Poniedziałek
16.03.2009
nr 075 (1324 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Cold Steel Master Hunter czy Fallkniven F1?

Autor: Jastrząb  godzina: 01:20
ad Bezos Tak napisałem o tym CS o który pytasz: "Swietny nóż .Stal wprowadzona 2 lata temu-a właściwie "zerżnięta" z pomysłu Fallknivena(zresztą firma CS zżyna wszelkie dobre pomysły z innych firm i oferuje je w znacznie lepszych cenach niż pomysłodawcy)-wykonanie bardzo dobre,właściwości tnące bardzo dobre-trochę trudny do ostrzenia-ale to wysokowęglowy rdzeń...Na samej krawędzi tnącej może złapać rdzewkę-trzeba na to uważać bo stal na krawędzi jest cieniutka i wszelkie ubytki związane z korozją uszkodzą nóż.O płaszczyzny ostrza nie musisz się martwić-zalaminowane nierdzewną ,sprężystą odmianą 420tki." Nie lubię CS tylko z uwagi na to "zżynanie" lub jak kto woli-kradzież pomysłów...

Autor: wloochacz  godzina: 11:24
ad Jastrząb Mam tego malucha, kupiłem właściwie dla zabawy - zawsze mnie projekt Freemen'a zastanawiał, jak to się trzyma, czy jest wygodnie? Okazuje, się że jest! Moja 3,5 letnia córka jak zobaczyła ten nożyk, to stwierdziła że taki "malutki nożyk jest specjalnie dla dziewczynek!" :-) Co do Gerber Gator S30V Bell&Carlson: 1) Nóż zakupiłem u formowego Kolegi Mareckiego - piszę o tym w tym wątku ;-) 2) Klinga ma 4'', czyli 10,16 cm; wszystko jest napisane w opisie tego noża na Cabelas'ie :-) Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania, to służę. IMO ten Gerber ma idealne proporcje, wymiary i ergonomię dla w miarę uniwersalnego (z przewagą pracy w terenie przy patroszeniu) noża myśliwskiego. Długo szukałem czegoś takiego i padło na Gerbera. Długo moim typem był Cold Steel Master Hunter; kiedś Fallkniven robił F1 ze szlifem zerogrind - to byłby też świetny wybór, ale niestety nie ma go w ofercie. Ale w końcu padło na Gerbera i jest, jak sprawię parę dziczków będę wiedział więcej, a więc za co najmniej dwa tygodnie + 1 dzień :-) Darzbór!

Autor: Bezos  godzina: 15:00
Ad wloochacz Czy kolega ma model Gut Hook czy Drop Point? Ten drugi jak dla mnie praktyczniejszy i w czarnej rękojeści. Możesz napisać ile wyniósł cię ten nóż? No i chyba poczekam aż sprawdzisz go na paru dziczkach i wtedy postaram się takowego zakupić. Może będzie dostępny w Spec Shop-ie w Poznaniu. Chyba,że ktoś z kolegów ma inne pomysły dot. jego zakupu. Pozdrawiam DB!

Autor: wloochacz  godzina: 15:16
ad Bezos DropPoint OCZYWIŚCIE, ale brązowawy - nie chciałem czarnucha, ale też i nie było już... :) Oczywiście, że mogę napisać ile, ale wolałbym aby napisał Marecki, bo to w końcu on mi go "załatwił" ;-) Poza tym cena się zmienia, bo kursy szaleją... Mogę napisać tylko tyle, że spokojnie zmieścisz się w cenie F1 czy Master Hunter z SanMai. Pomysły na temat zakupu - napisałem w poprzednim wątku; nie sądzę aby go mieli w jakimkolwiek innym sklepie niż Cabelas - jest to wersja specjalna robiona przez Gerbera dla Cabelasa właśnie - nawet w katalogu Gerbera (www.gerberstore.com/index.php?xpage=itempage&xid=382) nie ma tego modelu z taką rękojeścią i z takiej stali; to co może mieć SpecShop (i jakikolwiek inny sklep), to może mieć to, co pokazałem w linku. No chyba, że czegoś nie wiem. Darzbór!

Autor: Bezos  godzina: 15:33
Właśnie zwróciłem uwagę, że to specjalny model a te "ogólnodostępne" są z innej stali i rękojeści.Czyli pozostaje tylko Cabelas i zapytanie do kol. Mareckiego czy da się coś z tym zrobić?! Dzięki za info, Pozdrawiam DB!

Autor: Marecki  godzina: 15:41
ad bezos Nóż, przesyłki, bakszysz dla pośrednika :-) - w sumie 470-500 zł. Ten nóż oraz sporo innych (o wielu wspominał Jastrząb) - bardzo atrakcyjnych cenowo i jakościowo (stal S30V, znakomite hartowanie, powłoki ochronne, atrakcyjne okładziny irp.) są wyłącznie dostępne w Cabelas'ie. DB.

Autor: Bezos  godzina: 16:31
ad Marecki Mam zamiar obejrzeć ten wzór noża na własne oczy i wziąć go po prostu do ręki. Poszukam w Poznaniu może się uda. Jeśli się zdecyduję zaraz do kolegi napiszę. P.S Kolega zamawia "od ręki" czy czeka aż "uzbiera" się ospowiednia ilość zamówień? Jak długo trwa taka przesyłka? Pozdrawiam i dzięki za okazanie pomocy. DB.

Autor: Marecki  godzina: 16:42
ad Bezos Gwoli wyjaśnienia - nie zbieram zamówień na sprzęt zza oceanu i nie zajmuję się sprowadzaniem... W/w noże kupiłem "własnoręcznie" w Cabelas'ie. DB.

Autor: Bezos  godzina: 16:56
OK wszystko na ten temat! Dzięki za wyjaśnienie. Pozdrawiam DB!