Poniedziałek
23.03.2009
nr 082 (1331 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: PILNE!!! IŻ 27 emm problem!!!!

Autor: Kalikst  godzina: 09:00
Zanieś flintę do rusznikarza, podszlifuje tu i ówdzie za kilka złotych i będzie dobrze.

Autor: KROGUL  godzina: 11:57
W moim eżektor zaciął się w nówce już na początku. Włożyłem zbijak i...urok iż-a. Zrobiłem tak jak poradził slawek3511 - wypucowałem benzyną ekstrakjcyjną i naoliwiłem. Na razie działają. Pozdrawiam.

Autor: tomaszekT.  godzina: 12:11
ad.Marecki 69 Niestety taka sama sytuacja występowała w moim. Problrm powstawał przy strzelaniu na strzelnicy.co 7-10 strzałów. Broń reklamowałem .Zawiozłem z zaciętą łuską w lufie. Reklamacja została uwzględnioniona mimo że najpierw broń trafiła do rusznikarza. Problem polega na dwóch rzeczach. 1.Złe spasowanie prowadnic eżektora i gniazd.(podstawowa) 2.Same eżektory są wykonane z innej stali niż prowanice przy lufie a ta podczas intensywnego strzelania na strzelnicy innaczej oddziaływuje na ciepło. Nic z tym nie wykombinujesz.Jedynie broń możesz przeznaczć do polowania gdzie seriami się raczej nie strzela.

Autor: jurek123  godzina: 12:54
W moim IŻu po iluś tam latach użytkowania też zaczęły fiksować eżektory .Zaniosłem do rusznikarza ,ten coś tam podpiłował w czułenku i wszystko gra do dziś. Pozdrawiam

Autor: Certyfikat  godzina: 14:19
Marecki - może spróbuj strzelać inną amunicją? Strzelałem swego czasu z sagi i łuski zakleszczały się w lufie co kilka strzałów. Zmieniłem amunicję na pionki i nic takiego się nie dzieje. Na moje oko to może być kwestia twardości metalu, z którego zrobiona jest kryza.

Autor: Marecki69  godzina: 18:13
ad. Certyfikat Strzelałem własnie z sagi i po kilku strzalach zacinaly sie na pionkowskiej pracowaly jak wsciekle, wczoraj wszystko sie rozpodlo sprezyny ezektory, bylbym wdzieczny za jakies namiary na rusznikarza w okolicach klodzka woj dolnoslaskie. Serdecznie dziekuje wszystkim kolega za pomoc!!!!! D.B.

Autor: tomaszekT.  godzina: 18:44
Ad.Marecki Sprawdź na na gilzie czy po wystrzeleniu na okuciu nie pozostaje spęcznienie w tym miejscu gdzie jest wycięty eżektor.Jężeli powstaje to masz zbyt luźne prowadnice.