego masz regulacje, żeby dostosować go do swojego gustu. W moim Mannlicherze jest ale nie bede go używał bo po co? Pozdrawiam DB.